Film

A Christmas Carol

1999 1 godz. 35 min.
7,2 8 081
ocen
7,2 10 8081
1 556
chce zobaczyć
{"id":"87717","linkUrl":"/film/Opowie%C5%9B%C4%87+wigilijna-1999-87717","alt":"Opowieść wigilijna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/77/17/87717/7421099.2.jpg"}
Opowieść Wigilijna Charlesa Dickensa to chyba najczęściej ekranizowana historia świąteczna. Ten filmn jest zrobiony jak... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Opowieść Wigilijna Charlesa Dickensa to chyba najczęściej ekranizowana historia świąteczna. Ten filmn jest zrobiony jak nigdy dotąd. Wprowadza nas w spaniały tajemniczy klimat. Stary Scrooge w noc wigilijną postanawia zmienić swoje życie na lepsze. Dzieje się to za sprawą 3 duchów.

na podstawie
Karol Dickens "Opowieść wigilijna" (opowiadanie)
studio
Turner Network Television (TNT) (przedstawia) / Hallmark Entertainment
data produkcji
1999
tytuł oryg.
A Christmas Carol
inne tytuły
Opowieść wigilijna Polska
Więcej...
W tej ekranizacji można usłyszeć kolędę "Good King Wencelsas". Ta pieśń została napisana w 1853 roku a akcja filmu dzieje się w 1843.
Zdjęcia do filmu kręcono w Corby (Anglia, Wielka Brytania).
W tej ekranizacji jeden z kolegów Scrooge'a z czasów szkolnych nosi nazwisko Toby Veck. Tak samo nazywa się bohater opowiadania "Karylion" autorstwa Karola Dickensa.
"Opowieść wigilijna" to najczęściej ekranizowane gwiazdkowe opowiadanie. Znana większości z nas historia przemiany bogatego, skąpego i szorstkiego dla innych Ebenezera ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 95%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • najlepsza ekranizacja tej noweli

  furmann ocenił(a) film na 10

  Mój ulubiony film do którego często wracam..Żaden inny film świąteczny nie daje tyle do zastanowienia się nad sensem ludzkiego bytu jak ta ekranizacja Charlesa Dickensa.

 • 8/10

  sss_111 ocenił(a) film na 7

  Znakomita ekranizacja jednej z najsłynniejszych historii Bożonarodzeniowych. Patrick Stewart świetny w roli Scrooge`a. Nigdy nie jest za późno, aby się zmienić.

 • Dobry, ale bardzo teatralny. Wspaniałe aktorstwo!

  winczenca ocenił(a) film na 6

  Scenografia i efekty specjalne nie powalają. Momentami ma się wrażenie, że akcja rozgrywa się w teatralnych dekoracjach. Za to aktorstwo wyśmienite! (Zwłaszcza role Patrick Stewart'a i Richard E. Grant'a, ale i inni są bardzo przekonujący. Szkoda, że jakoś tego ... więcej

 • Świetny 9/10

  MariolPL ocenił(a) film na 9

  A ja wam powiem,że ten film spodobał mi się. Świetna historia - 9/10

 • Rewelacja!

  wera20 ocenił(a) film na 9

  Uważam że Opowieść Wigilijna jest ponadczasowa! Nigdy nie traci na wartości i do tej pory jest popularna ;-) A te ekranizacje! Coś pięknego! Opowieść z głębokim sensem. Chyba nie ma takiej osoby, którą nie chwyciłaby za serce :-)