Obława (2000)

Takedown

opisy filmu

(3)
  • Oparty na faktach film o Kevinie Mitnicku, jednym z najsłynniejszych włamywaczy komputerowych w historii USA.
    Kevin Mitnick (Skeet Ulrich) jest jednym z najzdolniejszych hakerów na świecie. Nawet najlepsze zabezpieczenia nie są dla niego przeszkodą, by włamać się do strzeżonego systemu komputerowego. Potrafi złamać każde hasło i wykraść ściśle tajne dane. Mitnick jest przekonany o swej bezkarności. Pewnego dnia dostaje się do komputera Tsutomu Shimomury (Russell Wong), szefa ochrony danych dużej firmy, który także jest ekspertem od łamania cyfrowych kodów. Shimomura próbuje dowiedzieć się, kto stoi za włamaniem. Wkrótce pomiędzy dwoma specjalistami rozpoczyna się pojedynek.

  • Film opowiada historię zdolnego hakera Kevina Mitnicka, który znajduję w życiu sens poprzez poznawanie systemów komputerowych, oraz manipulację nimi. Haker uważa, że każdy człowiek ma prawo do wiedzy i prawdy, która jest zatajana przez organizacje rządowe. Pewnego dnia Kevin w geście zemsty włamuje się do komputera pewnego eksperta do spraw zabezpieczeń i przypadkowo wchodzi w posiadanie wiedzy mogącej zagrozić całemu światu. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

  • Nawet FBI skazane było na porażkę w kontakcie ze zdolnym hakerem Kevinem Mitnickiem (Skeet Ulrich). Podczas obławy Mitnick odwrócił role ściganego i ścigającego, uzyskując dostęp do pilnie strzeżonego przez FBI urządzenia do podsłuchu telefonicznego, a potem zniknął bez śladu. Kiedy w dwa lata później McCoy Rollins (Tom Berenger), agent federalny prowadzący sprawę Mitnicka, zostaje publicznie zniesławiony artykułem prasowym wyciągającym na światło dzienne jego porażkę, postanawia się zemścić. Wysyła swojego najlepszego człowieka, Mitcha Gibsona (Christopher McDonald), za jedyne instrukcje dając mu "Dostań Mitnicka".

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię