film

Oskar

Oscar
1967
1h 25m
7,5 14 644
oceny
7,5 10 1 14644
Bogaty przedsiębiorca jest szantażowany przez swojego pracownika, który ukradł mu pieniądze. Mężczyzna obiecuje zwrócić je w zamian za rękę córki szefa. więcej mniej
Oskar zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Christian Martin (Claude Rich), pracownik bogatego przedsiębiorcy Bertranda Barniera (Louis de Funes), żąda od szefa zgody na ślub z jego córką. Domaga się też podwyżki. Oburzony biznesmen chce go wyrzucić. Gdy jednak dowiaduje się, że Christian ukradł mu ponad 60 milionów franków, postanawia odzyskać pieniądze. Niedługo później uChristian Martin (Claude Rich), pracownik bogatego przedsiębiorcy Bertranda Barniera (Louis de Funes), żąda od szefa zgody na ślub z jego córką. Domaga się też podwyżki. Oburzony biznesmen chce go wyrzucić. Gdy jednak dowiaduje się, że Christian ukradł mu ponad 60 milionów franków, postanawia odzyskać pieniądze. Niedługo później u Bertranda zjawia się niejaka Jacqueline (Sylvia Saurel). Tłumaczy, że podając się za jego córkę podbiła serce Christiana. Prawdziwa córka przedsiębiorcy, Colette (Agathe Natanson), jest natomiast nieszczęśliwie zakochana w szoferze Bertranda, Oscarze (Roger Van Hool). Oświadcza ojcu, że jest w ciąży z jego kierowcą. Bertrand postanawia ją wydać za maż.

na podstawie
Jean Halain (dialogi) / Claude Magnier (sztuka)
studio
Gaumont International
tytuł oryg.
Oscar
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Vaucresson (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jest po prostu fantastyczna! Nie ma drugiego takiego komika. Genialny.

LOUIS!

ocenił(a) film na 9

scena z nosem, po prostu boska! jak on sobie nos przedłużał i pod kolanem i w ogóle aż trudno to opisać słowami. Nigdy chyba nie będzie TAKIEGO drugiego aktora z TAKĄ ilością energii i z TAKIM kunsztem aktorskim!

przy odgrywaniu przez Louisa de Funèsa, roli Bertranda są przezabawne. Świetny scenariusz oparty na typowej komedii pomyłek i tym razem sprawdza się znakomicie.

j.w.

De Funes jest w tym filmie genialny, jak w sumie w każdym w którym grał z tych co.oglądałem.
Inni aktorzy też świetni sobie radzą i film ogląda się z uśmiechem na twarzy. Jakie filmy z de
Funes jeszcze warto obejrzeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones