PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844550}

Oczy Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye
6,3 6 240
ocen
6,3 10 1 6240
5,5 27
ocen krytyków
Oczy Tammy Faye
powrót do forum filmu Oczy Tammy Faye

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 5

słowo na niedzielę a propos tej pierwszorzędnej produkcji telewizyjnej, ale w czwartej lidze, ku przestrodze: pamiętajcie! bóg wprawdzie stworzył człowieka, ale użył do tego małpy.

no co, nie wytrzymali tej szarży, tego napalmu, naporu królestwa niebieskiego, za dużo tego, bóg ich zwiódł i zjedli.. przykra skądinąd sytuacja kiedy to, co ma wyzwalać, wolność dawać - ogłupia i przytępia, więzi i zniewala; miast okularów niejakiego johna nady przynosi jedynie kajdany.

oni temu winni, wiadomo, zbyt odstrychnięci, ale to już tak, że aż na maxa, i na jana, na mateusza, łukasza i marka - oni, to znaczy kto? czy to ptak, czy to wróż maciej, czy to gotująca paris hilton, wczoraj ultramaryna, dziś błękit paryski, nie! jest o wiele gorzej. ja poważnie to mówię. dwa słowa do ojca dyrektora: tele-ewangeliści!

jezusowi napaleńcy, pełni mocy, wdzięczności i chwały zmałpiali budowniczy kościoła chrystusowego, teologowie, boskie papugi na wojennej ścieżce zmierzającej ku nieskończoności. oni wiedzą, tylko oni wiedzą i wam na pewno powiedzą co cpać po odwyku - religię!

thanks god god loves us, he really, really, really, really, really, reeeeeaaaaally does.. cut!

Westernik

a czy serio bóg istnieje i może patrzeć na to wszechogarniające zło i wojnę na Ukrainie?

ocenił(a) film na 5
Weronka90

ulala, oto podnosisz temat, który wałkowany jest niemal od zarania: jeżeli bóg istnieje, to jak możliwe jest, że.. (i tu można sobie wpisać dowolną tragedię, od obozów koncentracyjnych po pis, od adolfa hitlera po oszałamiającą karierę zenka martyniuka).

ciekawostką duszklajsterską jest, iż dokładnie pięć dni temu w święta wielkanocne miałem identyczną rozmowę na ten sam temat z moją umierającą na raka ciocią. ciocia wychowana jest w wierze katolickiej, przedstawiła się jako "wierząca, nie praktykująca", przeto odpowiedziałem jej tak jak zwykle odpowiadają na takie pytania chrześcijańscy teologowie: wytaczając swoje magnum opus in modus operandi, czyli koncepcję tak zwanej wolnej woli.

zakładając, że już ją znasz, ciebie z kolei zapytam: skąd ty wiesz, jak powinien zachowywać się istniejący bóg w takich albo jakichkolwiek innych przypadkach?

Westernik

no gdyby Bóg istniał nie byłoby tyle zła na świecie,ludzie by nie cierpieli,nie umierali bo niby się mówi że Bóg za dobre wynagradza a za złe karze ale czy nie jest tak że oszuści,złodzieje najwięcej osiągają w życiu niż ci inteligentni,zdrowo myślący,którzy mają dobre serce i nie są egoistami,materialistami nie dążą po trupach do celu?

ocenił(a) film na 5
Weronka90

że złodzieje i oszuści najwięcej osiągają w życiu, to być może czasami jest prawda, pytanie tylko jakiego rodzaju są to osiągnięcia? osobiście nie widzę, żeby np. taki putin miał większe osiągnięcia niż taki np. mister rogers. chyba, że mówiąc o "osiągnięciach" masz na myśli np. jachty? ale cóż to są, u licha, za osiągnięcia?

trochę nie rozumiem tego twojego warunkowania: że GDYBY bóg istniał, to.. a skąd ty wiesz, CO? na jakiej podstawie twierdzisz, iż znasz atrybuty boga?

najwyraźniej masz jakieś wyobrażenie boga, który POWINIEN zachowywać się tak jak ci się wydaje w obliczu jakiegoś konkretnego zdarzenia typu obozy koncentracyjne łamane na doda elektroda łamane na wojna na ukrainie łamane na pandemia.

może niepotrzebnie winisz swoje wyobrażenie boga za to, za co powinnaś winić tego "stworzonego na jego obraz i podobieństwo" dwunoga?

po co ci w ogóle wyobrażenie boga, do tego jeszcze takie? pewien niemiecki filozof lat temu sto i więcej uroczyście ogłosił śmierć boga - może należałoby go posłuchać? nie w kwestii uroczystości, ale w kwestii śmierci - po czym cichuteńko, leciuteńko ogłosić w sobie śmierć tego wyobrażenia?

Westernik

Ja nie wierzę,nie praktykuje bo to inteligentny wierzy w pedofilów w sutannach którzy umią bezprawnie gwałcić dzieci i kobiety oraz okradać ludzi z jak największej ilości kasy,spójrzmy choćby na rząd któy potrafi sobie dać premię a my Polacy mamy pracować za najniższą i utrzymywać nierobów,pijaków,narkomanów,bo przecież Polska to taki dobry kraj że wystarczy że ktoś urodzi 4 bachorów i ma przyznaną emeryturę i tak najlpeiej żyć z zasiłków bo po co się rozwijać i pracować a kobieta która chcę iść na sudia być niezależna od faceta nie wierzy i nie zamierza mieć dzieci skoro tyle młodych kobiet umarło w ciązy z powodu chorego prawa gdzie kobiety są traktowane jak inkubatory i kiedy nasz naród przejrzy na oczy i kiedy przestanie się wspierać chorą instytucję kierowaną przez szatanów,kiedy wejdzie w życie kara śmierci,kiedy przestanie się zmuszać do nauki cnów niewieścich,zakazu nauki religii i przystępowania do chorych sakramentów i czego zamiast wspierać poslską służbę zdrowia wspiera się największego złodzieja z torunia który nawet nie jest księdzem a jedyne co potrafi to brać od nas kasę na swe kochanki,fanaberie i kolejne drogie auta?Czy Polska będzie zawsze 100 lat za murzynami i będzie się tępo wierzyć w duchy których istnienia nawet nikt nie udowodnił?Czego najwięksi pseudo katole to największe nieroby,pijaki,mordercy i czego się mówi że bóg niby za dobre wynagradza a za złe karze?Jakby istniał nie było wojny,biedy,morderstw,narkotyków,ciężkich chorób dzieci i każdemu żyłoby się o wiele lepiej a nie jak za czasów jaskiniowców...

ocenił(a) film na 5
Weronka90

jestem w szokingu;) rozumiem twój wylew, bo i mię się tutaj momentami nie za łatwo żyje, tylko wciąż nie wiem co to wszystko ma wspólnego z tym od czego wyszliśmy - z bogiem, z oświęcimiem, z zenkiem martyniukiem, wreszcie z sytuacją na ukrainie? teraz w polsce, bo rozumiem, że za sytuację w polsce twój bóg też odpowiada wespół w zespół z innymi "stworzonymi na własny obraz i podobieństwo" dwunogami w garniturach i sutannach?

a coś ci powiem, ja tobym w to w ogóle boga nie mięszał. powiem więcej nawet - adekwatnie do powyższego filmu - kto boga w to mięsza ten mięsza ludziom w głowach. i być może stąd właśnie całe to (tak ładnie przez ciebie w wylewie słów powyżej zilustrowane) zamięszanie:)

Westernik

No dobrze może mne poniosło,ale sam przyznasz,że nasz kraj nie jest sprawiedliwy i chyba nigdy nie będzie u nas dobrze,szczególnie ze służbą zdrowia gdzie trzeba nieraz jeżdzić setki km by dostać fachową pomoc?A Ty serio we wszystko wierzysz co mówią księża i popierasz całkowity zakaz aborcji nawet jak jest ciężko uszkodzony płód i jest zagrożone życie dziecka i matki?

Westernik

niby Bóg jest jeden i nie potrafię zrozumieć że wszystko co się dzieje jest tak jak ona chcę i może lepiej być abnostykiem i żyć tak by nie obrażać innych choć są i tacy co by dali się spalić na stosie za tadzia z torunia czy kogoś z pis...:P

Westernik

film był w sumie o wierze w boga że mąż może kobiete zdradzać,nie szanować,obrażać ale alleluja bo bóg tak chcę i aż dziw że tacy ludzie kiedyś żyli i wplątywali we własne życie boga bo co im daje ta modlitwa do duchów i wiara w pedofilów w sutannach skoro każdy jest kowalem własnego losu i wiele zależy od nas a nie od wyimaginowanego ducha?:Oo

ocenił(a) film na 5
Weronka90

niech będzie pochwalony,

zacznę od tego, iż nie wierzę w to co mówi xionc. z wielu powodów. między innymi z takiego, iż ja w ogóle nie słucham tego co mówią xięża. ani politycy. na codzień (z zasady) (ze względów zasadniczych) (czyli dla tak zwanego wyższego dobra) nie zaburzam sobie percepcji tego rodzaju wypowiedziami. sorki. wolę zaburzać ją sobie czymś innym, znacznie mniej szkodliwym.

zakazu aborcji nie popieram, wręcz przeciwnie nawet: im nas jest mniej tym lepiej (chociażby dla planety). nawet bym ją rozszerzył na tych, którzy już są martwi (lub tylko tak pachną), chociaż jeszcze żyją (a przynajmniej tak twierdzą, bo oznak życia nie widać). to ci, ci, wszyscy bardzo dobrze wiemy, którzy.

mój postulat radzenia sobie z problemami tej planety jest następujący: wszystkich potencjalnych rodziców należałoby wykastrować. potem odczekać sto lat, a potem dopiero zająć się problemami tej planety.

w naszej pięknej, mlekiem, miodem i sokiem z gumijagód płynącej krainie, która wiecznie na wschód od zachodu i na zachód od wschodu położona będzie i zdycha i zdycha, a zdechnąć nie może, to lepiej na pewno nie będzie. no, może, nie wiem, za sto lat, za dwieście? kiedy pomrą ci, którzy będą dziećmi tych, którzy jeszcze się nie narodzili. proponuję zatem, tak w międzyczasie, zbudować własną autonomię, co polega między innymi na tym, aby nie uzależniać swojego szczęścia od uporządkowanego bądź nieuporządkowanego wystroju wnętrza otoczenia. jakoś tak się ustawić, nie wiem, w poprzek. na lewo od prawicy, na prawo od lewicy. albo jeszcze lepiej: stać się niewidzialym. żeby mi było dobrze ze sobą i z ludźmi mi bliskimi, a tobie ze sobą i z ludźmi tobie bliskimi. w domu i w pracy. resztę - jak swego czasu rapował pewien ziomek, niejaki bolec - resztę sobie olej.

teraz i zawsze z partyjnymi pozdrowieniami!

Westernik

A nawet nie wiem co mówił ten pan o którym wspominasz,ale tak to jest,że jak ktoś jest inteligentny,myśli rozsądnie i nie słucha pedofilów w sutannach to zaraz jest odmieńcem albo zakałą losu szczególnie wśród pokolenia 60+ gdzie oni wszak uwielbiają pis,bo nic innego nie robią jak wprowadzają chore prawa,zakazują aborcji rozdają naszą kasę na prawo i lewo by wspierać nierobów,co jest dla mnie chore,bo kiedyś nie była zasiłków,chorych dodatków 500+ i jakoś rodzice potrafili wychować nas na ludzi prawda?:)
do poziomu USA nam wiele brakuje,a ten minus taki że przybywa do Polski zbyt wiele Ukraińców i im się pomaga mimo,że jesteśmy takim biednym krajem i sami żyjemy jak nędznicy,bo oprócz tadka z torunia,batmanów w sutannach którzy wyciągają łapy po kasę od ludzi w kościele i pislandie któa daje sobie co chwilę podwyżki 60% a nas skazuje na wieczną biedę i życie w nędzy.Czy ludzie w końcu przejrzą na oczy że to najgorszy rząd,oszuści i złodzieje jacy mogą rządzić naszym krajem,że za ich panowania nigdy w Polsce nie będzie lepiej i nie pomaga się inteligentnym osobm,które chcą coś osiagnąc,wynależć czy pójść na studia za granica w wspiera patologie i to normalne że matki z aktu despreacji zabijają swe nowonarodzone dzieci a znane osoby zabijają na pasach niewienne osoby za co im nie grozi żadne więzienie?:o0

Westernik

inteligentni ludzie mają swój świat i telewizja też manipuluje ludźmi i najlepiej słuchać i oglądać co się naprawdę lubi i co nas może cokolwiek mądrego w życiu nauczyć:)
nie od dziś wiadomo,że na planecie jest za duzo ludzi i musieli wymyśleć pseudo covid a teraz wojnę na Ukraine by zlikwidować przynajmniej z 80% ludności by nie wyglądało to na świadome morderstwo,a przez szczepionki niby eliksiry zdrowia już wiele osób odeszło i jak wprwadzą 50 dawkę to tak będzie,ale kto ma rozum wie że to wszystko manipulacja bo ciemnemu narodowi wciśnie się każdy kit nawet że księża mają czerwone sutanny i nigdy nie widzieli nagiej kobiety gdzie wszyscy wiemy dobrze jak jest:D
No teraz mało kto decyduje się na dziecko skoro kobiety wiedzą że mogą umrzeć podczas ciązy i to nie te czasy gdzie kobieta była potrzeba by usługiwać facetowi,gotować,sprzątać za niego i rodzić mu durne bachory bo przecież tego nauczają cnoty niewieście które wymyślił jakiś naćpany minister edukacji który mieszka leki od psychiatry i już sam nie wie co gada i co robi z polską edukacją jak krzywdzi przy tym biedne dzieci
Ja od zawsze byłam odmieńcem i mam poglądy które róznią się od wielu ludzi czy rodziny,ale mi z tym dobrze bo nie będę udawać kogoś kim nie jestem i zachwycać się życiem w Polsce skoro jesteśmy 10000 lat za murzynami i cofamy się do czasów jaskiniowców,bo uczy się Polaków że chcąc coś osiągnać nie trezba mieć matury,studów tylko trzeba mieć plecy,wujka ciotke z pislandi i będzie się okradać Polaków i zarabiać grube miliony,ot taka smutna i gorzka prawda,ale ponoć karma wraca ze zdwojoną siłą i miejmy nadzieję że zło dopadnie tych którzy doszczętnie zniszczyli nasz kraj z jakiegokolwiek honoru i okradli z wszystkiego co się dało,bo to nie do pomyślenia by wspierać pedofilów a nie służbę zdrowia która i tak kuleje od wieków i trzeba czekać na fachową pomoc miesiacami jak nie latami bo mało kgoo stać na prywatne leczenie...

ocenił(a) film na 5
Weronka90

kurczę, znowu narzekasz. w dodatku bardzo uogólniasz pewne sprawy, które zapewne nazwiesz faktami, co nie zmienia prawdziwych faktów, którymi w tym wypadku są twoje emocje. one są prawdziwe, z kolei w rzeczy które je wywołują można co nieco powątpiewać, ale odłóżmy je na chwilę na bok. widać, że bardzo cię ranią drzazgi z tej pękniętej deski zwanej - niestety - polskością. dużo negatywnych emocji z bezsilności, gniewu, rozżalenia, złości i tak dalej.. jak sobie z nimi radzisz, tak na co dzień?

Westernik

Ksztalce sie,ucze by zdac egzamin IELTS bo marze o studiach w Radbound University in the Netherlands.latwo nie jest ale gra warta swieczki a tak to jezdze pi lekarzach w całej PL bo jednak sa tacy co chca pomoc na nfz a nie tylko prywatnie a tak to mam swoj swiat i mi z tym dobrze a jak komus cos nie pasuje to niech mnie unika bo jednak Polacy sa wredni i nie sa tolerancyjni najgorsi sa ci pseudokatolicy co wierza w pedofilow w sutannach i dali by sie za nich spalic na stosie ale warto myslec zdrowo rozsadkowo i miec swoj rozum a tez Polska cierpi na tym ze przyjmuje sie niepotrzebnie Ukraincow jakby nie mogli gdzie indziej uciekac tylko tutaj wtf?:O

ocenił(a) film na 5
Weronka90

mogę ci życzyć tylko powodzenia, tylko zastanawiam się kto będzie głosował jeżeli wyjedziesz?;)

Westernik

da się zrobić by głosować tam gdzie ma się miejsce zamieszkania,nie do dziś Polacy głosują za granicą

ocenił(a) film na 5
Weronka90

no tak, nie pomyślałem o tym..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones