PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484714}
5,4 12 354
oceny
5,4 10 1 12354
Operacja Dunaj
powrót do forum filmu Operacja Dunaj

8/10

ocenił(a) film na 8

Widzę że głosy bardziej zmierzają w kierunku "film do bani" - a ja się pytam - dlaczego?? Niedawno obejrzałem go sobie i uważam że jest świetny. Nie wiem czego wy oczekujecie po komedii? Zresztą - temat w sumie nie jest wcale taki komediowy. To się stało naprawdę a koncepcja reżysera to już tylko jego wymysł i próba opowiedzenia o tym w przytępny sposób. Też oglądałem Monty Pythona, ale proszę was - nie porównujmy humoru polskiego do zagranicznego. My się smiejemy z czego innego - w innych krajach z czego innego i to co nas śmieszy wcale nie musi np anglików czy innych. Taki ten film miał być i dajcie spokój. Czekam aż któryś z was nakręci bądź napisze scenariusz za który otrzyma jakąś tam statuetkę.

ocenił(a) film na 2
baltazar2009

Ja np. po komedii oczekuję, ze wywola we mnie śmiech, bede plakal do łez ze smiechu jak z niektorych komedii. Tutaj niestety jest lipa. Malo smiesznych tekstow, jakichs smiesznych akcji, wątkow.
ogolnie filmu nie polecam.
pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
baltazar2009

Czego oczekujemy po komedii? że będzie śmieszna. To jak widać za dużo. Zresztą akcji, ciekawych wątków i zwrotów fabularnych też nie ma i ten film w żadnym gatunku się nie sprawdza.

"Czekam aż któryś z was nakręci bądź napisze scenariusz za który otrzyma jakąś tam statuetkę."
To najgłupszy argument jaki słyszałem. Idąc dalej tym tropem, jakaś gra ci się nie podoba (np. nowy ProEvo) - zaprogramuj lepszą, książka się nie podoba - sam napisz lepszą, chleb nie smakuje - upiecz lepszy, i tak w nieskończoność, a każdy musiał by robić wszystko.
Jak już robisz coś z czego ciągniesz kasę, to rób to dobrze. Zdecydowanie można krytykować, zwłaszcza jak jest w tym przypadku co.

ocenił(a) film na 8
baltazar2009

Ja oczekuje, że komedia będzie śmieszna, no i zupełnie się nie zawiodłem. Otrzymałem dokładnie to co chciałem. Komedie Polsko-czeską z żartami typowo polskimi jak i czeski humor. Miejscami nawet było czuć lekki, bo lekki ale jednak klimat Kusturicy. Dobry, zabawny film, który dostarcza półtorej godziny dobrej rozrywki. Bardzo dziwi tak niska ocena, ale Polacy chyba po prostu lubią krytycznie oceniać swoje produkcje ;

ocenił(a) film na 7
Krenciolek

A mnie się film podobał.

Nie rozdrapuje za bardzo ran, które w życiu Polaków i Czechów (Czechosłowaków) zadała historia a jednak opowiada o zdarzeniu, które cieniem połozyło się na stosunkach polsko-czeskich. Film jest komedią. Kto tego nie rozumie, niech sięgnie do definicji gtunku. Komedia nie musi bawić do łez, powalać na kolana dialogami i wywoływać salwy śmiechu. Musi być pogodna w wymowie i treści i taki jest ten film.
Całość fajerwerków, których możnaby się spodziewać po filmie o inwazji wojskowej, odpowiada technicznemu/finansowemu zaawansowaniu polskiej kinematografi.
Całość oceniam pozytywnie 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones