Film

Oscar

1967 1 godz. 25 min.
7,5 13 681
ocen społeczności
7,5 10 1 13681
2 317
chce zobaczyć
Bogaty przedsiębiorca jest szantażowany przez swojego pracownika, który ukradł mu pieniądze. Mężczyzna obiecuje zwrócić je w zamian za rękę córki szefa.

Bertrand Barnier (Louis de Funes) ma kłopoty z groźnym szantażystą Oskarem i rozhisteryzowaną córką. Ale okazuje się, że dziewczyna nie jest córką, lecz damą do towarzystwa wynajętą po to, by pozornie spełnić warunki szantażysty.

studio
Gaumont International
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Vaucresson (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • LOUIS!

  Filmomanka197 ocenił(a) film na

  scena z nosem, po prostu boska! jak on sobie nos przedłużał i pod kolanem i w ogóle aż trudno to opisać słowami. Nigdy chyba nie będzie TAKIEGO drugiego aktora z TAKĄ ilością energii i z TAKIM kunsztem aktorskim!

 • Scena z rozciąganiem nosa

  Saint_Dumas

  jest po prostu fantastyczna! Nie ma drugiego takiego komika. Genialny.

 • Mimika, gesty oraz napady wzburzenia,

  Rob_Rock ocenił(a) film na

  przy odgrywaniu przez Louisa de Funèsa, roli Bertranda są przezabawne. Świetny scenariusz oparty na typowej komedii pomyłek i tym razem sprawdza się znakomicie.

 • 7/10 Polecam, film bardzo mi się podobał. Mimo, że ma już swoje lata, lepszy lub dużo lepszy od niejednej dzisiejszej produkcji komediowej, kolejny przykład tego, że "kiedyś to potrafili robić filmy".

  poland7 ocenił(a) film na 10 

  j.w.

 • De Funes w mistrzowskiej formie.

  cyprianus ocenił(a) film na 10 

  De Funes jest w tym filmie genialny, jak w sumie w każdym w którym grał z tych co.oglądałem. Inni aktorzy też świetni sobie radzą i film ogląda się z uśmiechem na twarzy. Jakie filmy z de Funes jeszcze warto obejrzeć?

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.