PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34272}

Odmienne stany moralności

The United States of Leland
7,3 20 806
ocen
7,3 10 1 20806
6,1 7
ocen krytyków
Odmienne stany moralności
powrót do forum filmu Odmienne stany moralności

chcialabym wykorzystac ten film na prezentacji na maturze z polskiego. temat to motyw winy i kary w literaturze i filmie. z literatury mam pomysly a jesli chodzi o film to w pierwszej kolejnosci przyszedl mi do glowy ten film.jak myslicie nadawal by sie?? jest wina ale z ta kara to nie wiem czy sie nadaje??

Edyta_11

a jak rozumiesz temat: czy ma to byc wina i kara zawarta w jedym dziele?? czy moze przedstawaisz rózne filmy gdzie jest wian anie ma kary i odwrotnie??
generalnie temat matury ustnej nie jets mi obcy heh(sama zdawałąm w tym roku) i miałam nieco podobny temat "dylematy moralne współczesnego człowieka w poezji i filmie" i dostałam 20pkt (to taka mała dygresja)
Jeśli chodzi o ten film to wydaje mi sie, ze pasuje do tematu.
Chłopak jest winny bo popełnił zbrodnię, dyskusyjny jest motyw bo tak naprawde zrobił to zeby wyzwolic tamtego chłopca. Ponosi karę bo traci życie, tylko czy to jest dla niego tak do konca kara, bo przecież źle się czuł na tym złym świecie. Ten film jest naprawde dobry do prezentacji bo możesz pokazac, że kara nie zawsze jest karą na pierwszy rzut oka, albo to co dla nas jest karą dla innych już nie.
Masz jeszce jakieś filmy do prezenacji??
Z filmów jakie przyszly mi jeszce do głowy na ten temat to: "morderstwo pierwszego stopnia" "21 gramów" "uśpieni" "gławą w mur", poszukaj też w Dekalogu Kieślowskiego.

Edyta_11

dzieki za pomoc. przynajmniej znalazla sie osoba ktora mnie nie wysmiala tylko stara sie pomoc(jak zwrocilam sie o pomoc na forum glownym to wszyscy zrobili ze mnie idiotke ale nikt nie pomogl). do prezentacji wykorzystam raczej jeden film, wlasnie "odmienne stany..." ale dzieki za inne propozycje. chcialam sie tylko upewnic czy dobrze wybieram film a skoro osoba ktora uzyskala 20pkt mi mowi ze dobrze to sie ciesze:) pozdrawiam

Edyta_11

hm..mnie osobiscie wydaje się, ze ten film nie jest dobrym pomyslem, z tego powodu, ze nie kazdy go widzial. Nawet jesli sterscisz go itd...to wiadomo, ze inaczej ocenia sie cos co widzialo sie 'na wlasne oczy'. Osobiscie radzę Ci wybrac coś z 'klasyki' najlepiej Kieslowskiego.
Choc z drugiej storny..na prezentacji liczy sie takze oryginalnosc, a Kieslowski jako 'klasyka' pewnie zesto pojawia sie na przentacjach..moze po prostu popytaj innych osob, ktore maja temat z mozliwoscia wyk. filmu.
Jesli nie Kieslowski to moze "tanczac w ciemnosciach'' lub 21gramow.. to filmy, majace 'wieksza ogladalnosc' niz odmienne stany.

ocenił(a) film na 9
Edyta_11

a moze wybrała bys krótki film o zabijaniu

mateusz_ozo88

zdecydowanie lepszy pomysł z 5 dekalogiem....

Edyta_11

jesli chodzi o 'kare' to musialabys bardzo skupic sie na postaci Allena..

WakeUpDonnie

Odradzam . To nie jest to o co chodzi w tym filmie. I jak maturka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones