PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 272
oceny
6,5 10 1 34272
Opór
powrót do forum filmu Opór

to zdanie zrozumieją tylko ludzie wolni i myślący, a reszta niech dalej przyjmuje szczochy czosnkowe na łeb i niech mówi : O deszczyk pada.

Cobra_Choke

racja, dlaczego na obrazach żydzi są z kasą??? sorry te pierdzielenie o antysemityźmie jest zabawne, no przecież nie wolno nic powiedzieć na człowieka, u którego ma się w hipotece dom, żonkę i dwoje dzieci BUHAHAHAHAH

Schizofrenik_XXI_wieku

Ba! Nawet cały kraj ma się w hipotece!

elaborator

A może wspomnienia zawarte w publikacji o psycholach żydowskich miały być źródłem fabuły tylko (jak zwykle) pieniędzy zabrakło:

"Gdy dotarłem do oddziału, aby przekazać nowe rozkazy, zobaczyłem straszny, przerażający obraz. [...] Na małej polance w lesie leżały półkolem ciała sześciu kobiet w różnym wieku i dwóch mężczyzn. Ciała były rozebrane i położone na plecach. Padało na nie światło księżyca. Jeden po drugim partyzanci strzelali trupom między nogi. Gdy kule dosięgały nerwów, trupy reagowały jak żywe. Drgały i wykrzywiały się przez kilka sekund. Trupy kobiet reagowały w bardziej gwałtowny sposób niż mężczyzn. Wszyscy partyzanci z tego oddziału brali udział w tej okrutnej zabawie, śmiejąc się w dzikim szaleństwie. Najpierw przestraszyłem się tym przedstawieniem, ale potem zaczęło mnie ono w chory sposób interesować. […] Im się nie spieszyło i dopiero jak trupy przestały reagować na kule, przemieścili się na nową pozycję. […]

Ludzie byli zmęczeni, ale z ich twarzy wyzierała satysfakcja i szczęście z wykonanego zadania. Tylko niewielu zdawało sobie sprawę, że popełniono straszliwy mord w ciągu godziny. Ci nieliczni wyglądali ponuro, smutno i mieli poczucie winy. [...]

Dotarliśmy do bazy późno w nocy. Byłem zmęczony i zmordowany, a więc zasnąłem od razu, tak jak większość z naszego oddziału. Jak się dowiedzieliśmy następnego dnia, pozostałe oddziały zostały przywitane jak bohaterowie za zniszczenie Koniuchów. Pili, jedli i śpiewali całą noc. Sprawiło im przyjemność zabijanie i niszczenie, a najbardziej picie."

Pol Bagriansky Koniuchi, „Pirsumim. Publications of the Museum of the Combatants and Partisans”, Tel Aviv, nr 65-66 (grudzień 1988)

Cobra_Choke

Wolni i myślący czy może wolnomyślący?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Cobra_Choke

Dziwne, bo żadnych sympatii do komunistów nie żywię. Ale ty pewnie wiesz lepiej, prawdfa? ;)
Co do "judei" zaś... ilu oficerów polskich zydowskiego pochodzenia zginelo w Katyniu? I proszę jak to jasna i klarowna czarno-biala historia dobrych Poplakow i złych Żydów nieoczekiwanie sie skomplikowwała.

ocenił(a) film na 1
hauser

A ilu Żydów z NKWD strzelało do Polaków w Katyniu ( w tym również Żydów ? ) nic się nie skomplikowało bo historia nie jest ani czarna ani biała, a mnie bardziej chodzi o Żydów w Sowieckich oddziałach i powojennych szwadronach śmierci UB i później SB i wojsku. A ty dałeś swój popis w jednym z innych tematów tu w Oporze broniąc braci Bielskich. Zapamiętałem cię bo dyskutowaliśmy o tym.

Cobra_Choke

No, ilu, ilu Żydów strzelało do polskich oficerów pochodzenia żydowskiego w Katyniu? I czemu Żydzi zabijali również Żydów zamiast ratować braci w nieszczęsciu, wiesz może?

Co do "Oporu" - widać źle pamiętasz, bo nie tyle broniłem Bielskich (bo zbrodnia zawsze jest zbrodnią, niezależnie od tego, czy zyd zabija Polaka, czy też Polak Żyda), co prawa do wątpliwości oraz wyjaśniałem ci uprzejmie, na czym polega formuła hollywódzkiego filmu sensacyjno-wojennego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Cobra_Choke

Widać w twoich wypowiedziach, ze rzeczywistość miesza ci się bez oporu z histeryczną przesadą i czystą propagandą. W rezultacie to, co jest faktami zanurzone jest w fikcji. i nie potrafisz tego rozdzielić. Dla przykładu: nie sposób potwierdzić, ze Bielscy " mordowali Polaków przy każdej możliwej okazji" (sic!), ponieważ oskarżani są o bardzo konkretne pacyfikacje, a w twojej interpretacji wręcz dyszą żądza mordu. To, ze 100 procent UB było Żydami również jest oczywistą nieprawdą (po co oszukiwać, skoro i tak tych Żydów było ta wielu?) , podobnie jak to, że Żydzi zdominowali funkcje kapo w obozach śmierci (ciekawe, że inni koledzy, podobnie wrażliwi na Żydów, twierdzą, ze żadnych obozów śmierci nie było - bo wymyślili je Żydzi).
Twoje pytanie za milion dolarów - odpowiada na nie choćby Janina Struk w "Holocauście w fotografiach", jeśli zgromadzisz tę kwotę podam zaraz numer konta.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

Bo Polacy nie donosili na Polaków. Polacy ani trochę nie mordowali innych Polaków, żeby im parę groszy wyciągnąć z kieszeni... Byli dobrzy Żydzi i źli - wszędzie tak jest, w każdym narodzie. Radze Ci, wyjrzyj czasem poza nasze granice, przekonasz się, że Żydzi, Niemcy, Ruscy itd to bardzo mili ludzie... Nie lubie ani Rosji ani Niemiec, kibicowałem, żeby odpadli w Euro 2012 ale mam wielu przyjaciół i tu, i tam.

ocenił(a) film na 1
witaltas

Ja też znam kilku Niemców ( Kolonia to jedyne miasto w Niemczech, które nosi miłych Niemców i mówią to sami Niemcy ) , Rosjan nie znam żadnych, ale Żydów też znam kilku i mniej lubię tych ludzi, ale to tylko personalne odczucie. Ja tutaj napisałem o zakłamywaniu historii i o braciach Bielskich, którzy nie byli żadnymi bohaterami, a czerwonoarmistami i zbrodniarzami. Niestety żydowska machina Hollywood słynie właśnie z takich idiotycznych filmów dla gawiedzi, która łyka je jak młode pelikany i rośnie do śmierci głupia jak but. Może mi powiesz czemu o Roju facet nie może skończyć filmu i dlaczego nikt go nie chce dać do dystrybucji co ? Bo mówi bolesną i smutną prawdę, a nie kreuje fikcję niemal na miarę SAJENS - FIKSZYN !!!

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

nie wiem, myśle, że nie mieli zbytnio innego wyjścia jeśli chodzi o trzymanie z ruskimi... Co do ich morderstw i fałszowania historii- nie wiem, trzeba aby wypowiedział się jakiś historyk obiektywnie. Wybacz, fakty podawane przez Ciebie ani trochę nie wydają mi się wiarygodne. W internecie sprzeczne decyzje.

ocenił(a) film na 1
witaltas

Znaczy z czym sprzeczne ? Że to byli zwykli bandyci i mordercy ? Historia jest fałszowana od 45 roku, do dnia dzisiejszego, a młodzi Polacy nie widzą nawet co to było UB, kto tam zasiadał i kim byli żołnierze wyklęci i jak wielkim zbrodniarzem był Stalin i co po wojnie Żydzi robili z Polakami. Proszę poczytaj sobie wybitnego profesora i historyka kolego http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_71.html.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

Nazywasz to wiarygodnym źródłem informacji? To coś co udaje strone internetową? Fałszowana historia? W jakiej sprawie? Po co? Doskonale młodzi Polacy wiedzą kim był wujek Stalin... nawet więcej niż myślisz.
Widze ze jestes jednym z tych którzy wszędzie widzą teorię spiskową...

ocenił(a) film na 1
witaltas

A ty jednym z tych, którzy w ogóle nic nie widzą i wystarczy ci to co ci podadzą ''polskojęzyczne'' media. Poza tym cóż to za ignorancja ? To nie strona, a jedynie informacje z książki prof. Jerzego Roberta Nowaka. Poświęciłeś chociaż 5 minut by poczytaj o tym człowieku ? Widać, że nie. A co wiedzą o Stalinie ? Co wiedzą o Polsce powojennej mi lepiej powiedz. Nie mówię o wyjątkach.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

Wiedzą i to sporo, oczywiście jeżeli chcą. W książkach jest wszystko, nauczyciele również o tym mówią i nawet więcej niż w książkach jest. Dla mnie jest oczywistym i myśle, że dla większości młodych ludzi również, że Stalina można spokojnie 'zasługami' przyrównać do Hitlera. Oczywiście o ile jeszcze gorszy nie był.
Pytanie z innej beczki, czy wg Ciebie sprawa WTC to inicjatywa rządu, a Smoleńska to zamach? -pytam bo chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia

ocenił(a) film na 1
witaltas

WTC zorganizowało CIA i MOSAD by zaczęła się wojna na bliskim wschodzie i teraz tak samo ciągle szukają haków na bogu ducha winny Iran i robią prowokacje by zniszczyć jeszcze ostatni praktycznie samowystarczalny kraj. Iran to potęga, która sprzedając ropę Chińczykom robi na tym setki miliardów dolarów obrotu. Co do Smoleńska to to bardzo wiele wskazuje na zamach bo zbyt wiele niejasności w tej sprawie, błędów raportu MAK jak i działań ''polskiego'' rządu w tej sprawie. Co do Hitlera to był małym niewinnym chłopcem przy Stalinie, a Jakub Berman i pan Różański czy Stefan Michnik ( sami Żydzi z przybranymi polskimi imionami i nazwiskami ) to by ci idealnie wytłumaczyli co to jest KC PZPR, ZSRR i Władza Ludowa. Poza tym jesteś bezczelny i chamski. Co to znaczy : -'' pytam bo chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia ''. Uważasz się za kogoś mądrzejszego ? Lepszego bo głosowałeś na Tuska czy tam Palikota ?

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

haha no tak, a człowiek nigdy nie wylądował na księżycu:) Nazwij mnie jak chcesz, nie zmienia to faktu, że jesteś paranoikiem. Możliwe że mało wiem (w sumie to tyle co nic) ale żyje mi się z tym całkiem nieźle. Za to podejrzewam, że Ty boisz się wyjść z domu, bo cały świat czeka tylko żeby Cie ukatrupić... Przemówić do rozsądku takim jak Ty się nie da, więc nie mam nawet zamiaru próbować.
Zdrowia Ci życze, żeby te Twoje urojenia się w jakąś schizofrenię nie przerodziły

ocenił(a) film na 1
witaltas

Przekonasz się na własnej skórze jeszcze, że ''teorie spiskowe'' jak to lubicie nazywać ignoranci to żadna fikcja, a jasna i wyraźna rzeczywistość tylko jak ktoś chce być ślepy to nigdy niczego nie dojrzy. Tak jak ludzie, którzy uwierzyli, że będą mieć sukces dzięki PO i taki mają sukces, że już nic nie zostało w tym kraju to działki będą ludziom nawet zabierać bo już nie ma czego ukraść. A wejdź sobie tutaj i zobacz jakie Polska ma zadłużenie : http://www.zegardlugu.pl/ i co myślisz, że to wirtualne cyferki pewnie co ? Zarówno ja jak i ty będziemy musieli to spłacić. Coś ci powiem, do 24 roku życia też sobie żyłem w przyjemnej i błogiej niewiedzy, Matrix totalny, ale dopiero jak otworzyłem oczy to ukazał mi się prawdziwy świat, a szczególnie Polska więc może przyjdzie ci to z wiekiem, a może po prostu musisz odczuć to wszystko na własnej skórze. Ja też ci życzę dużo zdrowia bo będzie ci jeszcze w życiu potrzebne, szczególnie, że czuję, że jesteś jeszcze bardzo, bardzo młodym człowiekiem, ale nie martw się rozum przychodzi z wiekiem i doświadczeniem.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

kolejna stronka, która nic nie znaczy. Dam Ci 10 kolejnych stronek temu zaprzeczających - będą tak samo wiarygodne jak te Twoje. Uważaj sie za doświadczonego, dobrze, ale nie myśl sobie, że nie jestem człowiekiem myślącym. Doskonale wiem, że zadłużenie jest spore, jak Ty sobie inaczej wyobrażasz? Po zaborach, dwóch wojnach, komunie na dokładkę, która zrujnował gospodarke budżet i wszystko co było możliwe chyba (oprócz religii) + kryzys gospodarczy z którego jako tako wyszliśmy no a teraz i jeszcze wcześniej fala zniszczeń zgotowana nam przez naturę. Popatrz ile inwestycji ostatnimi czasy mieliśmy - choćby na to Euro. Ty myślisz, że da się to osiągnąć bez zadłużenia? Chciałbym Ci przypomnieć, że Twój drogi (jak się domyślam) PiS był zdania, że w dobie kryzysu należy jeszcze bardziej kraj zadłużyć i to akurat na własne uszy słyszałem.
Typowy polaczku, oczywiście, że my to będziemy spłacać i przyszłe pokolenia,a co Ty myślisz, że pieniądze się z drzew zbiera? Chcesz, żeby się w PL żyło lepiej a złamanego grosza byś nie dał na panstwo,a wiecznie domagał się podwyżek.
Państwo ma dać wam to, to i to, a wy nic najlepiej. I jeszcze powiesz pewnie: "co mi z tych wszystkich inwestycji, ja tego pozytywnie nie odczułem", więc Cię uprzedzę i przypomne, że mieszkasz w społeczeństwie i musisz dbać nie tylko o siebie, ale i o społeczeństwo, bo bierzesz od niego dużo, więc jeśli Ci to nie pasuje - droga wolna, jest wiele niezamieszkanych miejsc na naszym globie

ocenił(a) film na 1
witaltas

Bzdury piszesz, na taki dług to inwestycje są zerowe człowieku. Gospodarka leży i kwiczy, przemysł nie istnieje, służba zdrowia płatna, szkolnictwo płatne, pozabierano tanie leki i za niektóre trzeba płacić 100 % ceny, niedługo pozabierają ludziom działki, szkoły mają być zamykane, dróg nie ma, bezrobocie na poziomie kilka milionów, kolejne kilka milionów za granicami za chlebem, reszta na emeryturze i na śmieciowych umowach nie licząc małego procentu, który jako tako żyje i post-komuchów, którym żyje się dostatnie i po ludzku. Socjalu nie ma dla potrzebujących, polityka pro rodzinna nie istnieje, ZUS wykańcza ten kraj, skorumpowane sądownictwo, dawna agentura siedzi w mediach i nadal indoktrynuje ludzi i robi im wodę z mózgu. Zarobki na poziomie 300-400 E miesięcznie, a wydatków na 1000 E miesięcznie. Polacy to dziady i niewolnicy we własnym kraju. Jakie inwestycje przed Euro ? Te kilka km autostrady z gliny i sedesów co ? Do tego po kosztach dwukrotnie większych niż w Niemczech ? I co za debilizmy piszesz. Ja miałbym się domagać podwyżek ? I przepraszam ile można na to państwo płacić jak efektów nie ma tego żadnych ? Może ślub Kwaśniewskiej za kilkaset tysięcy złotych Pana Chorego Golenia co się nawet w Katyniu nie umiał zachować. I co ja biorę od tego społeczeństwa ? To takich jak ty razem z Cudotwócami POwinno się eksmitować robić drugą Japonię, republikę bananową i może już 3 albo 4 Irlandię bo druga coś nie wyszła za bardzo tam gdzie wasze miejsce : Moskwa , Tel Awiw może ? Albo po prostu na wyspy jakieś jak najdalej od ludzi i tam sobie swoją bolszewicką utopię nadal próbujcie robić ludziki z gów na. A polaczkiem to jesteś ty gamoniu i naprawdę zmień lepiej szkołę bo kiepsko widać tam was uczą, z samy książek się dzisiaj niczego nie nauczysz. I daj mi stronki swoje, proszę podważ moje.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

A idź się lecz, bo inaczej Ci nie powiem. Jestes chory... Poczytaj lepiej sobie trochę, bo widze ze opierasz sie na pis'owskiej propagandzie wyłącznie. Zarzucałes mi niewiedze, ale w swoich wypowiedziach skompromitowałes sie i to mocno. Nie masz pojęcia o większości rzeczy o których piszesz. Dyskusje z Tobą uważam za skończoną

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Cobra_Choke

Taka agresywna dyskusja nic nie da. Jak w tvn-ie, zapraszają ludzi reprezentujących dwie strony które za nic nie dojdą do porozumienia a plebs patrzy i ma tanią rozrywkę albo się wkur*wia. Racja leży pośrodku. PO czy PiS? Według mnie żadne z tych dwóch. Trzeba racjonalnie myśleć i ufać swojemu rozumowi. Jak się zmienią to coś zmienią. Kolega wyżej ma rację co do rządzących, co do pozostałości po komunie i żyjących z wysokich emerytur ubeków. Obok mnie jest piękna kamienica w której to mieszkają wystrojone staruszki i przychodząc do sklepu narzekają jak im jest ciężko ( w kamiennicy, pod podwórkiem było więzienie polityczne, wejście do niego zostało ostatnio zamurowane i ślad po nim zaginą). Agenci z rodzinami mieszkali w tym budynku a w pod nim mordowali ludzi.) Teraz żyją dobrze z państwowych pieniędzy. Widać różnicę między nimi a zgarbionymi, schorowanymi, staruszkami które wracają z targu niosąc na plecach zakupy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
gggggg

Nadużywanie alkoholu to nie zbrodnia, tak samo rozwiązłość seksualna. Większość postaci w tamtych czasach czymś splamiło swój honor, albo dokonało (jak dla nas, teraz) strasznych rzeczy. Trzeba jednak pamiętać, że oni tak sobie w cieplutkich pokoikach przy komputerze nie siedzieli - realia były inne, zmuszały ludzi do różnych rzeczy.

Ja ich nie bronie jakoś szczególnie, ale uważam, że mieszanie ludzi z błotem, którzy jednak coś dobrego starali się robić nie jest na miejscu. A 'dałna' to chyba ty masz prędzej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
gggggg

To że ktoś nie wie ile jest 2+2*2 to nie wynika z jakiegoś zakłamania nauczycieli i podręczników lecz tylko i wyłącznie z biedy intelektualnej lub/i lenistwa. Uważam, że nieznajomość takiej postaci jak np. Roman Dmowski jest wynikiem braku wykształcenia. Ja, jeszcze będąc w ogólniaku, dokładnie tę postać poznałem, zarówno od strony dobrej, jak i złej.

Część Żydów nie rozumie, że Polacy nie chcieli ich ukrywać przed Niemcami, w obawie o własne życie - inni doskonale sobie z tego zdają sprawę. Przykre jest jedynie, że znaleźli się i tacy Polacy, którzy wydawali Żydów tylko i wyłącznie dla profitów. - tak, te tematy też są dokładnie omawiane w szkołach (historykiem nie jestem)

ocenił(a) film na 1
witaltas

ludzie którzy wydawali żydów dla pieniędzy byli wszędzie, nawet wśród Brytyjczyków, którzy skądinąd razem ze swoim przywódcą Churchilem mają największe zasługi w pokonaniu Hitlera. Tak było na wyspach normandzkich. Zresztą wydawanie żydów nie dla pieniędzy (dla mnie przynajmniej) jest jeszcze gorsze.
Co takiego było złego w Dmowskim? Dla Polaków chciał jak najlepiej.
Co do bielskiego to pomijając postawę wobec Polaków widzę u niego dużo złych rzeczy w stosunku do żydów. Dla żydów wcale nie chciał jak najlepiej. Źle ich traktował w tym swoim obozie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
witaltas

Bielski był podejrzewany o współudział w rzezi 128 mieszkańców wsi Naliboki, w tym kobiet i dzieci[6][7]. 20 marca 2001, na wniosek Kongresu Polonii Kanadyjskiej, Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi rozpoczęła śledztwo w tej sprawie[8]. Na 80 dotychczas przesłuchanych świadków masakry kilkunastu rozpoznało wśród atakujących osoby narodowości żydowskiej. Zdaniem prokurator IPN Anny Gałkiewicz „pięć osób zeznało, iż byli to Żydzi z oddziału Bielskiego. Imion i nazwisk świadkowie nie podają. Tewjego ani jego braci wśród zbrodniarzy nie widziano”[3][9][10]. za wikipedią

Cobra_Choke

Skończ bredzić i weź się do pracy. Pożyteczny idioto.

Cobra_Choke

Bracia Bielscy to byli złodzieje, to nie ulega wątpliwości, ale reszta twojej wypowiedzi to same nieprawdy. Bielscy nie byli związani z ruchem komunistycznym i nie ma dowodów na ich współpracę z NKWD. Przed wojną służyli w polskim wojsku. Jak wynika z badań IPN, 97% ubeków to byli Polacy, a Żydzi stanowili 2% (pozostałe 1% to Rusini). Inaczej było na stanowiskach kierowniczych w bezpiece - w centrali MBP Żydzi stanowili 37%, a wśród szefów i zastępców szefów WUBP 13,7% - tzn. na 161 z nich 22 było żydowskiego pochodzenia. Za to wśród szeregowych ubeków i niższych rangą oficerów, również szefów MUBP i PUBP, prawie wszyscy to Polacy. W większości rolnicy po podstawówce oderwani od pługów. Eugeniusz Chmiczak, znany z sadyzmu śledczy, był rdzennym Polakiem. Tak samo ci, którzy w 1970 strzelali do robotników na Wybrzeżu i którzy w 1984 zabili księdza Popiełuszkę.

Wśród 125 NKWD-ystów nagrodzonych przez Berię za mord katyński było "aż" dwóch Żydów i dwie maszynistki żydowskiego pochodzenia. Reszta to prawie sami Rosjanie i po kilku Białorusinów i Ukraińców.

Owszem, we władzach PRL okresu stalinowskiego byli Żydzi, no i co z tego? Polacy też w nich byli - Aleksander Zawadzki, Kazimierz Mijal, Zenon Nowak, Edward Ochab, Bolesław Bierut, Władysław Gomułka, Marian Spychalski, Kazimierz Witaszewski, Hilary Chełchowski i Zenon Kliszko byli rdzennie polskiego pochodzenia, co nie przeszkadzało im być komunistami i kanaliami. Mikołaj Diomko vel Mieczysław Moczar z kolei był pół-Polakiem, pół-Rusinem.

Wielu bolszewików zabitych na rozkaz Stalina i Jeżowa w latach 1936-1939 było z pochodzenia Żydami. Podobnie spora część generałów Armii Czerwonej zabitych na rozkaz Berii jesienią 1941. Beria obsadzał kierownicze stanowiska w NKWD Gruzinami, Ormianami i Rosjanami, marginalizując przy tym Żydów.

W czasach Lenina i wczesnego Stalina we władzach Rosji sowieckiej i ZSRR było wielu Żydów - było też wielu Łotyszy, Ukraińców, Polaków, Gruzinów i Ormian. Za to od czasów Chruszczowa do upadku ZSRR w 1991 w najwyższych władzach ZSRR byli niemal wyłącznie Rosjanie. M.in. każdy kolejny szef KGB był Rosjaninem.

Cobra_Choke

jakie 100% ? z wikipedii"Według raportu, jaki w 1945 roku pułkownik Nikołaj Seliwanowski (sowiecki doradca przy MBP) pisał do Ławrientija Berii wiadomo, że Żydzi stanowili 18,7% wśród ogółu pracowników MBP, ale aż 50% wśród zajmujących stanowiska kierownicze[2]. Odsetek Żydów w MBP regularnie wzrastał przekraczając podobno w późniejszym okresie 37% ogółu",więc wychodzi na to że większość jednak ub to byli POLACY!,co nie zmienia faktu że to i tak bardzo dużo,zwłaszcza że po wojnie żydzi stanowili tylko 1 % ludności polski,następnym razem nie wypisuj takich glupot chłopie!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Cobra_Choke

ale może bez tego"k*rwa" na poczatku bo to strasznie nie kulturalne :p.tym bardziej jak na początek zdania :ptylko tyle chciałem powiedziec.narka :p

dj_carlos

Po za tym wężyku to ja bardziej odpowiedziałem sensownie" k***a "parafrazując cb, mówisz o meritum a sam gadasz że 100 procent to żydzi czym się totalnie kompromitujesz, tym bardziej że byli w mniejszości I to wobec też polaków .wiec nie pisz takich głupot na przyszłość, jak wogóle potrafisz :p

dj_carlos

97% funkcjonariuszy UB było polskiej narodowości. Wliczając w to wszelkie terenowe - miejskie, powiatowe, wojewódzkie i gminne urzędy bezpieczeństwa.
Wspomniany raport Seliwanowskiego odnosił się tylko do centrali MBP w Warszawie.
Zresztą, co za różnica, jakiej kto był narodowości? To świadczy najwyżej o jego rodzicach, nie o nim samym. Nieważne kto kim się urodził, tylko kim został. W UB i aparacie wymiaru "sprawiedliwości" po wojnie nie brakowało ludzi o przeszłości AK-owskiej. Czy to uprawnia kogokolwiek do stwierdzenia, że AK-owcy to komuniści, zdrajcy i zbrodniarze? Że AK to organizacja zbrodnicza?

Wstąpienie do UB to indywidualna, dobrowolna decyzja, a nie zbiorowy akt zależny od pochodzenia i narodowości. Żeby twierdzić, że ktoś wstąpił do UB dlatego że był Żydem, to trzeba być obłąkanym. Podobnie żeby twierdzić, że ktoś wstąpił do partii komunistycznej dlatego że był Żydem.
Albo żeby stwierdzić, że Polak, zostając komunistą, przestaje być Polakiem.
No bo ten kto tak twierdzi, nie stwierdzi już, że Żyd zostając komunistą przestaje być Żydem. Mimo że akurat tak się składa, że u Żydów narodowość jest dość ściśle powiązana z wyznawaniem judaizmu, i że jeśli ktoś nie przestrzega prawa mojżeszowego, to nie jest Żydem. A komuniści nie przestrzegali prawa mojżeszowego, czyli można stwierdzić, że Żydami nie byli, mimo że urodzili się w rodzinach żydowskich.

Natomiast nie ma żadnego prawa, zgodnie z którym Polak musi wyznawać konkretną religię czy zestaw wartości, żeby być uznanym za Polaka (to znaczy: w głowach niektórych obłąkanych fanatyków tak właśnie jest, ale tylko tam i nigdzie więcej).
Stwierdzenie, że określone pochodzenie etniczne determinuje posiadanie określonych poglądów, jest absurdalne i świadczy wyłącznie o psychopatologii tego, kto tak twierdzi.
Notabene: w 1945 kandydaci do UB w ankietach osobowych w rubryce "wyznanie" z reguły wpisywali "rzymskokatolickie". Dopiero w późniejszych latach ta sytuacja uległa zmianie i zaczęła przeważać opcja "bezwyznaniowy".

A tak w ogóle: co mają bracia Bielscy do służby w UB i w ogóle do ruchu komunistycznego? Przecież Tewje Bielski po wojnie wyjechał do Palestyny, a później do USA. Nie pracował w UB, nie był działaczem komunistycznym.
Widać niektórzy lubią mieszać ze sobą bardzo różne kwestie, żeby "udowodnić" swoje z góry założone tezy.

Trojden

Wiem o tych sprawach co napisałeś,ale powinieneś kurde to napisać do cobra choke a nie do mnie;p...chyba że sie pomyliłeś ;p,jak tak to na przyszłośc uważaj;p

dj_carlos

Koleś o nicku cobra choke i tak by tego nie zrozumiał ani nie przyjął do wiadomości, tylko by zaczął wyzywać mnie od Żydów, agentów Mossadu, pożytecznych dla Żydów idiotów, zdrajców itd. ^^ A że Ty powołałeś się na raport Seliwanowskiego mówiący o odsetku Żydów w kierownictwie MBP, to zwracam się do Ciebie.
A ostatni akapit był nawet nie tyle do Ciebie, ile był ogólną refleksją na temat kierunku, w jakim poszła ta dyskusja, czy raczej pyskusja. :P
Tamtemu kolesiowi na temat "żydowskich komunistów" odpowiedziałem już parę lat temu, i nie było żadnej reakcji na tamten wpis.
W sumie to nie wiem, może ten "Cobra_Choke" już jakiś czas temu eksplodował, rozsadzony od środka przez nienawiść do Żydów. :)

Trojden

właśnie ten ostatni akapit o bielskich był najbardziej niefortunny w stosunku do mnie :p..co nieoznacza że większość tekstu o pochodzeniach, wyznaniach żydów I polakach, także pasowało do niego a nie do mnie:p(poza nawiązaniem do raportu seliwanowskiego).. Niemniej rozumiem o Co ci chodziło..no to do następnego razu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Cobra_Choke

co mówi żyd gdy przedstawi się mu argumenty których nie obali ?
zamknij się jestem żydem !

Die_by_the_Sword

Nie, on podnoisi jazgot: Antysemiitaa!! Ajwaj! Milczeć albo do więzienia!
I tak pewnie niedługo będzie i w NASZYM WŁASNYM KRAJU, Polsce. Niczym w chazarskiej kolonii - USA, gdzie każdy niewolnik mający choć połowę mózgu i sprawną, boi się otworzyć japę znając z góry konsekwencje - oplucie, zastraszenie, ruina, bankructwo...

ocenił(a) film na 6
Cobra_Choke

Aż zdziwienie bierze,że nie zablokowali Ci jeszcze tematu :) +

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Cobra_Choke

Polski nie ma od 39 rzekłbym. Wiem,wiem czasami trafiam na twoje posty.Kiedyś razem nawet wymieniliśmy parę zdań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones