PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655158}

Oficer i szpieg

J’accuse
6,9 14 892
oceny
6,9 10 1 14892
6,7 29
ocen krytyków
Oficer i szpieg
powrót do forum filmu Oficer i szpieg

Zabrakło mi czegoś w tym filmie. Zakończenie nie tłumaczy sprawy faktycznego szpiega a także co dalej z nim się stało. Tło historyczne nie było wystarczająco wytłumaczone bo pewnie mało kto wie o wojnie prusko-francuskiej z 1870. Można by pomyśleć, że wywiad francuski bazował jedynie na jednej sprzątaczce. I jeszcze jedno, obsadzenie żony Polańskiego w takiej roli było chybione. Myślę,że powinna wybierać już inne role, Jej czas amantki już minął.

ocenił(a) film na 8
kinomaniak_1211

O wojnie prusko francuskiej nie wiedzą ci, którzy do szkoły mieli pod górkę. To temat nie tylko historii ale i literatury, także polskiej. Wywiad francuski bazował na wielu szpiegach, co jest kilkukrotnie wspomniane (choćby markiz Val Carlos, do którego spotkania z pułkownikiem Picquartem Guenee stara się nie dopuścić) Po prostu w niemieckiej ambasadzie nikogo więcej nie było. A jesli chodzi chodzi o rolę Pauline to co za problem, to nie była młódka, tylko długoletnia mężatka, matka dzieciom.

kinomaniak_1211

"[...] mało kto wie o wojnie prusko-francuskiej z 1870". Otóż jesteś w błędzie, bo jej efektem było powstanie Cesarstwa Niemieckiego, co przełożyło się na losy zaboru pruskiego. Powstała Komisja Kolonizacyjna i uruchomiono kulturkampf na ziemiach odebranych Polsce. Za moich czasów uczono o tym nawet w podstawówce, również po to, aby wspomnieć Komunę Paryską.

ocenił(a) film na 7
bazant57

Bardzo mnie cieszy ,ze jednak sa ludzie ,ktorzy pamietaja historie i potrafia laczyc fakty . Pomylilam sie w ocienie bo widzę ,ze ten film zostal odebrany zgodnie z mysla rezysera a jego historia zrozumiała i nie pisze tego zlosliwie. Osobicie lubie takie kino ,gdzie mozna odniesc sie do wydarzen i zdarzen ,ktore mialy miejsce a dotycza historii.

kinomaniak_1211

Nie wiem, czy widziałaś serial "Paris Police". Tam przedstawiono, obok głównego wątku, wydarzenia z czasów drugiego procesu Dreyfussa. Nie chciało mi się wierzyć w pokazane nasilenie antysemityzmu, aż musiałem doczytać.

ocenił(a) film na 7
bazant57

Czy chodzi moze o serial " Parris police 1900 " 8 odc. na Canal 'e ? Paryż przełomu XIX i XX wieku ? Widzialam reklamy jakiś czas temu i myślalam o nim . Warty uwagi ?

kinomaniak_1211

Moim zdaniem zdecydowanie tak.

ocenił(a) film na 7
bazant57

Juz znalazlam i patrze na 1szy odcinek . Troche mroczny ,ale cóż takie czasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones