Laura Fraser II

7,3
3 728 ocen gry aktorskiej
Laura Fraser II
Laura Fraser urodziła się i wychowała w Glasgow, w Szkocji. Jej ojciec Alister, obecnie początkujący scenarzysta, prowadził niegdyś małą firmę budowlaną, matka - była pielęgniarka, obecnie wykłada w college'u. Laura ma trójkę rodzeństwa, starszego i młodszego brata oraz młodszą siostrę.

W latach szkolnych ojciec zapisał Laurę do klubu młodzieżowego w którym odegrała swą pierwszą rolę. Po ukończeniu szkoły średniej uczęszczała na kursy aktorskie w Glasgow Langside College, potem udał się do prestiżowej Royal Scottish Academy of Music and Drama. Podczas pobytu tam dostała drugoplanową rolę w filmie Gillies MacKinnon "Small Faces". W tym czasie odegrała także kilka innych drobnych ról, m.in. w krótkometrażowych filmach "Good Day for the Bad Guys" i "Paris, Brixton".
Z uwagi na ilość pracy zawodowej porzuciła Akademię po roku studiów i przeniosła się do Londynu. Swoją pierwszą główną rolę dostała w mini serialu "Nigdziebądź", a następnie odegrała kilka małych i drugoplanowych ról (m.in. w "Kuzynka Bette" oraz "Człowiek w żelaznej masce"). Wystąpiła również w paru dramatach telewizyjnych takich jak "Investigator, The" i "Towarzystwo". Istotna dla jej kariery była rola w filmie "Bagaż życia", która doprowadziła do otrzymania przez Laurę jednej z głównych ról w czarnej komedii "Gra słów".

Fraser pojawiła się w wielu filmach, głównie w rolach drugoplanowych lecz zawsze zauważalnych. Wszystkie role Laury pokazywały jej uniwersalną grę aktorską i dopasowanie do każdego gatunku filmowego. W szczególności na pochwałę zasługuje jej rola w dramacie szekspirowskim "Tytus Andronikus". Po zakończeniu zdjęć do filmu "Coney Island Baby" Laura przeniosła się do Ameryki, gdzie dostała rolę w dramacie telewizyjnym "Niezłomne".

W 2003 roku, w Nowym Jorku wyszła za mąż za Karla Geary. W połowie 2004 roku przeprowadzili się do Irlandii, a na początku 2005 roku Laura wraz z mężem i pasierbicą zamieszkała w Glasgow. Pod koniec 2005 roku Fraser pracowała jako choreograf nad pantomimą "Oh Yes He Is!" autorstwa jej ojca, z której dochody były przekazywane na cele charytatywne. W maju 2006 roku Laura urodziła córeczkę, miała w planach roczny urlop macierzyński lecz już we wrześniu tego samego roku wróciła do pracy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lipca 1976

miejsce urodzenia: Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 157 cm

mąż Karl Geary (od 29.05.2003), córka Lila (ur. 2006)
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Nimfadory Tonks w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa". Ostatecznie angaż dostała Natalia Tena.
Pierwotnie to ona miała się wcielić w rolę Jessiki Brody w serialu "Homeland"Laura Fraser. Powstał nawet odcinek pilotażowy z jej udziałem. Ostatecznie została zastąpiona przez Morenę Baccarin, a sceny w których zagrała nakręcono od początku.
W 1999 roku wystąpiła w teledysku brytyjskiej grupy rockowej Suede do piosenki "Can't Get Enough".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Prawda? Piękne ma oczy i oczywiście uśmiech :) na żywo jej nie widziałem więc ciężko jest mi coś więcej powiedzieć.

Brakuje w jej filmografii roli Eve Stone w The Missing

Oh, Lydia, the tattooed lady

Grała również w „Better Call Saul”, a w filmografii nie jest to uwzględnione.

Jeśli tak... ja tego filmu nie przełknąłem i wyłączyłem po 15 minutach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones