film

Oskar

Oscar
1991
1h 49m
7,0 25 302
oceny
7,0 10 1 25302
5,5 6
ocen krytyków
Gangster Angelo Provolone przyrzeka swojemu umierającemu ojcu, że rozpocznie uczciwe życie. więcej mniej
Oskar zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rok 1931. Czasy prohibicji w USA, stary Provolone, leżąc na łozu śmierci nakłania syna do wstapienia na drogę cnoty. Angelo "Snaps" Provolone składa ojcu obietnicę poprawy i przyrzeka zostać uczciwym człowiekiem. Legendarny Mafiozo, który sprawia wrażenie bezwzglednego gangstera jest w rzeczywistości ofermą i pantoflarzem. Boi sięRok 1931. Czasy prohibicji w USA, stary Provolone, leżąc na łozu śmierci nakłania syna do wstapienia na drogę cnoty. Angelo "Snaps" Provolone składa ojcu obietnicę poprawy i przyrzeka zostać uczciwym człowiekiem. Legendarny Mafiozo, który sprawia wrażenie bezwzglednego gangstera jest w rzeczywistości ofermą i pantoflarzem. Boi się krzykliwej żony Sofii, która twardą ręką dzierży sprawy domowe, i nie ma zadnego autorytetu u córki Lisy. Panienka nie daje się podporządkować władzy ojca i ma wciąż nowe pomysły, które wprowadzają w domu wielkie zamieszanie...

boxoffice
$23 562 716 w USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
studio
Silver Screen Partners IV / Touchstone Pictures
tytuł oryg.
Oscar
inne tytuły
Gdy Angelo powala Anthony'ego na stół, jego ręce są na ramionach Anthony'ego, a w następnym ujęciu są na jego szyi.
Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA) i Orlando (Floryda, USA).
Podczas zdjęć w studiu wybuchł pożar, który strawił plany zdjęciowe, przyczepy i wszystkie kostiumy. Zdjęcia przerwano na dwa tygodnie. Do podłożenia ognia przyznał się jeden ze strażników wytwórni Universal.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

No i te miny Chazza, Marisy, cała masa genialnych tekstów... Aldo, będziesz świadkiem... - Tony też był świadkiem i już nie żyje... A Wasz ulubiony tekst? 10!!!!!

ta wersja jest lepsza od pierwowzoru.

Znakomita,stylowa komedia. Stallone pokazuje inną,luzacką twarz i robi to znakomicie. Film jest niezwykle zabawny, historia bardzo zgrabnie opowiedziana i w dodatku lepsza od francuskiego oryginału. Cudo.

ABSOLUTNA REWELACJA, MISTRZOSTWO ŚWIATA WIDZIAŁEM DOSŁOWNIE 34 RAZY I NIE ZAMIERZAM PRZESTAĆ NA TYM, NO I STALLONE KTÓREGO UWIELBIAM.KOCHAM WSZYSTKIE FILMY LANDISA!!!!!!!!!

co najmniej 8/10, razem z Bad Boys, komedia wczechczasów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones