PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34272}

Odmienne stany moralności

The United States of Leland
7,3 20 806
ocen
7,3 10 1 20806
6,1 7
ocen krytyków
Odmienne stany moralności
powrót do forum filmu Odmienne stany moralności

choć niektórzy zrozumieli ten film albo przynajmniej się starali
nikt tu nie usprawiedliwia Lilanda chce za to się wgłębić w jego psychikę zrozumieć dlaczego tak zrobił w zasazie wogóle tu nie chodzi o to morderstwo tylko o sposób postrzegania świata przez Lilanda
a dlaczego zabił? myślę że właśnie poprzez "smutek" jak powiedział jeszcze na samym początku; takie filmy jak ten "czyta się pomiędzy wierszami" ale i zważa dokładnie na słowa wypowiedziane przez bohaterów, jak i również na ich czyny, nawet sam tytuł orginalny wskazuje na temat filmu, na to o co w nim naprawdę chodzi, na świat Lilanda, który w bardzo jeszcze młodym momencie swego życia dostrzegł tą inna, drugą stronnę życia, jak niemalże osoba starsza, które przeżyła już większość swojego życia

ocenił(a) film na 8
Malvy87

Zgadzam się z Tobą. Dodam tylko, iż doskonale zostaje pokazana cienka linia między dobrem a złem, świat wyborów, który każdy z nas musi dokonać, najlepiej zgodnie z własnym sumieniem. Obok głównego wątku mordercy film pokazuje w doskonały sposób moralność pozostałych bohaterów, w tym chociażby dziewczyny Lilanda czy też jego ojca. I nawet myślę, że to właśnie wybory, zachowanie, "moralność" pozostałych bohaterów rzutują na młodego, bliskiego im człowieka- Lilanda. Świetny psychologiczny dramat, w których co trzecie zdanie to "perełka słowna" uderzająca człowieka w samo serce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones