2 godz. 4 min.
7,1 173 167
ocen
7,1 10 173167
14 880
chce zobaczyć
7,0 18
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":18}
{"type":"film","id":683,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Notting+Hill-1999-683/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Notting Hill
  • Chyba jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką... niezręcznością i nieporadnością w filmie. I nie mówię tylko o grze aktorskiej, ale także żarty i każda sekunda Notting Hill okazały się... tak, właśnie - niezręczne i wymuszone. A przecież mógł wyjść taki dobry film.
    A i jeszcze - Spike rządzi!

• NessMarie Może jakies konkrety? Bo "kazda sekunda to niezrecznosć i nieporadność" to raczej nie konkret.

• zweistein Wiem, że to nie konkret, ale tylko to nasunęło mi się po obejrzeniu NH.

• NessMarie Tylko że to dość... nieprzekonujące. Bo nawet słabszy film miewa lepsze momenty, a Notting Hill ma sporo dobrych dialogów i scen. Tylko trzeba lubić ten gatunek. I mieć poczucie humoru.

• MadlenC ocenił(a) ten film na: 8

zweistein Zgadzam sie i musze doda, ze aktor który zagral Spika, zrobil to w sposob fenemoenalny!!! Zagral tak naturalnie, tak przekonujaco, ze nie wyobrazam sobie, aby ktokolwiek i kiedykolwiek mogl zrobic to lepiej!!! Dla mnie, on jest glowna gwiazda tego filmu i skupial cala moja uwage rozbawiajac do lez:)))))

• elo_tu_justina ocenił(a) ten film na: 6

NessMarie Coś w tym filmie jest takiego, że mi się nie podoba... Dziwne zakończenie. Najpierw to Anna Scott olała Williama, a potem udawała, jakby nic się nie stało... Wymuszone sceny się tu pojawiają...

• elo_tu_justina Gdzie "w zakończeniu" jest taka sytuacja?

• amanda147 ocenił(a) ten film na: 5

zweistein cały ten film jest taką sytuacją właśnie ....domyślam się koleżanka (?) miała na myśli....mnie męczy to że ona ciągle odchodzi i ciągle przychodzi a on czeka jak jakiś pies i zerka na nią jak goldenretriver na ciasteczko schowane w szafce. Dla mnie jak ona jest przy nim to się właśnie niezręcznie zachowuje jakby się krępowało, to jest w jej ruchach w jej spojrzeniu. Cały film jest wyniosła i zachowuje się jak manipulantka. Ja do końca nie wiem czy ona jest nim zainteresowana (ta scena jak slyszy przez słuchawki jak obmawia go przed innym - cholera wie któremu z nich powiedziała prawdę). Gdyby u mnie na spotkaniu na wywiad pojawił się chłopak z którym by mnie coś połączyło to całą obstawę bym wyprosiła a ona siedzi z nosem zadartym pod sufit i patrzy jak on się męczy udając jakiegoś dziennikarza. Nie podoba mi się Julia w tej roli ani trochę! Nawet jak leży z nim na ławce na końcu filmu to odnoszę wrażenie że wcale nie jest go warta i ten dzieciak w drodze to pewnie nie jego. Nie ufam jej ani trochę przez cały film!

• amanda147 No właśnie: nie do końca. Bo potem, to nie ona odchodzi, tylko on mówi pas. Twoja interpretacja jest właściwasza przy formule realistycznej, ale przecież to komedia romantyczna, czyli z natury fantastyczna kreacja i kolorowana mocniej.

" Gdyby u mnie na spotkaniu na wywiad pojawił się chłopak z którym by mnie coś połączyło to całą obstawę bym wyprosiła..."
    Widać, że nigdy nie byłaś gwiazdą... ;) Raz: obowiązki wobec producenta (warunki kontraktu), dwa to obawa przed plotkami.
    A z tym dzieckiem "niewiadomego pochodzenia" to już popłynęłaś całkowicie w siną dal.

• gosiaW ocenił(a) ten film na: 10

amanda147 Tak czasem bywa i nie tylko w filmie. Nieraz człowiek skłamie dla "dobra sprawy" czepiasz się szczegółów, tak miało być. Ja kocham ten film i pierwszy raz obejrzałam go może dwa lata temu. Kilka razy zamierzałam, ale przez to, że nie lubiłam Julia Roberts, oddalałam to w czasie. Teraz ją lubię. Może ty nie lubisz któregoś z głównych aktorów i dlatego jesteś na nie? Pozdrawiam :)

• Ja_asiaa ocenił(a) ten film na: 8

NessMarie Brytyjczycy tacy właśnie są.

• NessMarie Film jest specyficzny. Typowo brytyjski, czyli flegmatyczny i powolny. Nie ma muzyki w tle , gdzie mowione sa dowcipy.. Scenarzysta jest nietypowy, nie można powiedziec .. sama nie umiem powiedxiec co uwazam, bo nie cierpie takiego flegmatyzmu, wrecz nienawidze a jednak robi na mnie jakies wrazenie, cos we mnie porusza... :) jestem w kropce po raz trzeci w zyciu w kwestii filmu:)

• radyjko_15 "Nie ma muzyki w tle , gdzie mówione są dowcipy... Nietypowy scenarzysta"

To mają być zarzuty? Kto to taki ten "nietypowy scenarzysta"?

• nuerha85 ocenił(a) ten film na: 3

NessMarie miałem dokładnie tą samą myśl po obejrzeniu tego dzieła.

• Krejzol09 ocenił(a) ten film na: 5

NessMarie Może miało tak być? Taki zamysł twórców?

• Krejzol09 ocenił(a) ten film na: 5

NessMarie Kbn

• MichaelTerran ocenił(a) ten film na: 8

NessMarie przecież każda sekunda "żenady" w tym filmie jest zaplanowana i w dodatku wyśmienicie zagrana!