PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673404}

Obrońcy skarbów

The Monuments Men
5,6 31 566
ocen
5,6 10 1 31566
5,1 11
ocen krytyków
Obrońcy skarbów
powrót do forum filmu Obrońcy skarbów

....oglądam film a tu niespodzianka! W jednej ze scen, gdy SS pali składowisko dzieł sztuki, wykorzystano Portret Młodzieńca, zrabowany w Krakowie przez nazistów, do tej pory nie odnaleziony, najcenniejsze "zaginione dzieło" w nowożytnej historii Polski. Czy ktoś jeszcze to zauważył???

ocenił(a) film na 2
bluewoman1981

Tylko za to ten film zasługuje na 2/10

lubie_tulipany1

... a na końcu filmu dowiedziałam się, że George wyrusza na wyprawę "W poszukiwaniu zaginionego Rafaela" :-D

bluewoman1981

na podstawie Bezcennego ? ;)

bluewoman1981

Zauważyło się. Ogólnie na konsultanta Clooney powinien wziąć Wołoszańskiego bo przy jego programach ten nudny film (z taką obsadą ?!) nawet nie stał.

użytkownik usunięty
Jordan66

Bardzo trafnie :)
Dzięki za wpis.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
bluewoman1981

... zrabowany przez nazistów... a ja do tej pory sądziłem, że zrobili to Niemcy.

ocenił(a) film na 6
widzszaraczek

Nie wszyscy nazywają prawdę po imieniu ...

widzszaraczek

Niemcy=Naziści=Szwaby=Psychiczni Sadyści

ocenił(a) film na 5
Skillet

hitlersyny jak mawiał Gustlik.

RickDeckard

Dokładnie, skłonności sadystyczne i tym podobne pozostaną w ich odmętach psychiki na długie lata.

widzszaraczek

No tak, słusznie. Wszak w Jedwabnym mordowali nie antysemici, czy zbrodniarze, tylko Polacy...

ocenił(a) film na 4
widzszaraczek

No widzisz, dlatego należało nie wagarować na historii.

bluewoman1981

Nie tylko. W jednej ze scen jest Dama z Łasiczką Leonarda Da Vinci - obecnie najcenniejsze dzieło w Polsce.

euremail

Bo w Polsce jest kopia :)

ocenił(a) film na 5
kulizz

Kopia Młodzieńca czy Damy?

ocenił(a) film na 3
bluewoman1981

A zauważyłeś fotografię z Monte Cassino na początku filmu z drogi na polski cmentarz, którego oczywiście wtedy być tam nie mogło :) :) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones