PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668819}

Opętanie Michaela Kinga

The Possession of Michael King
5,9 8 866
ocen
5,9 10 1 8866
Opętanie Michaela Kinga
powrót do forum filmu Opętanie Michaela Kinga

Nie rozumiem tak niskiej oceny tego filmu. Wg mnie to ciekawy i trzymajacy w napięciu horror. Jeśli
ktoś lubi filmy o demonach, opętaniu to na pewno sie nie zawiedzie.

ocenił(a) film na 7
marioo24

Gimbownicy atakują. Na Filmweb każdy film ma chyba zaniżoną ocenę. "The Possession of Michael King" jest pod wieloma względami lepszy od innych, aczkolwiek nie wszystkich produkcji z tego roku, ba, nawet z poprzedniego. Naprawdę nie mogę pojąć dlaczego tutaj ludzie oceniają go tak nisko. Według mnie ( Z naciskiem na WEDŁUG MNIE) film jest lepszy choćby od takich produkcji jak "Annabelle" czy "Zbaw nas ode złego". Prawda, dupy nie urywa, ale jest ciekawy i ma coś w sobie, nie jest wcale stratą czasu i można sobie wieczorem usiąść i obejrzeć. Nie jest również straszny ale powiedzmy sobie szczerze, czy jakikolwiek horror jest straszny? Horrory zazwyczaj trzymają nas w napięciu i o to chodzi. Niektórym ludziom wystarczy Thriller żeby poczuć dreszczyk emocji, inni wolą Horrory które ten dreszczyk emocji przekazują nam w nieco brutalniejszy sposób. Jeśli ktoś dodaje komentarze "Nie straszny" to możemy się już zorientować na jakim etapie rozwoju intelektualnego jest ta osoba. Pozdrawiam urażonych moją opinią.

ocenił(a) film na 7
Szatan1997

dokładnie, zgadzam sie z Wami, film naprawde na przyzwoitym poziomie! warto.

ocenił(a) film na 10
Szatan1997

Dobry film, od początku do konca stawal się coraz bardziej wciągający aż na samym końcu byłem pod wielkim wrażeniem...

ocenił(a) film na 8
marioo24

dla mnie też 8
nie wiem skąd taka niska ocena.

ocenił(a) film na 4
marioo24

Cóż - ja oceniłem go dość nisko z kilku powodów - po pierwsze nie lubię stylizacji na paradokument (chwyt nadużywany ostatnimi czasy zwłaszcza w niskobudżetowych filmach grozy), po drugie filmów z opętaniem w tle widziałem już multum, a ten nie wniosł do tematu niczego nowego, tylko stare ograne klisze, tandetnie zresztą wykonane, generalnie filmik mnie po prostu zmęczył i niczym nie zaskoczył - po prostu: "ale to już było" znacznie lepiej zresztą nakręcone...

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

Cieszę się, że przeczytałem w końcu normalne uzasadnienie wyboru swojej oceny; bo kiedy widzę osobę zakładającą temat w której pisze "film słaby", "strata czasu", to mnie coś trafia.

ocenił(a) film na 4
marioo24

Być może niska ocena filmu bierze się z tego, że temat opętania w formie found footage został już wyczerpany. Tak jak przed nim motyw nawiedzonych domów, a jeszcze wcześniej nadnaturalnych potworów itd.
Trzeba poczekać na nowe podejście do tematu.

A wracając do samego filmu - to wszystko już było! Te same elementy w każdym filmie tego typu.
Chłop/Baba nie wierzy, że demony istnieją -> Osoba robi jakąś idiotyczną rzecz (najczęściej w formie zabawy) -> Demon przejmuje daną osobę, lub kogoś z jej najbliższego otoczenia -> Egzorcysta, lub jakaś siła magiczna pozbywa się demona -> Demon znika, lub znajduje sobie nową ofiarę.

Niska ocena tego filmu, wystawiona przeze mnie, bierze się z czegoś zupełnie innego, a mianowicie z chamstwa twórców.
Dawno nie widziałem tak natarczywych jump-scare.
To naprawdę żadna sztuka w połowie monologu wrzucić na cały regulator dźwięk szumu, żeby widz podskoczył z krzesła.
To samo tyczy się tzw. 'rzeczy wyskakujących na ekran'.
Tanie sztuczki, aby wystraszyć widza na siłę.

Wyobraźcie sobie scenę, w której bohater podąża ciemnym korytarzem I NAGLE na ekranie pojawia się Wam zdjęcie milusiego kotka, a z głośników wybrzmiewa ostre 'miaaauuu'.
Też można się wystraszyć, a przecież nie ma czego. I to ostatnie zdanie podsumowuje mój stosunek do tego filmu.

ocenił(a) film na 6
marioo24

dla mnie to taki trochu FPS wśród paradokumentalnych horrorów przez co naprawdę weszłem w skórę głownego bohatera choć temat opętania nigdy mnie niekręcił

ocenił(a) film na 6
marioo24

Jak dla mnie to wiesz , dlaczego dałam tylko 6 ? do połowy filmu moja ocena była mocna 8 :) ale jak zaczynał "demon" rzucać po pokoju poprostu , się uśmiałam, chodź nie powiem , przywłaszczenie kogoś ciała i duszy , na prawdę dobrze trafione, bez silność osoby opętanej i to co z nim się dzieję i mimo wszystko , miłość wygrała z demonem co widzimy w ostatnich minutach filmu :) na prawdę szczegóły mogą zepsuć dobry film :)

ocenił(a) film na 7
iSOObER

mam dokładnie takie same odczucia - w połowie filmu byłam zbyt przestraszona, żeby wyjść z pokoju, po scenie kiedy opętany bohater lewituje, obija się o ściany, etc, przestałam się bać, tak bardzo mnie to rozśmieszyło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones