PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002926}

Odludzie

El páramo
4,2 3 145
ocen
4,2 10 1 3145
Odludzie
powrót do forum filmu Odludzie

Przekaz filmu

ocenił(a) film na 7

Przed chwilą obejrzałam ten film. Zauważyłam w nim przekaz psychologiczny. Bestia była symbolem strachu, depresji, traumy. Na końcu filmu dzieciak ma takie same piętno na dłoniach jak jego ojciec, który doświadczył śmierci siostry. Chłopak w momencie, gdy zauważa, że matka nie żyje boi się tego i w tedy w tle pojawia się bestia. Gdy przypomina sobie dobre chwile z mamą, ta bestia blednie, jednakże nadal jest widoczna. Możemy to przyrównać z jakąś traumą w życiu, jesteśmy napiętnowani, pamiętamy o tym i to z nami "idzie", ale trzeba to przezwyciężyć, żeby żyć dalej. Przepraszam, jeżeli popełniłam jakieś błędy językowe. :)

ocenił(a) film na 7
maddiecherry

A czemu ojciec odszedł? Bo do reszty pełna zgoda.

ocenił(a) film na 7
Newelowsky

Szczerze przyznam, że nie wiem czemu odszedł. Czy na prawdę chciał oddać ciało tego mężczyzny? Nie wiem.
Później wraca koń i nie mogą znaleźć ojca. A pod koniec filmu można zauważyć trupa. Wydaję mi się, że kobieta zastrzeliła go w jednej z pierwszych scen, gdy ktoś dobijał się do drzwi.

ocenił(a) film na 5
maddiecherry

Prawda, zwróciłam na to uwagę, ale nie miałam pewności, czy to rzeczywiście zwłoki, bo były pokazane krótką chwilę i niezbyt dokładnie.

ocenił(a) film na 7
Venus_Vulgivaga

też nie byłam do końca pewna. Chyba te nie do końca wyjaśnione sceny mają na celu otwartą interpretacje i zaangażowanie widza.

ocenił(a) film na 7
maddiecherry

Mi się wydaje, że film przedstawia "kulisy życia" z osobą chorą na schizofrenie (matka).

ocenił(a) film na 7
kavvosz

Jest to również bardzo możliwe. Podoba mi się właśnie w filmach psychologicznych, że wywołuje u widzów wiele przemyśleń.

ocenił(a) film na 7
maddiecherry

o tym samym myślałam, że Bestią była depresja

ocenił(a) film na 6
maddiecherry

Bestia to schizofrenia. A dlaczego chłopiec ją widzi na końcu? Hmmm... Może to znak, że schizofrenia jest dziedziczna?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones