PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10061}

Ojciec w podróży służbowej

Otac na službenom putu
7,2 3 429
ocen
7,2 10 1 3429
8,0 8
ocen krytyków
Ojciec w podróży służbowej
powrót do forum filmu Ojciec w podróży służbowej

7/10

ocenił(a) film na 6

+ udany debiut
+ obsada
+ realizm
+ oryginalne ukazanie komunizmu
+ brak zbędnego patosu
+ ironiczny i gorzki sposób ukazania życia w Jugosławii
- za długi
- brakuje czarnego humoru znanego z późniejszych filmów tego reżysera (może dlatego, że scenariusza nie pisał Kusturica?)
- IMO najgorszy film tego reżysera

ocenił(a) film na 9
HerrFaustus

Kusturica debiutowal (jesli chodzi o pelen metraz) nagrodzonym Zlotym Lwem w Wenecji filmem "Czy pamietasz Dolly Bell?". Chyba ze masz na mysli jego debiut o Zlota Palme :)

ocenił(a) film na 6
-Grail-

Dostałem więcej niż się spodziewałem.Przy okazji innego filmu Kusturicy napisałem, że tylko ,,Underground". Odszczekuję to!
Wprawdzie do zachwytu jeszcze ,,kawałek" to ten film intryguje relatywizmem pomiędzy prawdą a fałszem.Parszywy obraz jugosłowiańskiego komunizmu i próby kontestowania go przez zwykłych obywateli.
Good night and good luck, esforty

ocenił(a) film na 10
esforty

Obejrzałem film ponownie, po wielu latach i autentycznie zachwyciłem się. Mogę więc także powiedzieć, że otrzymałem więcej niż się spodziewałem. Jak wiadomo nie każda Złota Palma oznacza arcydzieło, choćby dlatego, że nie w każdym roku powstają takowe - w tym jednak przypadku przyznaję 10.

ocenił(a) film na 6
-Grail-

"Chyba ze masz na mysli jego debiut o Zlota Palme :)"

Tego się nigdy nie dowiemy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones