PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 287
ocen
6,5 10 1 34287
5,0 3
oceny krytyków
Opór
powrót do forum filmu Opór

Gloryfikują przestępców tylko dlatego, że byli żydami. Bezczelność w kłamstwie nie ma granic.

Pseudoautochton

Żyd=bolszewik? To synonimy?

hauser

niekoniecznie, ale często tak było i jest

Pseudoautochton

Wśród bankierów jest sporo Żydów i osób pochodzenia żydowskiego. Pewnie to też kryptobolszewicy.

hauser

umiesz czytać ze zrozumieniem?

Pseudoautochton

Czyli jednak nie kryptobolszewicy?
Wiesz, bo wtedy ci Żydzi-bolszewicy walczyliby z Żydami-kapitalistami... Tak sami ze sobą?

hauser

Chcesz się odnieść do filmu czy wypisywać farmazony? Jeśli to drugie odpuść sobie.

Pseudoautochton

Wiedziałem, że będziesz miał problemy z odpowiedzią.
A to jest przecież proste: Żydzi-kapitaliści w Hollywood bezczelnie gloryfikują i promują swoich pobratymców. Dlaczego?
Bo kiedy Żydzi-komuniści zniszczą żydowskich wrogów, to Żydzi-kapitaliści zapanują nad całym światem. O!

hauser

Bez komentarza

Pseudoautochton

Dziękuję, przypuszczałem, że Ci się spodoba.

hauser

Dzięki za nabijanie posta, sensu wiele w tym nie było, ale ruch wygenerowałeś.

Pseudoautochton

Jak to nie ma sensu? A tropienie spisku żydowskiego, którego macki sięgają Hollywood, to pestka?

hauser

Widzę, że koniecznie chcesz ciągnąć temat. Napisz coś więcej o tym spisku - to ciekawe. Co do Hollywood to chyba nie masz wątpliwości, że przemysł filmowy to właściwie dzieło Żydów: bracia Warner, Schenck, Zanuck, Goldwyn, Loew, Mayer i wielu, wielu innych potentatów filmowych narodowości Żydowskiej (większość urodzona zresztą w Polsce).

Pseudoautochton

Dziękuję za naświetlenie tej tajemniczej historii. ;)
http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/Dzi%C4%99kujmy+%C5%BBydom+za+ameryka%C5%84skie +kino.+Powa%C5%BCnie.,825583

hauser

No widzisz to dlaczego "rżniesz głupa"? :)

Pseudoautochton

Kto, ja? Przecież stoi jak wół: spisek!
Żydowscy kapitalisci promują swoich żydowskich komunistów żeby zniszczyć nasz świat.
Ile razy jeszcze muszę to powtórzyć?

hauser

do skutku, aż uwierzysz że to prawda

Pseudoautochton

Co tam ja, o Twoją duszę walczę, ją chcę uratować.

hauser

Żydzi opanowali banki, przemysł filmowy, kosmos (Jahwe), handel diamentami, i co tam jeszcze dorzucić? W każdym bądź razie większość z nas, czyli "nieżydów" boryka się z syndromem okopanej twierdzy. Ach ci Amerykanie, znowu Żydom robią laskę, a nam nie chcą...

hauser

pewne fakty są znane i należy wyciągnąć wnioski, każdy je interpretuje na swój sposób. Nie ma wątpliwości, że pewne sprawy żydzi wyolbrzymiają, a pewne przemilczają, przeinaczają i z pewnością nie jest to na korzyść ubogich czy średniej klasy żydów, ale tych co bardziej wpływowych.
Zgadzam się z Tobą, oskarżanie ich o wszystko i o nic też jest skrajną głupotą, a raczej mega LENISTWEM. Lepiej pójść do kościoła i pomodlić się z różańcem do żyda o sprawiedliwość boską ;) zamiast ruszyć dupy i zrobić wraz z historykami awanturę w sądzie o przeinaczanie faktów historycznych (tak jak ma miejsce z tym filmem "Opór"). Mogli nakręcić film o Żegocie, a nie o czerwonawych bestiach, które w rzeczywistości używały sobie na gwałceniu żydówek, a nie ich ochronie w śmiesznym lesie.

fahret_tudor

Reżyser (jak się zdaje w dobrej wierze) skorzystał z literatury, w której Bielscy są ukazani jako bezdyskusyjni bohaterowie. Tam w ogóle nie istnieją Polacy ani wątek polsko-żydowski.
Czy bezapelacyjnie byli bestiami? Tego nie wiem, bo opinie czytałem już różne i sam nie wiem, którym dać wiarę.
Bohaterami czy może bestiami byli ci polscy żołnierze z lasu, którzy oprócz walki z Niemcami rekwirowali/kradli żywność albo zabijali Żydów?

ocenił(a) film na 7
hauser

A to jest forum filmowe czy polityczne?

Że ludzie nie rozróżniają prawdy historycznej od fabuły filmu, to nie jest wina filmowców lecz widzów. Dla mnie film jest spoko.

ocenił(a) film na 7
kagwo77

Przepraszam, a czy to był film o Kapitanie Ameryce w komiksowym stylu tłukącym Hitlera po pysku, czy też film oparty na faktach, opowiadający prawdziwą historie? Bo mnie zdaje się, że jednak prawdą jest to drugie - tak twierdzą twórcy tego filmu pisząc na jego początku, że mamy do czynienia z prawdziwą historią -, więc rozgraniczenie filmowej akcji i prawdy historycznej, nie ma w tym wypadku sensu. Film miał powstać na faktach i wiele wskazuje, że zakłamał rzeczywistość, upiększył ją na korzyść braci, bohaterów filmu. Na usprawiedliwienie należy jednak dodać, że rzecz oparta jest na książce, która najwidoczniej ukazuje bohaterów tego filmu, w taki, a nie inny sposób...

ocenił(a) film na 7
hauser

Niekoniecznie w dobrej wierze, podobno przed ukazaniem się filmu dostawał sygnały o pewnych nieścisłościach ale mogłyby one spowodować że film stałby się niepoprawny a na to mało kto może sobie pozwolić. W każdym razie z perspektywy żydów zapewne tak to wyglądało.

fahret_tudor

no nie wiem czy z tym sądem to taki dobry pomysł,można potem skończyć jak dr Ratajczak

hauser

To smutne jak niedowartosciowani polacy lubią być nietolerancyjni wobec innych. Czepiają się Żydów jak rzep psiego ogona. Po co takie głupie forum i podsycanie antysemickiego gówna. Wracając do Żydów i Holllywood, to ich fenomenem jest to, że po wojnie większość z nich jechała z jedną walizką do Ameryki i dziś mają fortunę. Znam takich ludzi osobiście. Wiele jest takich historii i domyślam się, że wśród nich oprócz przekleństwa na całym świecie, została odrobina Bożego błogosławieństwa. Zostawmy ich w spokoju. Natomiast wielu Polaków znanych jest w Ameryce i nie tylko jako bandyci, pijacy, złodzieje i kombinatorzy. Fakty mówią za siebie.

qdys_1

Antysemityzm go krytykuje się Żydów? Antysemityzm byłby wtedy jakby ktoś głosił że należy Żydów gazować albo wyrzucić pozostałych 12 tys. Żydów z Polski. Film jest JEDNOSTRONNY. Żydzi tez nie byli święci podczas wojny. Wiadomo zginęło ok. 6 mln w obozach (Polacy też tam ginęli). Jednak Żydzi podczas wojny mordowali Polaków najczęściej na polecenie komunistów. Albo Żydzi z

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_%28organizacja%29
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_13

którzy pomagali nazistom w likwidacji innych Żydów. Zbrodniarzami były jednostki, czy to Żyd, Polak, Niemiec, Rosjanin czy Litwin, to jednostki nie całe narody. Generalizacja w stylu: "Żydzi byli zajebiści ,a Polacy pomagali mordować Żydów" jest głupia. Pomijając "Opór" w "Walkirii" też dużo rzeczy przemilczano. Z von Stauffenberga zrobiony w tym filmie bohatera, który chciał zabić Hitlera. W liście do swojej żony Niny pisał m.in.: "Ludność to niesłychany motłoch, tak wielu Żydów i mieszańców. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące jeńców wojennych posłuży nam dobrze w pracach rolniczych". Wiem że to głupio zabrzmi, ale moim zdaniem dobrze że zamach na Hitlera się nie powiódł. Gdyby Hitler zginął Niemcy podpisaliby pakt z Amerykanami itp. a Polaków dalej by się mordowało, a nasz kraj byłby pod okupacją (jednak w 45' przeszliśmy z jednej okupacji na drugą).

ocenił(a) film na 6
Destr0

Myślę,ze okupacja sowiecka z polskiego punktu widzenia,to mniejsze zło w porównaniu z tym co by było,gdyby Hitler jednak utrzymał zdobycze terytorialne na wschodzie.

Pseudoautochton

Drogi Pseudoautochtonie. Jesteś ciekawym przykładem połączenia miłości i szacunku dla zwierząt z całkowitym brakiem poszanowania dla godności ludzkiej. Przeczytałem, co mogłem o tych żydowskich partyzantach i jeżeli nazywasz ich przestępcami- to takimi samymi przestępcami byli też wszyscy inni partyzanci, w tym także mój dziadek, który był polskim partyzantem na Mazowszu. W czasie wojny wszyscy robili różne rzeczy, żeby przeżyć- zwłaszcza ci, którzy walczyli z okupantem. Wykaż odrobinę więcej zrozumienia i szacunku dla tych ludzi (dla mnie nie jest ważne, że byli żydami).
Jesteś dla mnie kolejnym przykładem na to, że etyka, pozbawiona podstawy w wierze, prowadzi na manowce. Może zauważyłeś, że Twój post został przez niektórych odebrany jako sygnał do antyżydowskiej nagonki. Nie pogratuluję Ci tego.

Franio

Podsycanie nienawiści i uprzedzeń (obojętne wobec kogo) jest dla mnie, jako wierzącego katolika, po prostu wstrętne. Ciekawe, ile wygłaszających tego typu opinie zdaje sobie sprawę, że robią źle?

Franio

Drogi Franio to nie jest podsycanie nienawiści, ale głos wołający o sprawiedliwość. Twój wpis wynika zapewne z nieznajomości historii braci Bielskich. Poszukaj w Internecie, sporo jest artykułów na ich temat. W filmie Bielscy przedstawieni są jako szlachetni bojownicy ratujący ludzi przed Niemcami, tymczasem była to krwawa grupa mordująca Polaków (między innymi rzeź we wsi Naliboki) i zajmująca się stręczycielstwem.
To że mój post odebrany został przez niektórych jako antyżydowska nagonka to przyznasz nie mój problem. Świadczy to źle o tych osobach, że na samo słowo żyd lub murzyn mają rasistowskie skojarzenia i pomimo, że stają w ich obronie tak na prawdę utrwalają, a nawet pogłębiają rasistowskie uprzedzenia.
Co do braku poszanowania dla godności ludzkiej, które mi zarzucasz masz jakieś przykłady? Nie mam poszanowania dla morderców i gwałcicieli, z tym się zgadzam.

Pseudoautochton

Nie wiem, skąd wziąłeś tak kategoryczne stwierdzenia o braciach Bielskich? Czytałem w internecie źródła obiektywne np. Wikipedię (także w wersji angielskiej) i wynika z tego, że udział Bielskich w rzezi w Nalibokach jest zupełnie niepotwierdzony. O stręczycielstwie nie znalazłem nic.

Szkoda, że w ogóle nie odniosłeś się do moich stwierdzeń o partyzantach w ogólności. Mój dziadek opowiadał szczerze, jak wyglądała polska partyzantka- nie widzę znaczących różnic. Uważam, że Twoja wypowiedź jest wezwaniem do antyżydowskiej nagonki, bo krytykujesz tylko tych żydowskich partyzantów, o innych milczysz. Z tego względu nie masz poszanowania dla ludzkiej godności. Dla wyjaśnienia- zareagowałbym tak samo, gdybyś niesprawiedliwie oskarżył każdą inną narodowość.

Franio

Coś słabo szukałeś, wystarczy Google i pierwsze z brzegu linki, masz tu http://wyborcza.pl/1,76842,6124559,Prawdziwa_historia_Bielskich.html - artykuł w Wyborczej którą o antysemityzm podejrzewać raczej nie można :D
śledztwo IPN-u jest w toku, a świadkowie rozpoznali w rzezi partyzantów Bielskiego więc nie wiem skąd te farmazony: "jest zupełnie niepotwierdzony".
Linka do Naszego Dziennika nie będę Ci podawał bo artykuł uznasz pewnie za nieobiektywny. Masz poczytaj sobie jeszcze to: http://www.bibula.com/?p=2061
Kolejny stek bzdur to opowieści "Twojego dziadka" - to jakiś zajebisty autorytet historyczny chyba. Przytocz mi potwierdzone przykłady napaści, mordów i gwałtów polskich partyzantów na mieszkańców polskich wsi.
Niestety pieprzysz banialuki, szkoda czasu na ciebie.

Pseudoautochton

Co do banialuk- to raczej ty je pie..ysz. To, co podajesz- to nie są źródła obiektywne, tylko jakieś niepotwierdzone informacje, niezakończone śledztwo itp. "http://www.bibula.com/?p=2061"- to po prostu wściekłe antysemickie pisemko dobre dla faszystów- ja takich nie czytam. I nie pozwalam ci krytykować mojego dziadka- bo przy nim jesteś po prostu nikim- partyzantem nie byłeś.

Nie orientujesz się w temacie partyzantki w ogóle, bo inaczej wiedziałbyś, że napady na polskich kolaborantów (prawdziwych i domniemanych) i zabijanie ich przez partyzantkę polską były na porządku dziennym. Z opowiadania dziadka i innych źródeł wiem o napaściach na niemieckie wsie nad Wisłą i Bugo-Narwią (okolice Nowego Dworu Mazowieckiego). Zabijano tych niemieckich wieśniaków, chociaż byli to cywile, nie wiadomo, czy osobiście byli winni temu, co robili inni Niemcy w Polsce. Był to po prostu zbiorowy odwet, nie było czasu na śledztwa i procesy. Oczywiście IPN śledztwa na ten temat nie prowadzi, bo w Polsce o takich rzeczach wolimy milczeć. Takie rzeczy zdarzały się podczas wojny wszędzie. Nie było świętych. Więc ja rozumiem, że Bielscy też nie mogli być święci i film to pokazuje.

Franio

Ja przynajmniej podaję linki z pism o różnym światopoglądzie - ty nic.
Co do dziadka to piszesz nie na temat, co ma zabijanie kolaborantów do mordowania wsi pełnych cywili - kobiet i dzieci, człowieku co ty wypisujesz? Niemieckie wsie nad Wisłą pełne niemieckich szpiegów, a ty wyjeżdżasz z jakimiś incydentalnymi sytuacjami i śmiesz je porównywać z eksterminacją ludności polskiej. Już koleś przestań bo się błaźnisz.

Pseudoautochton

Nie, ty podałeś link do strony faszystowskiej. Podałem ci Wikipedię- zwłaszcza angielską- tam ten temat jest dokładnie wyjaśniony. Tam na wschodzie była eksterminacja ludności polskiej, którą uważano za "pełną szpiegów", a u nas w Polsce było zabijanie niemieckich kolonistów, których też uważano za szpiegów. Jakoś nie widzę różnicy, tylko zupełnie identyczne zjawisko (chociaż o różnej skali nasilenia), wynikające z takich samych pobudek.

I przestań się czepiać Bielskich, bo żadnych obiektywnych dowodów ich winy nie widzę poza plotkami i pomówieniami, mimo intensywnego szukania.

Franio

Gazeta Wyborcza to strona faszystowska? :D Bibula - pismo wydawane w USA, skąd wnosisz, że jest "faszystowskie"?
Śledztwo IPN trwa, więc wstrzymaj się z komentarzami na ten temat.

Pseudoautochton

Gazeta Wyborcza tylko informuje o istnieniu podejrzeń. A Bibula pisze tylko i wyłącznie złośliwe paszkwile na Żydów, więc jest faszystowska, a przynajmniej wściekle antysemicka. Ty również się wstrzymaj- do czasu wyroku skazującego Bielskich.

Widziałem ostatnio świetny film "Food. Inc. Limited" - temat, który na pewno Cię zainteresuje.

Franio

słyszałem o tym filmie, jest do obejrzenia online, dzięki

ocenił(a) film na 7
Pseudoautochton

nasze czasy zaatakowała zaraza która nazywa się "tolerancja"
nie wolno się wypowiadać negatywnie o żydach, homoseksualistach, afroamerykanach, muzułmanach i całej reszcie "mniejszości". prowadzi to tylko do tego, że przeciętny obywatel rasy kaukaskiej staje się zaszczutym i bez prawa głosu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones