PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 79 317
ocen
5,7 10 1 79317
4,8 33
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

Poszedłem na ten film z nadzieją że pan Scott da odczuć dawny klimat obcego...
Niestety ten film to porażka.
I tak oto jak w atomówkach otrzymujemy mix syfów;/
Oczywiście sceny soft seksu nie mogło zabraknąć bo jak dobrze wiemy super się to sprzedaje.
Żeby była poprawość obecnego wieku w filmie nie zabrakło pary homo i pocałunku.../;
Do tego pojawienie sie frodo skrzyżowanego z batmanem który w klimacie Alice z Resident Evil rozwala wszystko. Wsjo w mrokach Riddicka oczywiście.
Na szczęście Scott nie zapomnial również o pojedynku androidów w stylu i klimacie Terminatora.
Końcowy pojedynek = klimat szybkich i wsciekłych.

Pamiętacie Caterpillar P-5000 Powered Work Loader z Obcego 2 ? mamy coś podobnego tutaj :)

A scenę śmierci Joan Lambert z obcego 8 pasażer nostromo kiedy to Alien swoim ogon ją dźgnął...? Tutaj również skpiowano owy zabieg z tą różnicą iż kipi mocnym alien seksem w stylu gigera.

Nie zobaczymy z nadzieją porucznik Shaw. Po jej trudach i tak ją reżyser upupił.

Jedyny plus to rysunki H.R Giger. Naprawde cudeńko + przedstawienie pani Shaw a raczej jej "przemiany"

ocenił(a) film na 8
Radziorex

Powinienes dac 1, po co w ogole fatygowales sie szukac tej 2 gwiazdki? Wystawiajac 1 polozylbys sie przynajmniej spac z poczuciem ze jestes zwyciezca.

Giger juz dawno nie zyje, wiec to co widziales to pewnie zgrabna reprodukcja lub bardzo uzdolniony imitator. Przykro mi ze w ten sposob pogrzebalem resztki Twojego entuzjazmu po kinie.

ocenił(a) film na 5
Golan

Nic nie pogrzebałeś tak że luz :) po prostu nie sądziłem że taki film można tak skopać :)

Radziorex

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 2
Radziorex

Popieram. Ten film był fatalny.

ocenił(a) film na 2
Garovl

Były inne możliwości - choćby z kilku wcześniej wydanych książek, ale głupich nie sieją, stąd takie słabe kino.

Garovl

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

ocenił(a) film na 8
Radziorex

Ja dodam od siebie ze jak by tak wszystko co napisałeś wrzucić do blendera to by mały alien wyszedł

ocenił(a) film na 5
wildecard

Był ! niczym buu buu z DG Z ;)

ocenił(a) film na 8
Radziorex

Nie wiem czy prorok czy Janusz na mokro

Radziorex

To jak z Shaw? Była ale ją zabili, czy w ogóle jej nie było? To, że zginie przecież dla wszystkich już chyba od dawna było wiadome. No chyba dla tych którzy się Alienem interesują.
A przeprasza, już sobie przypomniałem. Przeczytałem wyciek scenariusza, który tutaj ktoś umieścił. I tam było, że Shaw zginie z ręki Davida.

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_ggggggg

Wbrew pozorom, to w tym filmie nic nie jest sensownie wyjaśnione, żadne z pytań Prometeusza. Takie bieganie i zabijanie przez Obcych. Tak samo jak sprawa śmierci Shaw.

antyk97

Dzięki, ale mi chodziło o to czy Shaw pojawiła się na ekranie, czy może wycięli ją w postprodukcji i tylko o niej wspominają. Bo filmu nie oglądałem.
Co do inżynierów to wszyscy tak biadolili nad tym Prometeuszem. A przecież ta cała sprawa z inżynierami, początkami ludzkości itd była intrygująca, wprowadziła jakiś powiew świeżości w tej wyeksploatowanej serii. A tutaj chyba potraktowali ją marginalnie. Szkoda, że Scott nie poszedł drogą Prometeusza.

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_ggggggg

Shaw się pojawia marginalnie, ale nie chcę dokładnie opisywać, ale to jest parę sekund.
Prometeusz zdecydowanie lepszy.

ocenił(a) film na 2
Shadow_dawnego_ggggggg

zastanawia mnie ta fraza o świeżości Prometeusza. Motyw inżynierów jest stary jak świat, a tam został dodatkowo koncertowo skopany na śmierć.

jos_fw

Josie, a mógłbyś wskazać ten motyw inżynierów choćby w kilku filmach.

antyk97

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Radziorex

ha ha ha, świetny komentarz :D
" frodo skrzyżowany z batmanem , który w klimacie Alice z Resident Evil rozwala wszystko. Wsjo w mrokach Riddicka "
Genialnie to ująłeś.
Jak dotąd ten reżyser- za pierwszego "Obcego" - był dla mnie niemal bogiem, ale niestety, z wielkim hukiem spadł z piedestału.

Radziorex

A ja czekałem, aż obcy po wyjściu z ciała założy kapelusz i zatańczy jak w Kosmicznych Jajach

użytkownik usunięty
woj_2

Ja też! :D

ocenił(a) film na 8
Radziorex

Raczej wzrost formy Scotta po kompletnie skopanym Prometeuszu.

ocenił(a) film na 2
humanxyy

to prawda, minimalny wzrost. Film mniej głupawy od Prometeusza, ale zarazem bardziej nudny - śmiertelnie nuuudnyyy

ocenił(a) film na 4
jos_fw

no nie wiem, czy mniej głupawy. Ci z Prometeusza to przynajmniej stosowali maski i zbadali teren na obecność patogenów, w przeciwieństwie do załogi Convenanta, która beztrosko bez badań, bez środków ochrony wkracza na obcą planetę. a potem jeden po drugim giną jak idioci - ślizgając się na mokrej plamie, przytrzaskując sobie stope drzwiami albo bez zdziwienia i zbędnych pytań zaglądają do gigantycznego, obleśnego kokonu tak jakby kilku załogantów nie zginęło wcześniej w trochę dziwnych okolicznościach....Ja pierd...

Ezo_Okami

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

jos_fw

trudno wysiedziec na filmie? PROBLEM Z PROSTATĄ/ZWIERACZEM WYLECZY CI UROLOG/PROKTOLOG.

Radziorex

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones