Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:01

Zobacz Odyseja zwiastun

Film

L'odyssée

2016 2 godz. 2 min.
6,5 1 668
ocen
6,5 10 1 1668
1 143
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"743934","linkUrl":"/film/Odyseja-2016-743934","alt":"Odyseja","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/39/34/743934/7791658.2.jpg"}
Nurek, odkrywca i filmowiec Jacques Cousteau postanawia przepłynąć oceany. Z czasem, zaczyna poświęcać zbyt wiele uwagi gwiazdorskiej karierze.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Cezar Najlepszy dźwięk w roku 2017 dla Fred Demolder, Jean-Paul Hurier, Marc Engels, Sylvain Rety
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Odyseja
Zwiastun nr 1 (polski) 2:01
Odyseja - Zwiastun Nr 1 (polski) Odyseja - Zwiastun Nr 1 (polski)

Lato, rok 1946. Rodzina Cousteau - Jacques, jego żona Simone i dwóch synów Philippe i Jean-Michel - mieszka w pięknym domu nad Morzem Śródziemnym. Za dnia nurkują, nocą oglądają gwiazdy. Są w raju na ziemi. Ale Jacques nigdy nie jest do końca zadowolony. Żyje, by doświadczać przygód i wierzy w skuteczność postępu. Wciąż myśli tylko o tym.Lato, rok 1946. Rodzina Cousteau - Jacques, jego żona Simone i dwóch synów Philippe i Jean-Michel - mieszka w pięknym domu nad Morzem Śródziemnym. Za dnia nurkują, nocą oglądają gwiazdy. Są w raju na ziemi. Ale Jacques nigdy nie jest do końca zadowolony. Żyje, by doświadczać przygód i wierzy w skuteczność postępu. Wciąż myśli tylko o tym. Z własnym wynalazkiem, akwalungiem, właśnie nabytym statkiem Calypso i załogą żądną przygód jest gotów przepłynąć oceany. Dziesięć lat później ze szkoły z internatem wraca Philippe i widzi ojca zupełnie odmienionego. Stał się międzynarodową gwiazdą z megalomańskimi marzeniami o tym, by ludziom przeszczepiać skrzela i tworzyć podwodne miasta. Pomimo ich wzajemnej miłości i podziwu, konflikt pomiędzy dwoma pełnymi pasji mężczyznami jest nieunikniony.

na podstawie
studio
Be TV (koprodukcja) / Canal+ France (udział) / Casa Productions / Więcej...
tytuł oryg.
L'odyssée
inne tytuły
Odyseja Polska
L'odyssée Kanada
Więcej...
Do roli Cousteau rozważani byli Romain Duris i Adrien Brody.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Ushuaia (Argentyna), Kapsztadzie i Johannesburgu (RPA), São Paulo (Brazylia), Francji, Chorwacji oraz Wyspie Zwodniczej na Antarktydzie.
Okres zdjęciowy trwał od 7 września do 14 grudnia 2015 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Odyseja - film udany czy nie?

  witkacy1971 ocenił(a) film na 6

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Fakty

  2222 ocenił(a) film na 6

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  1
  • Pytanie

   wojth1

   Witam! Czy zna ktoś może termin planowanej premiery w Polsce? Kiedy będziemy mogli fo zobaczyć w zwyklym kinie, nie w pokazach konkursowych?

  • Trudne relacje ojca i syna

   Jarek30081984 ocenił(a) film na 6

   Mam wrażenie, że to jest dramat biograficzny. Film ukazuje oprócz pięknej przyrody, także trudne relacje ojca z dziećmi. Warto obejrzeć.

   • (3/10) Nuda. Film o kręceniu filmów pod wodą. Próba ukazania relacji kariera vs rodzina kompletnie jałowa i nieudana

    _MAX_ ocenił(a) film na 3

    Film strasznie się wlókł. Nie ukazano w pełni ani ciekawych wątków zw. z działalnością JC (może zwyczajnie takich nie było) ani jego relacji z rodziną (myślę, że w życiu zwykłego Kowalskiego więcej się ... więcej