PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 286
ocen
6,5 10 1 34286
5,0 3
oceny krytyków
Opór
powrót do forum filmu Opór

10/10

ocenił(a) film na 9

Jestem pod wielkim wrażeniem, świetny film. Nie rozumiem komentarzy typu: nie obejrzę dla zasady i dam 1/10 dla zasady. To jakieś nieporozumienie. Film jest filmem i zamysłem twórców, a nie spełnieniem historycznych oczekiwań grupy nacjonalistycznych, skrajnie prawicowych Polaków. Proszę was, ludzie, opanujcie się...

lu_cina

Ja oglądałem ten film i nie znalezłem w nim nic świetnego. Nie uważam sie rónież za nacjonalistycznego, tym bardziej skrajnie prawicowewgo Polaka, jestem ciekaw tylko jak byś skarbie zareagowała np. na niemiecką produkcje przedstawiającą wujka Adolfa jako powściągliwego, dobrego przywódce, oddanego narodowi, który daje prace, buduje tysiące kilometrów autostrad, i probuje walczyć w wszrchogarniajacym wielkim kryzysem gospodarczym.Hitler jest co prawda wodzem III Rzeszy, ale o zbliżającej się Wojnie tak naprawde nie wie nic, bo jest manipulowany przez krwiozerczych i bezwzglednych generalow niemieckich, a o masowej eksterminacji dowiaduje sie w ostatnich chwilach swego życia. Film jest pięknie przedstawiony, świetne ujęcia, najlepsi aktorzy, wspaniala muzyka. I co? Moim zdaniem są granice których się nie powinno przekraczać, a filmy tego typu zniekształcają prawde. Nie dziwie się że ludzie dają 1 nawet go nie oglądając, bo niby po co?

ocenił(a) film na 1
zeeland

Niee, gdyby nakręcono film o Hitlerze to i tak każdy by wiedział, że to nieprawda... A tutaj? Zbrodniarzy ukazuje się jako bohaterów. Co ty, droga lu_cino powiedziałabyś, gdyby część twojej rodziny zostałaby wymordowana w Nalibokach? Cieszyłabyś się z tego filmu?

Ech, coraz gorzej z naszym narodem... Kto broni honoru naszej ojczyzny od razu jest jakimś antysemitą, albo "nacjonalistycznym polaczkiem" :(

ocenił(a) film na 10
el_Polaco

Ludzie, wy ten film traktujecie jak jakąś cholerną manifestację antypolską. Bądź, co bądź porównywać Bielskich do Hitlera to przesada. El Polaco; ile przeczytałeś na ten temat, że tak się pienisz? Ty się zastanów zanim coś napiszesz. Rzucasz jakimiś sloganami o honorze ojczyzny jakbyś stoczył setkę bitew. Jakbyś nie wiedział co historyk to teoria na ten temat. Nie zaprzeczam, że Tuvia Bielski to prawdopodobnie był kawał skurwysyna, ale zwykle tacy potrafią przetrwać pogromy i wojnę. Co by o nim nie powiedzieć faktem jest, że ponad setka ludzi zawdzięczała mu życie i wiele osób było mu za to wdzięcznych. Są też i tacy, którzy piszą o nim i jego braciach w paskudny sposób. Zwykle prawda leży gdzieś po środku i wątpię, żebyś potrafił ją wskazać. Co do Naliboków - tu też sprawa wydaje się nie do końca jasna.
"Sowieci usiłowali podporządkować sobie tę miejscowość, choć była ona silną placówką Armii Krajowej. Gdy 8 maja 1943 r. wkraczała do niej sowiecka brygada, obecny w Nalibokach białoruski policjant oddał jeden strzał, trafiając sowieckiego komisarza. Naliboki zostały w drastyczny sposób spacyfikowane. Bezpośredni świadek - żołnierz AK Wacław Nowicki, opisał to w swych wspomnieniach. Twierdzi on, że najgorsi i najbardziej okrutni byli partyzanci z żydowskiej grupy Tuvii Bielskiego, zwani potocznie 'Jerozolimą'."

Żydowska strona przedstawia to inaczej.

"Sulia Wołożyńska-Rubin oraz jej mąż Boris Rubiżewski-Rubin, partyzanci Bielskiego, twierdzą, że to polscy mieszkańcy tej miejscowości napadali na Sowietów i Żydów."

Białorusini twierdzą co innego, Polacy co innego, Żydzi też mają swoją wersję. Jesteś w stanie stwierdzić, która jest na sto procent prawdziwa? Bo ja nie.
Ciekawa jednak jestem, czy ty w czasie wojny byłbyś taki honorowy gdyby polowano na ciebie jak na psa i głód, brud, zimno oraz choroby w dupę by ci zaglądały. Jakbyś nie wiedział, czy przetrwasz kolejny dzień, czy cię nie złapią i nie wywiozą do obozu. Jakkolwiek zbrodni wojennych usprawiedliwiać nie wolno, nie można jednoznacznie oceniać tak niejasnej sprawy. Żydów traktowano jak zwierzęta to i jak zwierzęta zaczęli zdobywać broń i pożywienie. Zaś nastroje między Żydami, a AK nie były wtedy pokojowe. Nie twierdzę, że Naliboki można usprawiedliwiać, ale w czasie wojny panowały inne reguły. Silniejszy i bardziej bezwzględny przeżywał. Zresztą Polacy też nie zawsze byli kryształowi, bo to też ludzie jak inni i do okrucieństwa są zdolni. Chyba, że ktoś czytuje tylko szkolne podręczniki do historii i innej wersji nie dopuszcza poza tą, że "nasi zawsze są dobrzy"
Co do filmu - film choć oparty na faktach jest tylko filmem fabularnym, nie dokumentem, toteż nie można oceniać go w ten sposób, bo ułańska fantazja reżysera nie jest tu niczym ograniczona. I dobrze, bo Edward Zwick się spisał. Film zrealizowany został z godnym podziwu rozmachem, z dbałością i profesjonalizmem. Daniel Craig po raz kolejny udowodnił, że jest genialnym aktorem i z ze swojej roli wycisnął co się dało. Powstała fajna opowieść z ciekawym głównym bohaterem. Filmowy Tuvia jest szlachetny i dobry, choć potrafi być też zdecydowany i bezwzględny. Jeżeli ktoś ogląda ten film bez niepotrzebnych uprzedzeń, traktując go jako kolejne dzieło kinematografii, a nie zastanawiając się kim był i jaki był prawdziwy Bielski i czy film jest antypolski, czy jaki tam jeszcze; to dostanie ponad dwie godziny dobrego kina.
Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem i nie zamierzam się niepotrzebnie uprzedzać do naprawdę konkretnego kina. Jakoś nikt nie uprzedza się do "Pancernych i psa" za to, że to film historycznie przekłamany i cokolwiek propagandowy.

ocenił(a) film na 1
miss_spookiness

Chyba ty, droga miss nie wiesz co mówisz...

"Ludzie, wy ten film traktujecie jak jakąś cholerną manifestację antypolską"

A jak mamy inaczej? Mord na Polakach to chyba Polski według ciebie nie dotyczy?

"Ciekawa jednak jestem, czy ty w czasie wojny byłbyś taki honorowy gdyby polowano na ciebie jak na psa i głód, brud, zimno oraz choroby w dupę by ci zaglądały."

AK, a nawet AL nie ma u siebie aż takich mordów. A wiesz jakie oni mieli zapotrzenie? Jedzenie było liczone w tonach, to ty zobacz zdanie historyków.


"Jakoś nikt nie uprzedza się do "Pancernych i psa" za to, że to film historycznie przekłamany i cokolwiek propagandowy."

A ja się uprzedzam, bo ten film jest wyświetlany za granicą, a powinien być dostępny tylko w Polsce

Krótko, pisać mi się nie chcę, bo spać idę.

ocenił(a) film na 10
el_Polaco

Jak nie chce ci się pisać, to tego nie rób, bo żal się robi. Lepiej idź spać:

"A jak mamy inaczej? Mord na Polakach to chyba Polski według ciebie nie dotyczy?"

Film nie jest o mordzie na Polakach. Gdyby poruszał ten temat i ukazywał wycięcie Naliboków w pień jako rzecz słuszną i właściwą, to by było się czego czepić. Pewnie jakby chodziło o wymordowanie jakiejś wiochy gdzieś w Rosji nie miałbyś nic przeciwko.

"A wiesz jakie oni mieli zapotrzenie? Jedzenie było liczone w tonach"

No tak, kilka tysięcy partyzantów ukrywających się w Puszczy Nalibockiej mogło się zapewne żywić trawą i szyszkami. Oni też potrzebowali jedzenia! Twoim zdaniem im się jedzenie nie należało? Mieli grzecznie zdychać? Ciekawe, czy ty zgodziłbyś się na taki los?

"AK, a nawet AL nie ma u siebie aż takich mordów."

Czyżby? A mówi ci coś nazwisko Rais?

"Romuald Adam Rajs (ur. 30 listopada 1913 w Jabłonce – zm. 1950), właściwa pisownia nazwiska Rais lub Reiss, ps. "Bury", żołnierz ZWZ-AK, (dowódca 1 Kompanii Szturmowej 3 Brygady Wileńskiej AK (1944), dowódca II szwadronu 5. Wileńskiej Brygady AK (1945) i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (dowódca 3 Brygady Wileńskiej NZW). Odpowiedzialny za brutalne pacyfikacje wsi i zabójstwo przynajmniej 79 niewinnych osób.
28 stycznia 1946 żołnierze kpt. Rajsa dotarli do wsi Łozice, gdzie postanowili odpocząć. Natknęli się tam na grupę około 40 furmanów ze wsi Orla, którzy jechali do Puszczy Białowieskiej po drewno. Po selekcji, uwolniono chłopów z najgorszymi zaprzęgami. Pozostali pełnić mieli rolę transportu oddziału. Przestraszeni chłopi nie protestowali, gdy pod eskortą nakazano im wyruszyć w kierunku Hajnówki. W drodze „Bury” uwolnił wszystkich furmanów narodowości polskiej, zaś narodowości białoruskiej nakazał rozstrzelać. W Hajnówce żołnierze "Burego" złapali i rozbroili milicjanta oraz trzynastu oficerów Armii Czerwonej (w tym 1 podpułkownik), dwaj żołnierze radzieccy zostali zabici a dwaj ranni. Oddział szybko opuścił Hajnówkę i skierował się w okolice Bielska Podlaskiego. Następnego dnia zaatakowane zostały wsie Zaleszany i Wólka Wygonowska, gdzie rozstrzelano 16 osób, w tym kobiety i dzieci. Dnia 30 stycznia 1946 r. w lesie koło wsi Puchały Stare rozstrzelano 31 furmanów (1 przeżył). W dniu 2 lutego oddział "Burego" spalił wsie Zanie, zabijając 24 osoby, i Szpaki (9 osób, także giną kobiety i dzieci."

Jak widzisz Polacy także nie są kryształowi. A co do mordu w Nalibokach - śledztwo, które jest prowadzone w tej sprawie nie wykazało nawet, czy na sto procent stoją za tym partyzanci Bielskiego. Przemawia za tym między innymi fakt, że jego obóz oddalony był od Naliboków o ponad sto kilometrów. Cokolwiek nielogicznym wydaje się długotrwały marsz z narażaniem się na spotkanie niemieckiego patrolu, by wyciąć w pień Naliboki, skoro w innych, bliższych miejscowościach też mogli zdobyć broń i jedzenie. Warto pamiętać, że 'Jerozolima' nie była jedynym oddziałem partyzanckim, bo w puszczy ukrywało się kilka tysięcy ludzi.
Póki komuś nie uda się racjonalnie i prawdziwie stwierdzić, czy za mord w Nalibokach był odpowiedzialny Bielski sprawa ta będzie budziła kontrowersje. W razie czego nie ma kogo skazać, bo Tuvia nie żyje od ładnych paru lat. To, że ktoś się oburzy tym filmem nie zmieni tego, co zaszło lub nie 66 lat temu. Nie można jednoznacznie mówić o kimś, że jest zbrodniarzem jeśli nie ma na to konkretnych dowodów.

ocenił(a) film na 1
miss_spookiness

No, masz rację! OMG, LOL, ale ze mnie noob, muszę iść expić na ratsach, ale zobaczysz! Jak cię hitnę to ci całe eq wypadnie! żal.pl



"Film nie jest o mordzie na Polakach."

Nie napisałem tak (jeżeli to zrobiłem- mój błąd), film jest o MORDERCACH Polaków.

"Gdyby poruszał ten temat i ukazywał wycięcie Naliboków w pień jako rzecz słuszną i właściwą, to by było się czego czepić. Pewnie jakby chodziło o wymordowanie jakiejś wiochy gdzieś w Rosji nie miałbyś nic przeciwko."

Gdybym wiedział o tym, że Bielski wyciął w pień rosyjksich chłopów to też pewnie bym się "pluł". Nie tak bardzo jak w przypadku polskiej wsi, ale także bardzo by mi się to nie podobało.

"No tak, kilka tysięcy partyzantów ukrywających się w Puszczy Nalibockiej mogło się zapewne żywić trawą i szyszkami. Oni też potrzebowali jedzenia! Twoim zdaniem im się jedzenie nie należało? Mieli grzecznie zdychać? Ciekawe, czy ty zgodziłbyś się na taki los?"

Uznajmy, że te kilka ton to były... "nadwyżki". AK potrafiło sobie jakoś poradzić z żywnością, nie kradnąc. Ale pewnie, wobec nich, straszni antysemiccy Polacy nie mieli uprzedzeń. To nasza wina, jak zawsze :(

"Czyżby? A mówi ci coś nazwisko Rais?"

Nie cytuję całej Wikipedii, nie chcę zapychać tekstu. Nie, nie będę się czepiał o to, że Bielski ma na sumieniu więcej ofiar. Widzę, że podważyłaś mój tekst i tego całego Raisa nie uważam za bohatera. Chociaż... Oceniając "oddział" Bielskiego i całą działalność AK... Kto wypadłby lepiej?


"Jak widzisz Polacy także nie są kryształowi. A co do mordu w Nalibokach - śledztwo, które jest prowadzone w tej sprawie nie wykazało nawet, czy na sto procent stoją za tym partyzanci Bielskiego. Przemawia za tym między innymi fakt, że jego obóz oddalony był od Naliboków o ponad sto kilometrów. Cokolwiek nielogicznym wydaje się długotrwały marsz z narażaniem się na spotkanie niemieckiego patrolu, by wyciąć w pień Naliboki, skoro w innych, bliższych miejscowościach też mogli zdobyć broń i jedzenie. Warto pamiętać, że 'Jerozolima' nie była jedynym oddziałem partyzanckim, bo w puszczy ukrywało się kilka tysięcy ludzi."

Tak samo można bronić Raisa. Zawsze jakaś teoria spiskowa będzie.

"Nie można jednoznacznie mówić o kimś, że jest zbrodniarzem jeśli nie ma na to konkretnych dowodów."

Jaki masz dowód na to, że Hitler działał świadomie? Może jego oficerowie podawali mu jakieś narkotyki? Może Hitler chciał tylko budować place zabaw dla żydowskich i polskich dzieci?

ocenił(a) film na 8
el_Polaco

z tego co wiem rola Bielskich w mordach Polaków do tej pory nie jest wyjaśniona, co więcej nigdy wyjaśniona nie zostanie, bo nie jesteśmy nawet w stanie zweryfikować czy Wałęsa lub Kwaśniewski byli agentami, a co dopiero sięgnąć dalej w przeszłość

ocenił(a) film na 10
el_Polaco

Mógłbyś się chociaż nie ośmieszać, gdy piszesz? Brak argumentów jest w twoim przypadku powalający.

"No, masz rację! OMG, LOL, ale ze mnie noob, muszę iść expić na ratsach, ale zobaczysz! Jak cię hitnę to ci całe eq wypadnie! żal.pl"

Jeśli to miało być twórcze, miało mnie urazić w jakiś sposób, to radzę popracować nad wkurzaniem ludzi, bo ta kretyńska pseudoironia jest żałosna. Jak nie chcesz zapychać tekstu, to po prostu tego nie rób.

"Nie napisałem tak (jeżeli to zrobiłem- mój błąd), film jest o MORDERCACH Polaków. "

Powtórzę raz jeszcze - nie udowodniono im winy. Film nie porusza tego tematu, więc o co chodzi?

"Jaki masz dowód na to, że Hitler działał świadomie? Może jego oficerowie podawali mu jakieś narkotyki? Może Hitler chciał tylko budować place zabaw dla żydowskich i polskich dzieci?"

Ty weź się pohamuj, bo nad tym, co piszesz można tylko zapłakać i to nie ze wzruszenia. Porównywać Bielskiego, który niezależnie od tego, czy był odpowiedzialny za Naliboki, czy nie uratował wielu ludzi do kogoś, kto napisał "Main Kampf" i odpowiedzialny jest za śmierć milionów ludzi, w dodatku wcale się z tym nie krył. Wysuwasz jakąś śmieszną, nie mającą odniesienia do historii teorię. Jak chcesz dyskutować to znajdź odpowiednie argumenty.

"Uznajmy, że te kilka ton to były... "nadwyżki". AK potrafiło sobie jakoś poradzić z żywnością, nie kradnąc. Ale pewnie, wobec nich, straszni antysemiccy Polacy nie mieli uprzedzeń. To nasza wina, jak zawsze :( "

Tak, AK jest dobre i nigdy nie kradnie. Że zabijali już ustaliliśmy, a co do kradzieży - każde wojsko kradnie. Myślisz, że ludzie zawsze chętnie oddawali to, co mieli? Przemarsz wojsk nigdy nie wiąże się z miłymi wspomnieniami dla wieśniaków. Np. taki Rais - skoro nie gardził morderstwem to i grabieżą pewnie też. Trudno mówić o czyjejkolwiek winie. Polacy nie byli lepsi od partyzantów Żydowskich i vice versa.

"Nie cytuję całej Wikipedii, nie chcę zapychać tekstu. Nie, nie będę się czepiał o to, że Bielski ma na sumieniu więcej ofiar. Widzę, że podważyłaś mój tekst i tego całego Raisa nie uważam za bohatera. Chociaż... Oceniając "oddział" Bielskiego i całą działalność AK... Kto wypadłby lepiej?"

Nie cytujesz Wikipedii za to piszesz bzdury. Wybacz, ale nie będę z twojego powodu przepisywać artykułów z gazet, czy fragmentów z jakiejś książki, żeby ci uświadomić kim był Rais. Jak będziesz chciał alternatywne źródło informacji, to sobie poszukaj sam. Tutaj Wikipedia wystarczy. Wolę cytować konstruktywny artykuł niż snuć dziecinne teorie spiskowe na temat Hitlera. Poza tym jak można odnosić jednego Bielskiego do całej AK? Można porównywać Bielskiego i Raisa, albo całe AK i wszystkie zbrojne grupy Żydowskie łącznie z tą z getta w Warszawie z Mordechajem Anielewiczem i Markiem Edelmanem na czele.
Nie będziesz czepiał się liczby ofiar? No cóż, właśnie się czepiłeś.

"Tak samo można bronić Raisa."

Nie, nie można, bo Raisowi w przeciwieństwie do Tuvii Bielskiego winę udowodniono. Skazano go nawet na karę śmierci, ale wyroku na owym skurwysynie nie wykonano, bo Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego unieważnił wyrok śmierci uzasadniając, że "walczył o niepodległy byt państwa polskiego". Uważam to za żałosne, bo wiejskich furmanów mordować nie musiał.

"Gdybym wiedział o tym, że Bielski wyciął w pień rosyjksich chłopów to też pewnie bym się "pluł". Nie tak bardzo jak w przypadku polskiej wsi, ale także bardzo by mi się to nie podobało. "

Nie tak bardzo? Dla mnie nie ma znaczenia, czy to Polacy, Żydzi, Włosi, Egipcjanie, czy jakakolwiek inna narodowość. Dla mnie to są ludzie po prostu.

ocenił(a) film na 1
miss_spookiness

"Jeśli to miało być twórcze, miało mnie urazić w jakiś sposób, to radzę popracować nad wkurzaniem ludzi, bo ta kretyńska pseudoironia jest żałosna. Jak nie chcesz zapychać tekstu, to po prostu tego nie rób. "

Nie lubię słowa "żal". Od razu kojarzy mi się to z taką wypowiedzią jak napisałem.


"Ty weź się pohamuj, bo nad tym, co piszesz można tylko zapłakać i to nie ze wzruszenia. Porównywać Bielskiego, który niezależnie od tego, czy był odpowiedzialny za Naliboki, czy nie uratował wielu ludzi do kogoś, kto napisał "Main Kampf" i odpowiedzialny jest za śmierć milionów ludzi, w dodatku wcale się z tym nie krył. Wysuwasz jakąś śmieszną, nie mającą odniesienia do historii teorię. Jak chcesz dyskutować to znajdź odpowiednie argumenty. "

Nie, nie. Ja nie porównałem Hitlera z Bielskim. Ja porównałem same sytuacje, że w obu przypadkach można uniewinnić obie osoby, różnymi, absurdalnymi argumentami.


"Nie cytujesz Wikipedii za to piszesz bzdury. Wybacz, ale nie będę z twojego powodu przepisywać artykułów z gazet, czy fragmentów z jakiejś książki, żeby ci uświadomić kim był Rais. Jak będziesz chciał alternatywne źródło informacji, to sobie poszukaj sam. Tutaj Wikipedia wystarczy. Wolę cytować konstruktywny artykuł niż snuć dziecinne teorie spiskowe na temat Hitlera. Poza tym jak można odnosić jednego Bielskiego do całej AK? Można porównywać Bielskiego i Raisa, albo całe AK i wszystkie zbrojne grupy Żydowskie łącznie z tą z getta w Warszawie z Mordechajem Anielewiczem i Markiem Edelmanem na czele."

To teraz ja ci powiem coś o Raisie, argumenty są na poziomie twoich o Bielskim. Romuald Rais zamordował 70 chłopów, ale dlaczego? Z nudów, czy motyw rabunkowy? Nie, wsie spacyfikowane przez ofiary Burego były zamieszkane przez bojówki białoruskie i ludność, która nie to, że nie była nieprzychylna polskiej partyzantce- ona wprost ich zabijała i dostarczała naszym przeciwnikom informacje. Była wojna, mogło go ponieść, skąd wiesz, że właśnie wtedy nie stracił czegoś ważnego przez nich? Oczywiście, że popełnił błąd, ale przecież walczył o coś dobrego, za mordesrwto niewinnych (tacy nap ewno byli) cywilów powinien pójść pod sąd wojskowy, ale nie powienien zostać skazany na karę śmierci.

Cóż... Dość podobne do twojego usprawiedliwiania...


"Nie będziesz czepiał się liczby ofiar? No cóż, właśnie się czepiłeś."

Jak, gdzie, kiedy?

"Nie, nie można, bo Raisowi w przeciwieństwie do Tuvii Bielskiego winę udowodniono."

Bielski spieprzył do USA, gdzie sami żydzi są, nie ma się co dziwić, że nic mu nie udowodniono.

"Nie tak bardzo? Dla mnie nie ma znaczenia, czy to Polacy, Żydzi, Włosi, Egipcjanie, czy jakakolwiek inna narodowość. Dla mnie to są ludzie po prostu. "

Tak, nie denerwowałbym się tak samo jak w przypadku Polaków. To chyba proste? Każdemu współczułbym bardzo, ale mojemu krajanowi najbardziej, czy ty nie masz takiego odruchu? Jeżeli nie, to ja ci współczuję.

el_Polaco

"Bielski spieprzył do USA, gdzie sami żydzi są, nie ma się co dziwić, że nic mu nie udowodniono."
Jasne, mordercy Amerykanina nie skażą Amerykanie, Polaka nie skażą Polacy, a Zyda Żydzi (w USA, "gdzie są sami Żydzi") (sic!)

ocenił(a) film na 1
hauser

Jasne, że Żyd skaże Żyda, ale w zalezności za jaką zbrodnię. Widocznie ponad setka zamordowanych Polaków (nie wliczając tych obrabowanych) to nic w porównaniu do ocalonych Zydów

ocenił(a) film na 2
miss_spookiness

Czasem lepiej nie przetrwać, niż być sukinsynem. To naturalne, że ludzie robią wszystko, żeby przetrwać (choć tych troje raczej robiło więcej, czasem i wbrew przetrwaniu), ale to nie implikuje pozytywnej oceny moralnej, bo w żadnej moralności nie chodzi tylko i wyłącznie o przetrwanie. Można się tu odnieść do wypowiedzi Marka Edelmana, który stwierdził, że powstańcy z Getta Warszawskiego wiedzieli, że nie mają szans powodzenia, ale chcieli "umrzeć stojąc, a nie klęcząc", zabijając przy tym, jak najwięcej Niemieckich żołnierzy - takie podejście jest dla mnie niedopuszczalne, a niestety bardzo charakterystyczne dla Narodu Izraelskiego, głównie już po Wojnie.

ocenił(a) film na 9
zeeland

2 lata później....

Chłopcy i dziewczęta, nawet nie zdawałam sobie sprawy z Waszych wypowiedzi pod moim postem :) Cała ja :)

El_Polaco, cytuję Twój post dotyczący 1612: "I co ztego, że film jest antypolski? Ten film zrobiły Ruskie i nie mozemy im zabronić tego, że robią takie filmy. My zrobiliśmy Krzyżaków i wiele innych, które były "partiotycznością" dla nas, to nie oni robią sobie dla siebie. Oczywiście jako Polak nie popieram tego, ale opanujcie się!"
To jest dokładnie to co napisałam w swoim pierwszym poście, tylko ujęte innymi słowami :) Jedynie mogę się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że" jako Polak nie popieram tego" - ja jestem w stanie zaakceptować każdy punkt widzenia, a już zwłaszcza w filmie (!), nawet, Zeeland, wujka Adolfa :) gdyż filmy z reguły zniekształcają prawdę, taka już ich natura...

lu_cina

Bardzo chętnie obejrzę dzisiaj. Lubię taką tematykę filmów.

lu_cina

Droga Lu-cino,sprawdz moje ulubione a moze znajdziesz tam pare ciekawych tytuluow ktore jednak pozwola Ci ujrzec prawdziwe zycie przedstawione w szklanym ekranie takie jakim jest, jasne filmy znieksztalcaja prawde ale gdy zaliczmy je do gatunkow np.kina akcji a nie biograficzno-historycznych. Pozdrawiam! P.S. Temat ciagnie sie ponad 2lata;)

ocenił(a) film na 9
zeeland

Zeeland, wiem, wiem, zauważyłam upływ czasu, a temat ciągle kontrowersyjny i chyba o to chodziło twórcom.

Widzę, że ostro oceniasz filmy "komercyjne", ale 1/10 dla Oporu? Nie uważasz, że to jednak jest przesada większa niż moje 10/10? :)

lu_cina

...porownywalna! Dwa rozne bieguny i poglady na temat tego filmu. Po to istnieje chyba to forum, aby moc wyrazac swoje czesto odmienne zdania;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones