Carla N. Gugino

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/3907/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":11059,"rate":7.4050094945293425,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/3907/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":179,"rate":7.089385474860335,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/3907/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":67,"rate":7.164179104477612,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/3907/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":5,"rate":8.6,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}}]
7,4
11 059 ocen gry aktorskiej
Carla Gugino
Aktorka urodziła się w Sarasota na Florydzie. W wieku 5 lat wraz z matką wyjechała do Kalifornii. Pomimo częstych przeprowadzek, Carli udało się ukończyć szkołę średnią i rozpocząć studia. W wieku 15 lat została odkryta przez główną agencję modelek w San Diego. Wyjechała do Nowego Yorku. Jednak ciężar obowiązków i wyzwań zmusił ją do powrotu do Los Angeles. Jej ciotka Carol Merrill, modelka znana z serialu "Let's Make a Deal" i "The Lovely Carol Merrill" zasugerowała młodziutkiej Carli, aby zapisała się na lekcje aktorstwa.

W latach 80. występowała m.in. w takich serialach jak "Alf", "Falcon Crest", "Who's the Boss?" i "Webster".
Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w roli harcerki w filmie "Drużyna z Beverly Hills" oraz jako młodziutka Dinky Bossetti w "Witaj w domu, Roxy Carmichael".
W latach 90. aktorka pojawiała się zarówno na dużym jak i na małym ekranie.
Wystąpiła w "Murder Without Motive: The Edmund Perry Story", wyprodukowanym przez stację HBO "A Private Matter" oraz "The Buccaneers" (w miniserialu opartym na powieści Edith Wharton). Zagrała w dwunastu pierwszych odcinkach serialu "Spin City". Pomimo pozytywnych recenzji aktorka zrezygnowała z roli dziewczyny Michaela J. Foxa, Ashley Schaeffer.

Panna Gugino krok po kroku zdobywała doświadczenie na planie filmowym. Coraz częściej otrzymywała główne role w filmach takich jak "Szalony zięć", gdzie partnerował jej Paul Shore, czy "Pocałunek Judasza". Zagrała również w wyreżyserowanej przez Emilio Esteveza "Wewnętrznej wojnie".
W 1998 roku zwrócił na nią uwagę Brian De Palma i obsadził w roli Julii Costello w filmie "Oczy węża". Carla miała okazję pracować z takimi gwiazdami jak Nicolas Cage i Gary Sinise.
Międzynarodowy rozgłos i sławę przyniósł jej występ w trzech kolejnych częściach filmu "Mali Agenci" w reżyserii Roberta Rodrigueza. Aktorka zagrała tajną agentkę Ingrid Cortez, w jej męża wcielił się Antonio Banderas. Aktorka po raz drugi miała okazję pracować z tym samym reżyserem na planie "Sin City", adaptacji popularnego komiksu Franka Millera.

W wolnym czasie Carla uprawia jogę, podróżuje lub spędza czas ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Sarasota, Floryda, USA

wzrost: 165 cm

Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1994 r. - "Always" - Bon Jovi;
- 2016 r. - "#WHEREISTHELOVE" - Black Eyed Peas ft. The World.
W wieku 4 lat miała operację nerki.
Odrzuciła propozycję zagrania w "Pacyfikatorze" na rzecz roli w filmie "Sin City - Miasto grzechu".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych