PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 069
ocen
6,7 10 1 84069
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Na benbarnesfan.com pojawiły się nowe zdjęcia z planu Narnii 3,tym razem z Benem,Skandarem i Georgie:))

Saorise4

Widać że Ben Barnes się zestarzał,nie pasuje mu ta broda:P

ocenił(a) film na 8
thedagusia_13

No nie do przesady...Nie zestarzał tylko dojrzał,zresztą to element charakteryzacji (choć pewnei to jego naturalna broda).Warto wiedzieć,ze Ben w takiej samej brodzie nagrywał niedawno w Bostonie film "Valediction".Kaspian w tym filmie jest starszy i dojrzalszy,pewnie tą broda postanowili dodać mu parę lat.

Saorise4

Ech, szkoda, ze go tak mało widac ale dobre i to :)

ocenił(a) film na 8
knatalia01

Pewnie:)Wreszcie mamy jakieś zdjęcia z planu,myślałam,że będziemy na nie dłużej czeakć.Nie mogę się nadziwić jak Georgie podrosła!

Saorise4

Moglibyście podać mi linka do tych zdięć,bo nie moge sie ich doszukać:)

ocenił(a) film na 8
krytyk0033

Chciałam wcześniej ale filmweb był serwisowany;)

http://i732.photobucket.com/albums/ww324/Saorise4_bucket/0011.jpg
http://i732.photobucket.com/albums/ww324/Saorise4_bucket/009.jpg
http://i732.photobucket.com/albums/ww324/Saorise4_bucket/006.jpg
http://i732.photobucket.com/albums/ww324/Saorise4_bucket/005.jpg
http://i732.photobucket.com/albums/ww324/Saorise4_bucket/004-2.jpg
http://i732.photobucket.com/albums/ww324/Saorise4_bucket/003.jpg

Było ich jeszcze 3 ale wszystkie są podobne do siebie.

Saorise4

Na premierach wyglada dojrzalej :) na zdjeciach z planu wyglada jak mała dziewczynka w tym kucyczku ;]

knatalia01

Tego wymaga jej rola a przecież Łucja w filmie powinna mieć 10 lat.

thedagusia_13

jakie 10 lat ,dużo więcej.w ksiazce po tej czesci jest juz dorosla






krytyk0033

Przepiękne zdjęcia :))) Georgie w tych kucykach wygląda ślicznie xD

aneciora11

Dlaczego zmienili reżysera? II czesc w wykonaniu Adamsona była świetna a teraz obawiam się ze nowa osoba nie poradzi sobie z duchem książki...

ocenił(a) film na 8
Kolo_15

Wiem...to wielka niewiadoma.No ale trzeba dać facetowi szansę,a nuż będzie super;) Nie wiem czemu ale mnie najbardziej martwi zmiana kompozytora,uwielbiam muzykę filmową a Harry Gregson-Willimas świetnie pasował do Narnii...A ten David Arnold,no nie wiem.Wolałam Harry'ego.A poza tym świetnie zagrał wiewiórkę w Kaspianie:))

ocenił(a) film na 8
Kolo_15

Super zdjęcia :))
Georgie wygląda naprawdę super w tych kucyczkach, Skander wygląda ekstra jak zawsze, a Ben... hmm.. może tego nie skomentuję :P:P
Po prostu wybitnie nie leży mu ta broda...

ocenił(a) film na 8
troll_3

Mi tam on się zawsze podoba:))Może nie będzie tak źle jak niektózy sądzą,broda to jeszcze nie tragedia.

ocenił(a) film na 10
Saorise4

Super zdjecie ;) A Georgie wygląda teraz naprawdę fajnie , i w ogóle się zmieniła każdy się zmienił Super już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę ich W filmie :)

Dilej

W "Podróż Wędrowca do świtu" będzie Kaspian, Łucja, Edmund, Eustachy, ale również i inni, tacy jak Drinian, Rins i inni, nie można także zapomnieć o Ryczypisku ( według mnie ma zły głos! ). Ach! Nie mogę się doczekać trzeciej części! Muzyka do filmu 'Książę Kaspian' była cudowna!!!:D:D Cieszę się, że stworzyli coś tak pięknego!

ocenił(a) film na 8
Kolo_15

I córka Ramandu-nie zapominajmy;)
Tak,zgadzam się,że muzyka w Kaspianie była cudna...a co będzie w 3 części?Oby było równie dobrze.

Saorise4

Takich filmów jak Narnia czy Władca Pierścieni jest niewiele. Jak je oglądamy przenosimy się w inny, cudowny świat i zapominamy o codzienności. Zarówno Narnia jak i dzieło Jacksona są pięknymi filmami, które na długo zapadają w pamięć. Opowieści z Narnii są naprawdę cudowne. Z niecierpliwością czekam na premierę 3 części bajecznej narnijskiej krainy!!

ocenił(a) film na 8
Kolo_15

Pięknie napisane kolo 15:)Naprawdę pięknie i mądrze.

ocenił(a) film na 7
Saorise4

Ktoś może wie kto będzie grał Córkę Ramandu, bo ja tu umieram {dosłownie xD } z
niecierpliwości... ;)

eklers

No niestety, narazie mi nic o tym nie wiadomo. Najlepiej jest przynajmniej raz dziennie wejsc na NarniaWeb.com tam chyba najszybciej dowiemy sie o tym, kto bedzie gral corke Ramandu i mam nadzieje, ze nie bedzie to jakas znana aktorka. Chyba bym tego nie przezyła.

knatalia01

Mam pytanie?


Nie do końca rozumiem słowa Aslana pod koniec ksiązki
Cytat:
... nie powiem wam, jak długa czy jak krótka będzie to droga. Powiem wam tylko, że biegnie przez rzekę. Ale nie lękajcie się tego, bo ja jestem Wielkim Budowniczym Mostów

Może ktos wyjasnić, o jaką rzekę chodzi?

ocenił(a) film na 8
knatalia01

Tak czy owak ciężko jej będzie wzbudzić symaptię wśród fanek Bena;)

Saorise4

np. Tobie? ;) To że beda grac zakochnych w filmie, nie znaczy, ze beda zakochani za kulisami :)

knatalia01

A ja się tam wcale nie zdziwię jak walną wątek, że córka Ramandu nie istnieje i pojawi się ni z gruszki, ni z pietruszki Zuzanna z wyznaniem miłości - takie coś a'la 'OzN: Książę Kaspian'. Bo jak już dali ten wątek, to mogli chociaż nie pozostawiać niedosytu.

Ale gadać to ja sobie mogę. :D

Najchętniej bym widziała (jak już) to Gemmę Ward jako przyszłą żonę Kaspiana. http://www.ilovegemmaward.com/photos/albums/FILMS/TBB_Photoshoot02.jpg Jest modelką, ale również i nie najgorszą aktorką, widziałam film z nią, 'Czarny Balonik'

mary_sue

O nie, tak to napewno nie zrobią. A w życiu!

ocenił(a) film na 8
knatalia01

Aaaa fuj!!!!
Mi się od dawna w tej roli podobałaby się Mandy Moore.

ocenił(a) film na 7
Saorise4

MM jest za znana... ale ta Ganna jest całkiem, całkiem :)

eklers

Mandy Moore jest tak przereklamowana, że wątpię, by w ogóle mogła pojawić się w tego typu filmie. Córka Ramandu musi mieć anielską twarz! :D

mary_sue

Napewno wybiora kogos mało znanego tak jak to zrobili z rodzenstwem i Kaspianem :)

ocenił(a) film na 8
knatalia01

Może być różnie.Zmienił się reżyser,zmieniła się wytwórnia...Choć Adamson i Johnson zostają jako producenci.

Saorise4

Ja tam mam tylko nadzieję, że nie pozmieniają znacznie filmu - w końcu książka do grubych nie należy, i że 20th Century Fox nie schrzani niczego, tak jak zrobili z inną legendą - Dragon Ballem. DB: Evolution to jeden z najgorszych filmów tej wytwórni. A nie mogę się oprzeć wrażeniu, że od Walta Disneya tego typu filmy najlepsze wypływają (tak jak dwie pierwsze OzN, czy na chwilę obecną trylogia Piratów z Karaibów)

ocenił(a) film na 8
mary_sue

No wiadomo,że Disney to specjalista od takich filmów ale to nie znaczy,że inna wytwórnia nie da sobie rady.Wszystkim filmy fantazy kojarzą się z Disneyem ale Fox też nie jest byle czym.A taki Paramount-Gwiezdny Pył zrobił.Mi decyzyjza Disney'a o opuszczeniu Narni bardzo się nie podobała.Zamiast nakręcić film typowy dla siebie wzieli się za kręcenie biograif Jimmy'ego Cartera.

ocenił(a) film na 7
Saorise4

Disney? Aha... no, może być ciekawie... xD

Saorise4

No i własnie taki zmiany wywoluja najwiekszy stres u czlowieka. Mamy nowego reżysera... modle sie, zeby nie wstawił czegoś, co kompletnie nie bedzie pasowało do Narnii. No prosze was. Chyba Apted wie, że nie może wziąść takiej Angeliny Jolie do roli corki Ramandu.

ocenił(a) film na 7
knatalia01

... chyba... xD

ocenił(a) film na 8
eklers

Nie no trochę wiary w ludzi.Przecież jak wybierali reżysera napewno pytali się go o jego wizję tego filmu.Poza tym nie może tak do końca robić co chce,musi się liczyć z producentami,a przecież Mark Johnson i Adrew Adamson nie pozwolą na jakąś rewoulcję.

Saorise4

Powiem wam tak: Harry Gregson-Williams to mój ulubiony kompozytor muzyki filmowej, zaraz obok Johna Williamsa. Żałuję, że on już nie skomponuje muzyki do kolejnego działa spod znaku Narnii, ale - zmiana wytwórni = zmiana kompozytora.
Druga rzecz, Nie ufam Michaelowi Aptedowi. Nie ma na koncie żadnej znaczącej reżyserki, z jego filmó znam tylko "Enigmę", która była piekielnie nudna, a ocena tego dzieła mówi sama za siebie. Zabiera się za większy kaliber, czyli kontynuację Narnii... Jestem nieprzychylna jego roli w tym filmie, aczkolwiek pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję tylko, że nie spartaczy tego filmu, a i córka Ramandu musi być idealna. Chyba, że pociągnie wątek miłosny Kaspian-Zuzanna, co przyjęłabym dość ciepło, dlatego, że są oni jedną z moich ulubionych filmowych par (Nieważne, że ich miłość była tak jakby "niespełniona") xD

ocenił(a) film na 8
mary_sue

Nie byłabym zachwycona z kontynuacji wątku Kapsian-Zuzanna.No bo po co to?To było fajne urozmicenie 2 części ale nie ma potrzeby na siłę ładować tej historii do 3 części.
Ja też żałuje,że nie będzie Harry'go.

ocenił(a) film na 7
Saorise4

Na pewno nie będzie kontynuacji wątku Zuzanny i Kaspiana. Tego już byłoby za wiele, co to, to nie! :P W ogóle nie wiadomo, czy Anna się pojawi w tej ekranizacji. Tak samo William... Chciałabym żeby chociaż jakieś urywki z nimi pokazali :)
Co do Zuzy i Kaspiana, reżyser trochę głupio zrobił wplątując ten wątek do filmu. Apted ma teraz niełatwy orzech do zgryzienia, musi jakoś z tego wybrnąć, bo w trzeciej części Kaspian będzie już z córką Ramandu.

ocenił(a) film na 8
Julia_20

Zuza i Kaspian to tylko flirt młodzieńczy był...To nie ma nic wspólnego z tym kim jest w 3 części Kaspian.Dobra,w 2 części Kaspian trochę sobie poflirtowałam z Zuzą i tyle,a w 3 części poznaje swoją przyszłą żonę.To inna historia,a Kaspian dojrzalszy jest.

Saorise4

Przecież i tak Kaspian wiedział że z tego by i tak nic nie wyszło.

ocenił(a) film na 8
thedagusia_13

No jasne...Ale liczy się też chwila.Ona mu się spodobała,a on jej;)

ocenił(a) film na 7
Saorise4

Ale i tak byłoby to co najmniej dziwne, przynajmniej dla tych osób, które nie czytały książek. W drugiej części Kaspian jest zakochany w Zuzannie, a w trzeciej nagle w córce Ramandu. Czy w "Podróży..." nic nie będzie mówił o Zuzannie? Tak po prostu będzie udawał jakby nigdy nie istniała?

Julia_20

Scena końcowa znajomość Kas/Zuz:
- I tak by nic z tego nie było - Zuzanna.
- Dlaczego? - pyta ze zdumieniem Kas.
- Bo jestem o 1300 lat starsza.
Kaspian myślał, że Zuzanna opuści Narnię, ale wróci. Był, nie był zakochany, kto wie, wprost tego nie powiedział.
Ale po zdjęciach z nowego filmu od razu widać, że zmienił się i nie jest nastolatkiem (jakoby w filmie na takiego wyglądał xD) W książce jest chyba cztery czy sześć lat starszy, prawda? Myślę, że jeżeli już nie dadzą tego wątku z Zuzanną, któremu jesteście przeciwne (A mnie się on podobał, o ;) ), to przynajmniej będzie jakieś wytłumaczenie, jakaś wzmianka, typu rozmowa Kaspiana z Łucją w stylu "Co tam u rodzeństwa, bla-bla-bla".
Zresztą... Nie wiadomo czy dadzą Córkę Ramandu do filmu. Nie znamy scenariusza. Właśnie... I jak się zachowa Kaspian? Reżyser pierwszych dwóch części (Adamson) nie pomyślał o tym, co może stać się w wypadku trzeciej części. A może chciał, nie wiem... Wcisnąć Zuzannę gdzieś tam, na wypadek gdyby sam reżyserował? Możliwości jest wiele... ;) W teorii Anny i Williama w ogóle w PODRÓŻY WĘDROWCA nie powinno być...

ocenił(a) film na 7
mary_sue

Ja przynajmniej mam nadzieję na jakąś krótką scenę z nimi. Może, jak powiedziałaś, w trakcie rozmowy Kaspiana z Łucją i Edmundem na temat właśnie Piotra i Zuzanny, to w tle mogą pokazać jakieś migawki jak np. Piotr jedzie do profesora Kirka, a Zuzanna do Ameryki. No, coś w ramach przypomnienia dla tych którzy mogą zapomnieć, że był ktoś taki jak Piotr i Zuzanna. Bo, wiecie, nie wszyscy książki czytają, a twórcy filmu muszą zrobić film taki, aby zarówno nieczytający i czytający się w nim orientowali.
Co do wieku Kaspiana, w PWdŚ był o trzy lata starszy. Czyli, może się dla niektórych wydawać, niewiele.

Julia_20

Nie no fajnie było by ich jeszcze zobaczyć bo bez nich film będzie trochę inny.

ocenił(a) film na 8
thedagusia_13

Między Zuzą i Kaspienem to był tylko flirt,przecież nie było jasno powiedziane,że chcą być parą.A niektórzy mówią o tym tak jakby nie wiadomo co sobie obiecywali.W filmie oboje są nastolatkami a to chyba normalne,że w tym wieku takie rzeczy mają miejsce.
Nie mieszajcie książki z filmem.To że w książce "Podróż..." Kaspian nie wspomnia o Zuzie nic nie znaczy,bo przecież książce "OzN:KK" nie było o tym flircie mowy.
A o ile pamiętam Kaspian w stousnku do wydarzeń w "OzN:KK" w 3 części jest starszy o 3 lata.
Co do obecności Zuzy i Piotra w 3 części to jest mi to obojętne choć uważam,że fakt,że Edmund i Łucja wspominają o nich w 3 części,to torchę za mało by pokazywać ich w filmie.Anna i William jasno się wyrazili wielokrotnie "Nie będzie nas w 3 części Narnii".

thedagusia_13

Mi sie wydaje, ze pokaza Zuzanne i Piotra na samiuskim poczatku filmu kiedy Zuzanna ma wyjechac do Ameryki, a Wiliam wyjezdza do profesora Kirke. Tu moga ich pokazac.

thedagusia_13

Na Narniaweb pojawoła się potwierdzona informacje,że córkę Ramandu zagra australijska aktorka Laura Bren

Oto jej zdięcie;
http://www.newsphotos.com.au/ImageDetail.asp?RefNum=97095729

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones