PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1091}

Ojciec chrzestny III

The Godfather: Part III
8,0 182 628
ocen
8,0 10 1 182628
6,6 31
ocen krytyków
Ojciec chrzestny III
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny III

Tak jak napisałem w tytule, 1 część to jest mistrzostwo świata i mało jest filmów lepszych od filmu z Marlonem Brando, przynajmniej dla mnie. Uważam jednak, że część 3 jest lepsza od części 2, ponieważ nie jest taka nudna i zagmatwana. Wszystko jest tutaj zrozumiałe od początku do końca, dużo wątków twórcy dobrze zamknęli. Podobało mi się m.in. wspomnienie Michaela o jego pierwszej żonie, z którą wziął ślub na Sycylii w części 1. Postać Vincenza bardzo dobra, uważałem nawet że jest to kandydat na najlepszego Ojca Chrzestnego w historii :P Jedyne do czego można się przyczepić to akcja w operze (przypominała trochę film akcji), a szczególnie mnie wkurzyło jak ten zabójca co miał zabić Michaela, powybijał jego goryli, a już najbardziej jak zabił tego ostatniego co uwierzył, że jego brat załatwił już sprawę, a tu zonk. Jeszcze jedna denerwująca sprawa to związek Vincenza i Mary. Kazirodztwo w tych czasach było normalne czy jak? ;> Może nie było to takie typowe, bo to w końcu nie siostra i brat, albo matka i syn, ale kuzynostwo po ojcach, którzy byli braćmi, to chyba też bardzo bliskie pokrewieństwo? Reszta jest jak najbardziej i ok i tak jak pisałem wcześniej, ta część była dla mnie ciekawsza niż 2, co nie znaczy że drugiej nie lubię. Cała trylogia to wg mnie jedna z lepszych filmowych historii, jakie kiedykolwiek powstały :)

ocenił(a) film na 8
Maliniak333

A i jeszcze najbardziej w tym filmie brakuje w porównaniu do poprzednich części? Klimatu, jednak to chyba przez to że ostatnia część została nakręcona prawie 20 lat później, czasy się bardzo zmieniły i to chyba dlatego

Maliniak333

Właśnie oglądam (ponownie) trzecia część, ale nie do końca zgadzam się w Twoja oceną poszczególnych części. Szczególnie jeśli chodzi o zamykanie wątków: Fredo zdradził, więc musiał zginąć, Kay zamordowała nienarodzonego syna, więc została wykluczona (do następnej części). Jeśli o jakichś wątkach nie wspomniałem, przypomnij mi proszę :).
W drugiej części podobały mi się retrospekcje do wczesnych lat Vita Corleone, jego początki w Nowym Jorku, budowanie swojego wizerunku a szczególnie negocjacje z kamienicznikiem :)
Trzecia część jest bardziej "sensacyjna", niż pozostałe, co nie jest dziwne biorąc pod uwagę że został nakręcony w 1990, w złotych latach kina klasy B, mimo iż tego filmu nie można przyrównywać do tanich strzelanek z Seagalem.
Kwestia kazirodztwa, faktycznie seks między kuzynostwem może prowadzić do wad genetycznych ewentualnego płodu, jeśli pula genetyczna dziadków zawiera wspólne geny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones