Film

Snake Eyes

1998 1 godz. 39 min.
6,7 16 320
ocen
6,7 10 16320
3 265
chce zobaczyć
5,8 6
ocen krytyków
{"rate":5.8333335,"count":6}
{"id":"135","linkUrl":"/film/Oczy+w%C4%99%C5%BCa-1998-135","alt":"Oczy węża","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/35/135/7584341.2.jpg"}
Podczas walki bokserskiej zostaje zastrzelony sekretarz stanu. Obecny na widowni skorumpowany policjant Santoro oraz szef ochrony Dunne za wszelką cenę chcą zdemaskować sprawcę, który ukrywa się wśród 14 tysięcy widzów.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Rick Santoro (Nicolas Cage), detektyw z wydziału zabójstw policji w Atlantic City, wybiera się jako widz na walkę bokserską o tytuł mistrza wagi ciężkiej, która ma się odbyć w hali sportowej Atlantic City Arena. Jest bardzo ciekawy jej przebiegu, gdyż jednym z walczących jest Lincoln Tyler (Stan Shaw), niegdyś szkolny kolega Ricka. WśródRick Santoro (Nicolas Cage), detektyw z wydziału zabójstw policji w Atlantic City, wybiera się jako widz na walkę bokserską o tytuł mistrza wagi ciężkiej, która ma się odbyć w hali sportowej Atlantic City Arena. Jest bardzo ciekawy jej przebiegu, gdyż jednym z walczących jest Lincoln Tyler (Stan Shaw), niegdyś szkolny kolega Ricka. Wśród widzów jest paru VIP-ów, m.in. sekretarz obrony USA w asyście swoich ochroniarzy, którymi kieruje komandor marynarki Kevin Dunne (Gary Sinise), prywatnie przyjaciel Santoro. Kiedy Tyler pada na ringu, nieoczekiwanie rozlega się kilka strzałów, od których ginie sekretarz obrony. Aby chronić Kevina, nieobecnego w tym dramatycznym momencie na sali, Rick przejmuje śledztwo.

boxoffice
$103 891 409 na świecie
$55 591 409 w USA
$48 300 000 poza USA
budżet
$73 000 000
na podstawie
Brian De Palma (materiały do scenariusza, historia) / David Koepp (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Syrena EG
studio
DeBart / Paramount Pictures / Touchstone Pictures
data produkcji
1998
tytuł oryg.
Snake Eyes
inne tytuły
Oczy węża Polska
Więcej...
Rola Kevina Dunne'a została pierwotnie napisana dla Willa Smitha. Ostatecznie postać tę odegrał Gary Sinise.
Lisa Spoonhauer była przesłuchiwana do roli Julii Costello.
Rick pluje krwią na baretkę Dunne'a, jednak w następnej scenie jest ona już zupełnie czysta i nie ma na niej nawet śladu krwi.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Zawiodłem się

  vmarcin3 ocenił(a) film na 5

  Widocznie Sam Cage i De Palma nie gwarantują rozrywki. Takie filmy powinni nadawać na Tele 5 lub Tv4. Dałem 5-tke za efektowną pracę kamery i Cage'a, ale wiecej nie mogłem dać, przykro mi.Przede wszystkim wieje nudą , nawet człowiek nie jest ciekawy co będzie na końcu, bo zapewne się domyśla. Mówiąc krótko ... więcej

 • Warty ponad inne

  Minister Zdrowia ocenił(a) film na 8

  Bardzo doba realizacja, typowy hitchcockowski styl narracji i prowadzenia kamery. Równie udana muzyka. Film z bardzo dobrą atmosferą zamknięcia. Po 11 latach podoba mi się jeszcze bardziej.

 • Ach ten De Palma

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 7

  Realistyczny Majstersztyk,świetny,nowatorsk i thriller,jaki tylko De Palma potrafi nakręcić. Prosta historia,ale opowiedziana po mistrzowsku,z bardzo dobrym Cage'em i jeszcze lepszym Sinise'em. Dobre Kino.

 • obejrzałem ponownie po latach i czuję rozczarowanie

  armarange ocenił(a) film na 5

  Pomimo dobrej pracy kamery i ciekawego sposobu narracji oraz niezłej muzyki to cała intryga nie powala, a i sam przebieg fabuły niczym ciekawym się nie wyróżnia. Dość wcześnie za dużo się dowiadujemy i potem nie dzieje się już nic ciekawego. Widziałem ten film w kinie ... więcej

 • Niesamowity ten Santoro,

  marckoza

  w jeden wieczór rozwiązać całą skomplikowaną intrygę. Słaby scenariusz plus świetna reżyseria i przyzwoite aktorstwo. Solidne kino rozrywkowe bez głębszych przemyśleń.

  5