[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/2617/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2226,"rate":7.327044025157233,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/2617/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":38,"rate":7.578947368421052,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
2 226 ocen gry aktorskiej
Laura Fraser II
Laura Fraser urodziła się i wychowała w Glasgow, w Szkocji. Jej ojciec Alister, obecnie początkujący scenarzysta, prowadził niegdyś małą firmę budowlaną, matka - była pielęgniarka, obecnie wykłada w college'u. Laura ma trójkę rodzeństwa, starszego i młodszego brata oraz młodszą siostrę.

W latach szkolnych ojciec zapisał Laurę do klubu młodzieżowego w którym odegrała swą pierwszą rolę. Po ukończeniu szkoły średniej uczęszczała na kursy aktorskie w Glasgow Langside College, potem udał się do prestiżowej Royal Scottish Academy of Music and Drama. Podczas pobytu tam dostała drugoplanową rolę w filmie Gillies MacKinnon "Small Faces". W tym czasie odegrała także kilka innych drobnych ról, m.in. w krótkometrażowych filmach "Good Day for the Bad Guys" i "Paris, Brixton".
Z uwagi na ilość pracy zawodowej porzuciła Akademię po roku studiów i przeniosła się do Londynu. Swoją pierwszą główną rolę dostała w mini serialu "Nigdziebądź", a następnie odegrała kilka małych i drugoplanowych ról (m.in. w "Kuzynka Bette" oraz "Człowiek w żelaznej masce"). Wystąpiła również w paru dramatach telewizyjnych takich jak "Investigator, The" i "Towarzystwo". Istotna dla jej kariery była rola w filmie "Bagaż życia", która doprowadziła do otrzymania przez Laurę jednej z głównych ról w czarnej komedii "Gra słów".

Fraser pojawiła się w wielu filmach, głównie w rolach drugoplanowych lecz zawsze zauważalnych. Wszystkie role Laury pokazywały jej uniwersalną grę aktorską i dopasowanie do każdego gatunku filmowego. W szczególności na pochwałę zasługuje jej rola w dramacie szekspirowskim "Tytus Andronikus". Po zakończeniu zdjęć do filmu "Coney Island Baby" Laura przeniosła się do Ameryki, gdzie dostała rolę w dramacie telewizyjnym "Niezłomne".

W 2003 roku, w Nowym Jorku wyszła za mąż za Karla Geary. W połowie 2004 roku przeprowadzili się do Irlandii, a na początku 2005 roku Laura wraz z mężem i pasierbicą zamieszkała w Glasgow. Pod koniec 2005 roku Fraser pracowała jako choreograf nad pantomimą "Oh Yes He Is!" autorstwa jej ojca, z której dochody były przekazywane na cele charytatywne. W maju 2006 roku Laura urodziła córeczkę, miała w planach roczny urlop macierzyński lecz już we wrześniu tego samego roku wróciła do pracy.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lipca 1976

miejsce urodzenia: Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 160 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 1 inna nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Breaking Bad w roku 2014 wraz z: RJ Mitte, Betsy Brandt, Aaron Paul, Bob Odenkirk, Dean Norris, Jesse Plemons, Michael Bowen, Tait Fletcher, Steven Michael Quezada, Anna Gunn, Kevin Rankin, Patrick Sane, Lavell Crawford, Matt Metzler, Bryan Cranston
mąż Karl Geary (od 2003), córka Lila (ur. 2006)
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Nimfadory Tonks w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". Ostatecznie angaż dostała Natalia Tena.
Pierwotnie to ona miała się wcielić w rolę Jessiki Brody w serialu "Homeland"Laura Fraser. Powstał nawet odcinek pilotażowy z jej udziałem. Ostatecznie została zastąpiona przez Morenę Baccarin, a sceny w których zagrała nakręcono od początku.
W 1999 roku wystąpiła w teledysku brytyjskiej grupy rockowej Suede do piosenki "Can't Get Enough".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych