film

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
1999
1h 35m
7,3 8 827
ocen
7,3 10 1 8827
Ebenezer Scrooge nie cierpi ludzi oraz świąt Bożego Narodzenia. Wszystko się zmienia za sprawą wizyty trzech duchów. Zobacz pełny opis
Opowieść wigilijna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Opowieść Wigilijna Charlesa Dickensa to chyba najczęściej ekranizowana historia świąteczna. Ten filmn jest zrobiony jak nigdy dotąd. Wprowadza nas w spaniały tajemniczy klimat. Stary Scrooge w noc wigilijną postanawia zmienić swoje życie na lepsze. Dzieje się to za sprawą 3 duchów.

na podstawie
Charles Dickens (opowiadanie)
studio
Turner Network Television (TNT) (przedstawia) / Hallmark Entertainment
tytuł oryg.
A Christmas Carol
inne tytuły
W tej ekranizacji można usłyszeć kolędę "Good King Wencelsas". Ta pieśń została napisana w 1853 roku a akcja filmu dzieje się w 1843.
Zdjęcia do filmu kręcono w Corby (Anglia, Wielka Brytania).
W tej ekranizacji jeden z kolegów Scrooge'a z czasów szkolnych nosi nazwisko Toby Veck. Tak samo nazywa się bohater opowiadania "Karylion" autorstwa Karola Dickensa.
"Opowieść wigilijna" to najczęściej ekranizowane gwiazdkowe opowiadanie. Znana większości z nas historia przemiany bogatego, skąpego i szorstkiego dla innych Ebenezera Scroogea (w tej roli Patrick Stewart ) w człowieka szanującego ludzi i doceniającego wartość świąt Bożego Narodzenia, który by takim się właśnie stać musiał przejść wędrówkę od... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Mój ulubiony film do którego często wracam..Żaden inny film świąteczny nie daje tyle do zastanowienia się nad sensem ludzkiego bytu jak ta ekranizacja Charlesa Dickensa.

Byłem zaskoczony...

ocenił(a) film na 8

klasą tego filmu. Film odkryłem dopiero w tamtym roku, gdy obejrzałem go za namową żony. Strasznie sie wzbraniałem przed oglądaniem "ckliwej opowiastki o świętach", ale zachęciła mnie rola Patricka Stewarta z ST:TNG.
No i moi drodzy nie żałuję. P. Stewart jest jednak rewelacyjnym aktorem. Ma niesamowite zacięcie...

8/10

ocenił(a) film na 7

Znakomita ekranizacja jednej z najsłynniejszych historii Bożonarodzeniowych. Patrick Stewart świetny w roli Scrooge`a. Nigdy nie jest za późno, aby się zmienić.

Bardzo udany.

ocenił(a) film na 9

Jestem freakiem Opowieści Wigilijnej i widziałem wiele adaptacji ale ta chyba najbardziej mi się podobała. Klasyczny styl i widać rozmach i piniondz w to włożony.

Scenografia i efekty specjalne nie powalają. Momentami ma się wrażenie, że akcja rozgrywa się w
teatralnych dekoracjach. Za to aktorstwo wyśmienite! (Zwłaszcza role Patrick Stewart'a i Richard E.
Grant'a, ale i inni są bardzo przekonujący. Szkoda, że jakoś tego filmu nie doinwestowali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones