PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=541}
6,2 27 814
ocen
6,2 10 1 27814
4,5 11
ocen krytyków
Operacja Samum
powrót do forum filmu Operacja Samum

w kabinie ciszy kiedy rozmawiają Kosiński i Broński jest zbliżenie na membranę jednego z
głośników, wydaje mi się że jest pokazana soczewka obiektywu. dodatkowo sugerowane
jest, że ktoś czyta im z ust. czy któryś z bardziej rozgarniętych ode mnie widzów może mi
wytłumaczyć kto mógł ich podsłuchiwać/podglądać?

a tak w ogóle to uważam, że film jest dobry. jeden z nielicznych ale za to makabrycznie wielki
mankament to udźwiękowienie, czy na prawdę jesteśmy skazani na to, że już zawsze w
polskim kinie efekty dźwiękowe będą do dupy?

ocenił(a) film na 3
pyrek3

Tak odpowiedź po 8 latach ... nic nie wnosząca. Tak, widać tam soczewkę i potem jest scena z czytania z ruchu ust - jak oglądałem, to zastanawiałem się czy Pasikowski chciał koniecznie zrobić podobną sceną jak w Odysei Kosmicznej (jak się bohaterowie ukryli, żeby ich komputer Hal nie podsłuchiwał). Może upiekł dwie owce na jednym ogniu. Tam się chyba wszyscy podsłuchiwali - imho, to amerykanie słuchali, ale kto to wie. Sam film oceniam jako słaby - dobry temat i tak skiepszczony, a cały film cięty siekierą. Udźwiękowienie - standard jak na nasze filmy - bez napisów ciężko, oraz ten sam jeden dżingiel bicia w gębę puszczany przy scenach walki - szacun :)

ocenił(a) film na 6
pitt66

Odpowiedź po blisko 9 latach, przed chwilą samun leciał na "dwójce", przypuszczam że podsłuchiwał ich polsat, bo pewnie za tydzień tam poleci. Z Bogiem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones