film

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
1999
1 godz. 35 min.
7,2 8 667
ocen
7,2 10 1 8667
1 870
chce zobaczyć
Ebenezer Scrooge nie cierpi ludzi oraz świąt Bożego Narodzenia. Wszystko się zmienia za sprawą wizyty trzech duchów. Więcej Mniej
Opowieść wigilijna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Opowieść Wigilijna Charlesa Dickensa to chyba najczęściej ekranizowana historia świąteczna. Ten filmn jest zrobiony jak nigdy dotąd. Wprowadza nas w spaniały tajemniczy klimat. Stary Scrooge w noc wigilijną postanawia zmienić swoje życie na lepsze. Dzieje się to za sprawą 3 duchów.

na podstawie
Charles Dickens (opowiadanie)
studio
Turner Network Television (TNT) (przedstawia) / Hallmark Entertainment
tytuł oryg.
A Christmas Carol
inne tytuły
W tej ekranizacji można usłyszeć kolędę "Good King Wencelsas". Ta pieśń została napisana w 1853 roku a akcja filmu dzieje się w 1843.
Zdjęcia do filmu kręcono w Corby (Anglia, Wielka Brytania).
W tej ekranizacji jeden z kolegów Scrooge'a z czasów szkolnych nosi nazwisko Toby Veck. Tak samo nazywa się bohater opowiadania "Karylion" autorstwa Karola Dickensa.
"Opowieść wigilijna" to najczęściej ekranizowane gwiazdkowe opowiadanie. Znana większości z nas historia przemiany bogatego, skąpego i szorstkiego dla innych Ebenezera Scroogea (w tej roli Patrick Stewart ) w człowieka szanującego ludzi i doceniającego wartość świąt Bożego Narodzenia, który by takim się właśnie stać musiał przejść wędrówkę od... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych