PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31279}

Obywatel Kane

Citizen Kane
7,8 57 781
ocen
7,8 10 1 57781
8,7 37
ocen krytyków
Obywatel Kane
powrót do forum filmu Obywatel Kane

Film uznany za arcydzielo wszech czasow za to, ze w tamtym czasie byl inny od wszystkiego co wtedy powstawalo, wyprzedzal swa epoke o jakies 20 lat i tyle, kropka.
Dzisiaj kazdy kto oglada "Obywatela Kane" jest juz uprzedzony jego historia i tym wszystkim, co o obrazie napisano, to powoduje, ze nie da sie go obiektywnie ocenic z punktu widzenia wspolczesnego widza.
Dlatego mysle, ze wiekszosc z nas bardziej czci ten film, niz rzeczywiscie ulega oczarowaniu przy jego ogladaniu.

użytkownik usunięty
Yoshimura

No i wreszcie słowa kogoś mądrego. Absolutnie się zgadzam :) I nie tylko Kane'a, ale większość filmów z lat 30-50

Zgadzam się co do Kane'a, ale niestety są takie typy filmów, które z wiekiem wręcz zyskują :-)

użytkownik usunięty
Yoshimura

Mnie ten film nie zachwycił...

Yoshimura

spojrzeć na kane'a, jakiegos chaplina, casablance. Nie wiem gdzie wyprzedził te swoje czasy. Nie zobaczyłem w nim właściwie nic godnego uwagi. Siedzisz w kinie i patrzysz na zegarek, czekasz az sie skonczy.

Yoshimura

Wedle Twojego myślenia, tak samo ludzie dziś nazywają Avatara arcy... według mnie i Ci i tamci byli debilami... ale to Tylko moje zdanie

użytkownik usunięty
Yoshimura

Miałem prawie dokładnie takie samo odczucie gdy pierwszy raz obejrzałem Kane'a, a później przeczytałem trochę opinii na jego temat w internecie. Według niektórych film jest arcydziełem no bo...eee...jest arcydziełem przecież! Jak dla mnie to legenda tego filmu w pewnym momencie przerosła sam film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones