Tony Jaa 

Phanom Yeerum

7,0
2 585 ocen gry aktorskiej
Tony Jaa
Phanom Yeerum urodził się 5 lutego 1976 r. w prowincji Surin w Tajlandi. Jego rodzice byli hodowcami słoni. Jako mały chłopiec oglądał filmy ze sztukami walk, naśladując niektórych swoich idoli, od Bruce'a Lee przez Jackie Chana do Jeta Li. Po obejrzeniu tajskiego filmu akcji z 1986 r. pt: "Born to Fight", Phanom poznał i zaczął trenować sztuki walk, a także kaskaderstwo pod okiem reżysera Panna Rittikrai. Na Uniwersytecie urozmaicał swą sztuke walki trenując od taekwon-do po judo. Nie mineło dużo czasu gdy znalazł się na planie filmu "Mortal Kombat 2: Unicestwienie" (1997) dublując Robina Shou i Jamesa Remara. Gdy jego demo trafia do reżysera Prachya Pinkaew'a powstał film "Ong-Bak" specjalnie dla Phanoma, który teraz przybrał imię "Tony Jaa" starając się przedstawić swój rodzaj akcji międzynarodowej publiczności.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lutego 1976

miejsce urodzenia: Surin, Tajlandia

wzrost: 172 cm

Tony trenuje sztukę walki zwaną "Muay Thai" od dziesiątego roku życia.
Posiada umiejętności walki w następujących sztukach wojennych: Muay Thai Boran, Krabi Krabong, Stick, Sword, Pencak Silat, Capoeira i Wushu. Ponadto uprawiał taniec i gimnastykę.
Gdy się urodził nadano mu imię "Worawit". Jednak zmienił je na "Panom" kilka lat temu (31 lipca 1998 roku). Powodem był ostrzegawczy sen jaki miał jego ojciec.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych