PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 636
ocen
8,0 10 1 182636
6,6 31
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Nie wiem na co, po co, w jakim celu tatuś dał główną rolę swojej córeczce. Chciał jej pomóc wyjść na szersze wody w aktorstwie? Naprawdę? Tą rolą? Przecież on był cały czas za kamerą, widział, że nic z tego nie będzie i jej tylko zaszkodzi. No to po co w takim razie? Zamiast dać tą rolę innej aktorce, może zdolnej, równie młodej, która by na tym skorzystała a film stałby się jeszcze lepszy jakby ta rola została dobrze zagrana. Sofia jest cholernie słaba w tym filmie, a już końcowa scena i słowa 'dad, dad, dad' do Micheala są wyrażane tym samym tonem, jakby to syntezator mowy je wymawiał a nie żywa osoba. Dajcie spokój, Coppola, Pacino, Walach, Keaton, Shire, Garcia, Mantegna - oni wszyscy musieli widzieć, że ta rola jest źle grana, że córeczka pana reżysera jest sztuczna.

ocenił(a) film na 7
kubafilmoogladacz

jak widać takie praktyki nie tylko w naszym wspaniałym kraju się dzieją. A Copolla to nie tylko córce pomógł zaistnieć ale też bratankowi -Nicholasowi Coppola (znanemu bardziej jako Nicolas Cage).

mkbewe1

Jasne, weź nie gadaj !! Nicholas Cappola to Nicolas Cage?! Totalnie mnie zatkało nie wiedziałam :) Dzięki tobie się właśnie dowiedziałam, dzięki ja bym się chyba nigdy nie dowiedziała sama :) :o :o

ocenił(a) film na 9
you_can_dance

nie no, Coppola jest paskudna, ani urody ani dobrej gry nie wprowadziła do filmu. Wkurzała mnie cały czas. Swoją drogą fajna ta część była - pokazała, że gangster też jest człowiekiem, który po wielu latach przypomina sobie o swoich priorytetach, które gdzieś tam po drodze zagubił. Co nie zmienia faktu, że poprzednie części jakoś lepiej do mnie przemówiły. Ale najczęściej ostatnia część serii jest już trochę naciągana, a z tą dziewuchą w roli córki to już w ogóle masakra. ;p

ocenił(a) film na 9
kubafilmoogladacz

tylko nie wiem czy nie zauważyliście, że występowała we wszystkich 3 częściach i uważam, że rewelacyjnie poradziła sobie z rolą. Nie wyobrażam sobie tej części bez niej.

użytkownik usunięty
kubafilmoogladacz

Umówmy się każdy t i ja dalibyśmy na miejscu reżysera swoim córkom rolę , takie to już działanie rodziców

ocenił(a) film na 10

Jakby była słaba, ja bym nie dał.

użytkownik usunięty
kubafilmoogladacz

Powiedziałbyś własnej córce, jesteś beznadziejna ?

ocenił(a) film na 10

Powiedziałbym jej tak: rób to co robisz najlepiej, a jeśli robisz coś czego nie umiesz oszukujesz samą siebie. I koniec.

@down
Dobra, podaj jakieś argumenty. Moje są takie:
- bardzo ubogi wachlarz mimiki twarzy, kilka grymasów twarzy na cały film, ona nie grała osoby z problemami zdrowotnymi przez które nie potrafi okazywać emocji, grała zdrową, zbuntowaną przeciwko ojcu córkę
- kompletnie spierniczona scena kończąca (te jej "dad, dad...")
- postać całkowicie bez wyrazu, w moim odczuciu i większości fanów trylogii z tego co wiem
- niski poziom umiejętności ogólnie, wystarczy zobaczyć czego dokonała później (niczego?) na polu aktorskim
I wiele, wiele innych. Po prostu Sofia jest słabą aktorką, nie nadawała się kompletnie do tej roli, w tak wielkim przedsięwzięciu, spartoliła sprawę i w sumie nie wiem kogo bardziej winić ją czy ojca. A Coppole tak na marginesie lubię jako reżyserkę, darzę ją jakąś sympatią za ten rozdział jej twórczości ale rolę w GF spieprzyła i koniec.

kubafilmoogladacz

dobrze zagrala, czepiacie sie

ocenił(a) film na 10
nicca23

Nie inaczej! żebym miał taką dziewczynę...

użytkownik usunięty
kubafilmoogladacz

Sofia w moim odczuciu broni się w swojej roli. Istotnie ma wyraźnie dość ograniczony repertuar aktorski, ale choć nie tworzy kreacji i nie wyróżnia się z tła to daje sobie radę.

A jeśli chodzi o szeroko komentowany tu nepotyzm Coppoli. Rolę tą dostała Winona Ryder, ale Coppola ciągle - jak sama aktorka - wspomina wrzeszczał na nią i dosłownie uciekła z planu. Nie było już czasu na casting i szukanie zastępczyni Ryder, wobec czego reżyser obsadził w tej roli swoją córkę.

ocenił(a) film na 9
kubafilmoogladacz

To była główna rola?

kubafilmoogladacz

Czytałam o tym w książce o Pacino, on mówił o tym w ten sposób, że z realizacją 3 części były same problemy. Były problemy finansowe, Coppola żeby zrealizowac jakiś wcześniejszy film musiał sprzedac dom:D Tą rolę miała zagrac Winona Ryder, ale zrezygnowała. Coppola nie wiedzia co robic i wziął swoją córkę. Wszyscy byli zabuldoczeni, ale on zdania nie zmienił. Pacino nie wyrażał się o niej źle.

ocenił(a) film na 6
kubafilmoogladacz

Coppola okropna w tym filmie. Nie dość, że wygląda jak Nicholas Cage z perukom to jeszcze jej gra aktorska jest równie pasjonująca jak zmywanie naczyń. Szkoda, że dostała tę rolę. Wydaje mi się, że i bez niej byłaby w stanie pisać tak dobre scenariusze jak ten z "Między słowami". :(

ocenił(a) film na 6
mpannek

Cd do tego: "wygląda jak Nicholas Cage z perukom" to idzie mi oczywiście o jej dziwaczne miny a nie o urodę. Wyglądu wg mnie nie ma się co czepiać - nie jest źle.

ocenił(a) film na 9
kubafilmoogladacz

Moim zdaniem jest piękna, ma fantastyczne usta i zagrała dobrze

ocenił(a) film na 4
kubafilmoogladacz

o milo że nie tylko ja uważam że między innymi jej gra psuje charakter filmu... mam poczucie że raczej nadawałby się że swoją fizjologiia i gra do jakiegoś niezbytwymagajacego serialu o nastalotkach a nie do trzeciej części kultowego filmu... jej obecność irytowala...to ciągle poprawianie włosów, sceny erotyczne jak z taniego romansidla, płaska rola , jeżeli jej zadanie miało polegać tylko na tym żeby byc dekoracyjnym, ładnym ale niezbyt ciekawym i malo plastycznym manekinem to udało się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones