PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481303}

Obcy we mnie

Das Fremde in mir
6,8 277
ocen
6,8 10 1 277
Obcy we mnie
powrót do forum filmu Obcy we mnie

W filmie "Obcy we mnie" jest to problem depresji poporodowej. Być może to jeden z tych przypadków, kiedy film może wywołać społeczną dyskusję na otoczony tabu temat. W polskich mediach do tej pory nie odbyła się na ten temat żadna poważna debata. Być może film "Obcy we mnie" przełamie społeczne tabu, a przy okazji: może dzięki niemu uda się pomóc kilku osamotnionym ze swoim problemem rodzinom.Ogólnie poruszający i szczery do bólu film.

pawel2w

nie sądzę aby był to temat tabu, może rzeczywiście za mało się o tym mówi, ale na pewno nie jest to żadne tabu, a i coraz więcej osób wie że coś takiego istnieje... tylko nie wgłębiają się w temat dopóki ich osobiście nie dotyczy

ocenił(a) film na 8
pawel2w

masz rację... bo w naszym dalece niereformowalnym konserwatywnym społeczeństwie nie przychodzi nikomu na myśl, że matka może nie kochać swojego dziecka. Brak społecznej debaty na ten temat zdaje się przynosić taki przekaz-->> "przecież to nie przystoi; nie warto zajmować się takimi kobietami; niech męczy je poczucie winy; niech ich inni napiętnują"

pawel2w

Na pewno to temat tabu- b. mało się o tym mówi. Ludzie nie zdają sobie sprawy, ze niemowlak jest ogromnym ciężarem i obowiązkiem nieraz ponad siły, szczególnie dla współczesnej matki, której nikt nie pomaga (dobrze jest to pokazane w tym filmie). Ale ogólnie film słaby pod każdym względem. 4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones