PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6382}

Obrazy

Images
6,9 946
ocen
6,9 10 1 946
6,0 8
ocen krytyków
Obrazy
powrót do forum filmu Obrazy

Nutka stylu Altmana pomieszana z nutką Lyncha - tymi właśnie słowami opisałbym ten film. W "Obrazach" wyobrażenie łączy się z rzeczywistością tak dobrze, że widz sam się w tym zatraca i to przez ten zabieg film jest dość trudny do oglądania. Jednak tą trudność rekompensują bardzo dobre zdjęcia, wspaniałą muzyka oraz aktorka, która świetnie wcieliła się w rolę głównej bohaterki.
Jednak jak wspomniałem w temacie film ten, przynajmniej dla mnie, jest zbyt Lynchowski (niestety za Lynchem nigdy nie przepadałem), a za mało Altmanowski.
Dobry ale nie mogę ukrywać, że liczyłem na coś lepszego.

Garbul

To się raczej kojarzy nie z Lynchem, tylko z klimatem filmów Hitchcocka jak już;p

ocenił(a) film na 7
mariouszek

Pisząc o "nutce Lyncha" miałem na myśli nie klimat, ale podobieństwa dotyczące, przedstawienia fabuły filmu, czyli między innymi sposób w jaki rzeczywistość łączy się z podświadomością - widz nie wie czy trwająca scena dzieje się naprawdę czy tylko w wyobraźni bohatera (patrz chociażby "Zagubiona autostrada"). Podobieństwo do Lyncha przejawia się także w tym, że przez dłuższy czas trwania projekcji widz polega głównie na swej intuicji, bo niektóre rzeczy są tak zamieszane, że trudno coś logicznie wywnioskować (jednym się to podoba, mnie w mniejszym stopniu).
Jeżeli chodzi o klimat to rzeczywiście "Obrazy" mają w sobie coś z Hitchcocka, jednak ja film zapamiętam raczej dzięki tym cechom, które wymieniłem wcześniej.

ocenił(a) film na 9
mariouszek

Scena pod prysznicem bardzo mi się kojarzy z "Psychozą". A to przejście od prysznica do wodospadu jest rewelacyjne.

ocenił(a) film na 8
Garbul

bardziej chyba przypomina styl Polanskiego (wstret, lokator czy chociazby dziecko Rosemary). zdjecia sa do siebie bardzo podobne (np. charakterystyczne zblizenia).

Ibrah

No ale Lynch się wzorował na Polańskim i koło się zamyka.

ocenił(a) film na 8
KRISPO_DE_PALMA

nie wiem na czym mialby sie lynch wzorowac, bgo filmy robia kompletnie rozne.

Ibrah

Lynch sam stwierdził że inspiracją jego filmów był polański.
np. Lokator i autostrada. Bardzo podobna forma dialogów z długimi pauzami i ogólnie podobny styl reżyserii.

ocenił(a) film na 8
KRISPO_DE_PALMA

wiesz. mnie inspiruje kamera kubricka i sposob krencenia czy perspektywy. nie oznacza to jednak, ze bede krecil podobne filmy. widzialem miliony rzeczy w tysiacach filmow, ktore mnie zainspirowaly, ale na pewno nikogo nie bede nasladowal. nie wiem, patrzac instynktownie obrazy kojarza mi sie z filmami polanskiego i nie widze tu lyncha, pomijajac oczywiscie tresc.

Ibrah

Dalsza rozmowa nie ma sensu: jednemu obrazy skojarzyły się z lynchem , tobie z polańskim, mnie z obydwoma. Cos jest na rzeczy.
Poza tym nie napisałem że lynch naśladował polańskiego tylko że polański miał duzy wpływ na jego twórczość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones