PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 944
oceny
7,6 10 1 17944
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Przed nadrobieniem wielkiej zaległości w kwestii nie tylko horrorów ale i całego klasycznego grona filmów wszech czasów, nasłuchałem się i naczytałem o fenomenie tego dzieła. W moim subiektywnym odczuciu sprawdziło się stwierdzanie wyższości nad oryginałem w tym wypadku. Ta wersja jest znacznie bardziej wyrazista a jeśli chodzi o atmosferę czyli czynnik który dla mnie jest równie ważny jak scenariusz czy fabuła, temu filmowi nic nie brakuje, mało który horror go przebije pod tym względem. Na szczęście nie odczułem tego czego najbardziej się obawiałem przed seansem a mianowicie przeciągania. Brak tu niepotrzebnych wątków, akcja dzieje się szybko (już w pierwszych kilkunastu minutach bohater otrzymuje list od Draculi po czym wyrusza w podróż), scenariusz został napisany w taki sposób aby zawierał tylko najważniejsze punkty linii fabularnej. Podsumowując, ten film stał się pierwowzorem wielu innych nieraz lepszych nieraz słabszych a czasem nawet tandetnych produkcji które bezczeszczą czynnik który "Nosferatu" nadrobił długo przed nimi.

10/10

ocenił(a) film na 9
szm007

tylko że porównywanie ich jest nie do konca fair, bo to 60 lat historii kina po drodze. To tak jakby porównywać Draculę Browninga z Belą Lugosim do Draculi Copolli z Oldmanem. Bracia Lumiere jak wynaleźli kinematograf to nie nakręcili od razu np. Ojca Chrzestnego i kino - jak wszystko - trzeba rozpatrywać w kontekście historycznym.

ocenił(a) film na 10
GG06

Wszystko juz chyba zostalo powiedziane o tym filmie,to bezsprzeczne arcydzielo i tyle.
Dziwne,ze nikt jeszcze tego nie zauwazyl,ale postac Renfielda i ten jego smiech jest o tyle ciekawa,ze jego zachowanie zdradza objawy-habefrenii,odmiany schizofrenii-dziwny pusty smiech,nie wyrazajacy zadnych emocji z tym zwiazanych.

Pozdrawiam milosnikow Nosferatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones