PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10037454}

Orion i ciemność

Orion and the Dark
6,2 2 493
oceny
6,2 10 1 2493
7,0 3
oceny krytyków
Orion i ciemność
powrót do forum filmu Orion i ciemność

"Orion i Ciemność" byli dla mnie wielkim rozczarowaniem, dlatego postanowiłem zwrócić uwagę na elementy, które moim zdaniem, tu nie zagrały:
1. Odnoszę wrażenie, że twórcy chcieli wepchnąć lekcję do każdej sceny, przy czym zapomnieli o tym, że przede wszystkim mają opowiedzieć historię. Brakuje chwili wytchnienia, komizmu... Tylko usilne wpychanie morałów łopatą do głowy.
2. Tematy egzystencjalne zamiast pobudzać do myślenia i inspirować, jedynie dołują. Lubię, kiedy animacje odwołują się do filozofii, ale błagam! Bajka 7+, która wprost nawiązuje do NIHILIZMU?!
3. Protagonisty nie da się polubić - jego lęki są wyolbrzymione. Doskonale zdaję sobie sprawę, że kreskówki często przerysowują rzeczywistość, ale ten chłopiec boi się, że jak spuści wodę w toalecie to zaleje szkołę i wyobraża sobie śmierć jako pustkę i ciemność!
4. Wielokrotne łamanie zasady "show, don't tell".
5. Ktoś mi wytłumaczy jaka jest pożyteczność bezsenności i dziwnych nocnych odgłosów, które w tej animacji zostały przedstawione jako pozytywne postacie, które mają być pożytecznym elementem nocy?
Szczerze jestem zaskoczony, że Netflix tak zawalił sprawę, tym bardziej, że niedawno wypuścił bardzo sympatycznego "Leo".

ocenił(a) film na 8
Filneq

W bajkach są przemycane żarty, które mają prawo zrozumieć jedynie dorośli, odkąd pamiętam. A dziwne nocne odgłosy (pomijając dzieci, temat chyba najbardziej znany miłośnikom horrorów i ludziom zaczytującym się w historiach o tematyce paranormalnej) zostały przedstawione pozytywnie, bo chodziło o ukazanie, że są nieszkodliwe i niegroźne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones