film

Operacja Samum

1999
1 godz. 28 min.
6,2 27 533
oceny
6,2 10 1 27533
4 171
chce zobaczyć
4,8 6
ocen krytyków
Agent Józef Mayer próbuje ratować uwięzionego w Iraku syna. Polskie służby wykorzystują jego działania dla własnych celów. Więcej Mniej
Operacja Samum zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Nareszcie my!
Pasikowski po prostu umie robić swoje. Tempo jest prawie jak w "Ogniem i mieczem", akcja jasna, humor obecny.... ... czytaj więcej
false
Cezary Wiśniewski

Józef Mayer, kiedyś as polskiego wywiadu postanawia ratować aresztowanego i uwięzionego w Iraku syna. Rozpoczyna działania na własną rękę i wyrusza w bardzo ryzykowną podróż. Nie zdaje sobie sprawy, że uwolnienie syna nie będzie jego jedyną misją. Byli szefowie, za jego plecami knują spisek. Chcą wykorzystać Mayera jako przynętę naJózef Mayer, kiedyś as polskiego wywiadu postanawia ratować aresztowanego i uwięzionego w Iraku syna. Rozpoczyna działania na własną rękę i wyrusza w bardzo ryzykowną podróż. Nie zdaje sobie sprawy, że uwolnienie syna nie będzie jego jedyną misją. Byli szefowie, za jego plecami knują spisek. Chcą wykorzystać Mayera jako przynętę na irackie służby bezpieczeństwa. Jego prywatna akcja ma odwrócić uwagę i zmylić czujność tajnej policji Saddama Hussaina. Polacy mają w tym czasie do wykonania bardzo ważne, niebezpieczne i politycznie delikatne zadanie - muszą wyprowadzić z Iraku amerykańskich szpiegów.

studio
Agencja Produkcji Filmowej / HBO Polska / Komitet Kinematografii / Więcej...
tytuł oryg.
Operacja Samum
inne tytuły
Operation Simoom Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowano w Turcji oraz Warszawie i na Grochalskich Piachach położonych na terenie Puszczy Kampinoskiej (Polska).
Merytorycznym konsultantem filmu był Gromosław Czempiński, szef polskiego wywiadu podczas irackiej akcji, przedstawionej w filmie.
Zdjęcia w Turcji trwały 18 dni.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych