Odtwórz Zwiastun nr 1 2:40

Zobacz Obrońca zwiastun

Film

Tom yum goong

2005 1 godz. 48 min.
7,3 9 104
oceny
7,3 10 9104
2 998
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"110795","linkUrl":"/film/Obro%C5%84ca-2005-110795","alt":"Obrońca","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/07/95/110795/7027902.2.jpg"}
Wojownik Muay Thai wyrusza do Australii, by odzyskać skradzione słonie. 
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Obrońca
Obrońca (2005) Zwiastun nr 1 2:40
Obrońca | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2005 | Film Kham dorastał ze słoniami w Tajlandii. Słonie są majestatycznymi stworzeniami, hodowanymi dla pokoju, ale szkolonymi do wojny. Kiedy zły, azjatycki gang porywa słonia oraz słoniątko podczas festiwalu i przemycają je do Sydney w Australii, Khan musi udać się do obcego kraju i rozwikłać spisek sięgający najwyższych warstw australijskiego prawa i biznesowych kręgów. Khan musi odebrać słonia oraz ... dziedzictwo, a do pomocy ma tylko sztukę walki Muy Thai, oraz zhańbionego tajlandzkiego sierżanta policji.

Kham dorastał ze słoniami w Tajlandii. Słonie są majestatycznymi stworzeniami, hodowanymi dla pokoju, ale szkolonymi do wojny. Kiedy zły, azjatycki gang porywa słonia oraz słoniątko podczas festiwalu i przemycają je do Sydney w Australii, Khan musi udać się do obcego kraju i rozwikłać spisek sięgający najwyższych warstw australijskiegoKham dorastał ze słoniami w Tajlandii. Słonie są majestatycznymi stworzeniami, hodowanymi dla pokoju, ale szkolonymi do wojny. Kiedy zły, azjatycki gang porywa słonia oraz słoniątko podczas festiwalu i przemycają je do Sydney w Australii, Khan musi udać się do obcego kraju i rozwikłać spisek sięgający najwyższych warstw australijskiego prawa i biznesowych kręgów. Khan musi odebrać słonia oraz ... dziedzictwo, a do pomocy ma tylko sztukę walki Muy Thai, oraz zhańbionego tajlandzkiego sierżanta policji.

boxoffice
$27 165 581 na świecie
$12 044 087 w USA
$15 121 494 poza USA
na podstawie
Prachya Pinkaew (materiały do scenariusza, historia)
studio
Baa-Ram-Ewe / Golden Network / Sahamongkolfilm Co. / Więcej...
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Tom yum goong
inne tytuły
Obrońca Polska
Więcej...
"Tom Yum Goong" jest nazwą bardzo popularnej na Tajwanie potrawy. Jest to ostro-kwaśna zupa (przygotowana z liści cytryny) z krewetkami.
Film był kręcony w Tajlandii i Australii.
Thaksin Shinnawat - prezes Rady Ministrów w Tajlandii, osobiście wziął udział w premierze tego filmu w Bangkoku.
Tony Jaa - to nazwisko mówi wszystko, więcej zachęty do obejrzenia "Obrońcy" (Tom yum goong (AKA Protector, The) nie potrzebowałem. Mając w pamięci to co ujrzałem w ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 71%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Konkretnie i na temat

  szronowy_taj ocenił(a) film na 10

  Tak jak w charakterystyce filmu - akcja, sztuki walki. Jak ktoś szuka intelektualnej głębi i rozterek egzystencjonalnych niech obejrzy coś innego

 • Gdzie są moje słonie ?

  jerzy666 ocenił(a) film na 7

  Fabuła to w tym filmie najlepsza nie jest . -Jak wyglądają ? -Jak słonie . Ale za to sceny walki na najwyższym poziomie także ocena o pkt. w górę no i jest 7/10. Ciekawe który najlepszy w mordobiciu , Tony Jaa, Iko Uwais czy Scott Adkins ?

  2
  • ogląda się jak gre komputerową bezsensowna rozwałka

   kevin_moore ocenił(a) film na 4

   widze że oceniacie osobno walki osobno reszte dla mnie wręcz walki na 10, niestety reszta w tym fabuła na 1

   2
   • sceny walk 8, reszta 2, średnia-5

    bubu84 ocenił(a) film na 5

    sceny walk 8, reszta 2, średnia-5

   • Co zostało wycięte w krótszej, polskiej wersji?

    oprzdk

    Obejrzałem niestety pociętą (87 min) wersje, przez co nie uświadczyłem zbyt wiele fabuły. Co zostało wycięte z orginalnej wersji? Czytałem gdzieś, że jeden z karków rzuca małym słoniem. Czy dzieje mu się krzywda?