PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 944
oceny
7,6 10 1 17944
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Urzekający

ocenił(a) film na 8

Oglądałem ten film jak zaczarowany, po prostu nie mogłem oderwać oczu od ekranu. Jednak dużym minusem tego filmu jest sztywne aktorstwo, które czasem przeszkadza w odebraniu koncepcji filmu. Scena ze szczurami była po prostu mistrzowska, a wygląd wampira był genialny. Tylko właśnie u wampira przeszkadzało mi to że miał źle "poukładane" zęby, ale jak się tak zastanowić to-to nawet dodawało mu uroku. 8/10

Cyryn

Ciekawe co masz na myśli mówiąc o zębach bo jak dla mnie są jak najbardziej w porządku i właśnie takie zęby powinny mieć i inne wampiry. a nie kły jak wilkołak. Tu prawdopodobnie chodziło między innymi o technikę ssania krwi przez zęby jadowitego węża. Wampir wysysa krew zostawiając 2 małe dziurki,jak po ukąszeniu węża-takie są właśnie opisy. A nie zostawia ślady jak po kłach wilkołaka. Sądzę że właśnie Herzog jako jedyny zwrócił uwagę na ten drobny szczegół. Mam wrażenie że o to położenie ci właśnie chodziło. Film rzeczywiście urzekający swoim wspaniałym romantycznym klimatem. Pozdrawiam :)))

ocenił(a) film na 8
MorganaBlackcat

No właśnie o to mi chodziło, ale właśnie dzięki tym zębom wyglądał jeszcze bardziej urokliwie. Ale inne wampiry niech lepiej zostawią swoje zęby tam gdzie są teraz ;)

Cyryn

No i właśnie o to chodzi Nosferatu to najlepszy wampir jakiego widziałam.
:)))

ocenił(a) film na 10
Cyryn

Naprawdę nie kojarzyły wam się te zęby ze szczurami? Przecież o to
właśnie chodziło, a wy zdajecie się tego nie zauważać. Też uznałem to za
świetny pomysł Herzoga, jednak trzeba pamiętać że film jest wzorowany na
Nosferatu z 1922, a tam miał już takie uzębienie :) . Sztywne aktorstwo?
Jest dość specyficzne, ale nie nazwałbym go sztywnym... Może co najwyżej
Jonatan, ale to wynika z jego strachu, aczkolwiek chyba nie miałeś na
myśli postaci Nosferatu i roli Kinskiego?

Covaleux

Mnie te zęby kojarzą się nie ze szczurem a jadowita kobrą czyli z wężem i z grzechem. Oczywiście że mogą się kojarzyć ze szczurem ,ale szczury maja raczej szersze.No ale to chyba kwestia nastawienia i odbioru. :)))))

ocenił(a) film na 10
MorganaBlackcat

Ciekawa koncepcja, tylko z racji tego, że Nosferatu miał w tym filmie szczurzą armię, będę obstawał przy swojej :) Inna sprawa, że nie wiem jak właściwie wyglądają zęby nietoperzy ;)

Covaleux

Szczurzą armie miał jak najbardziej i też nie wiem jakie zęby mają wampiry, ale te były urocze i takie nietypowe.Mi podobały się jego zęby uszy no pazurki takie ładne miał.

użytkownik usunięty
Covaleux

Zgadzam się choć sam nie zauważyłem powiązania pomiędzy uzębieniem "władcy szczurów" (tak bodaj jest nazywany w pewnym momencie Nosferatu przez swojego uniżonego sługę w celi zakładu psychiatrycznego) ze szczurami, uzębienie uznając za wzorowane na wampirze Murnaua. Film jest rewelacyjny, według mnie najlepszy z filmów o wampirach.. jednocześnie najsmutniejszy. Świat przedstawiony w tym filmie wydawał mi się pusty, pełen samotności (choćby sama postać Phantoma). Najbardziej przygnębiającym jest pozbawienie tegoż świata miłości.. Gdy się ogląda Draculę Copolli widzimy miłość przez którą główny bohater wyrzeka się boga i skazuje na potępienie. Miłość ta jednak była w stanie przetrwać śmierć i czas i się odrodziła wyzwalając Draculę. W filmie Herzoga mamy do czynienia z wielkim aktem wiary w miłość (Urzekająca rola Isabelle Adjani) oraz poświęcenia (nadstawienie szyi wampirowi) ale skończyło się to czym? Jonatan miał to szczerze mówiąc w ... wysokim poważaniu. Film genialny acz przygnębiający bo zło zdaje się w nim odnosić zwycięstwo.

Tak jedno zło odeszło aby nadejść mogło nowe.gorsze od poprzedniego bo potrzebujące władzy i cieszące się z tego. Takie mam odczucia i dla mnie to jest naprawdę tragiczno- romantyczny film o wampirze szukającym miłości i spokoju , dlatego pozwolił jej na ten akt.Niesamowite wrażenie wywarł na mnie ten film.

użytkownik usunięty
MorganaBlackcat

Dodatkowe wrażenie robi właśnie ta nieśpieszna gra aktorska. Nie zgadzam się z twierdzeniem ,że jest drętwa choć faktycznie była specyficzna. Ja uważam że ta gra dodawała scenom dramatyzmu.

Kinski był spowolniony i taki cichszy niż zwykle, ale energia w nim się gotowała.Do tej pory pamiętam ten magnetyzm wychodzący z niego. Gra na 100% nie był drętwa powiedziała bym że pod tym spokojem gotował się wulkan.:)

ocenił(a) film na 8
Covaleux

Specyficzne to dobre słowo na okreslenie aktorstwa w tym filmie. Ale ta specyfika według mnie polega właśnie na trochę nienaturalnej sztuczności i sztywości aktorów. Ale po zastanowieniu własnie dlatego ten film ma taki, a nie inny urok. A co do zębów to nie kojarzą mi się ze szczurami. Bardziej kojarzą mi się... Sam nie wiem. Z niczym mi się nie kojarzą. pzdr ;)

Cyryn

No ale i tak są fajne i takie inne.:)))))

ocenił(a) film na 8
MorganaBlackcat

Nie przecze...

ocenił(a) film na 10
Cyryn

Szczury w tym filmie symbolizują zarazę, Czarną Śmierć. Jest to wyraźne nawiązanie do legend wampirycznych, a także do XIX i nawet XVIII- wiecznych "opracowań" na ten temat. Wielokroć twierdzono, że wampiryzm rozprzestrzenia się bardzo podobnie do zarazy (tj. ta sama zasada)- często też pierwsze reakcje ludzi na masowe zachorowania to rozkopywanie grobów, kołkowanie i inne tego typu praktyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones