Oskar (1967)

Oscar

plakat - Oskar (1967)

opisy filmu

(5)
 • Dzień z życia Bertranda Barniera. No cóż nie jest to zwykły dzień, a raczej katastrofalny zbieg wydarzeń. Oto rano Barnier dowiaduje się, że jego córka jest w ciąży, pracownik ukradł z firmy dużo pieniędzy, a służąca rezygnuje, by poślubić bogatego sąsiada ...
  Oczywiście to dopiero początek absurdalnej komedii błędów i pomyłek.

 • Bertrand Barnier (Louis de Funes) ma kłopoty z groźnym szantażystą Oskarem i rozhisteryzowaną córką. Ale okazuje się, że dziewczyna nie jest córką, lecz damą do towarzystwa wynajętą po to, by pozornie spełnić warunki szantażysty.

 • Christian Martin (Claude Rich), pracownik bogatego przedsiębiorcy Bertranda Barniera (Louis de Funes), żąda od szefa zgody na ślub z jego córką. Domaga się też podwyżki. Oburzony biznesmen chce go wyrzucić. Gdy jednak dowiaduje się, że Christian ukradł mu ponad 60 milionów franków, postanawia odzyskać pieniądze. Niedługo później u Bertranda zjawia się niejaka Jacqueline (Sylvia Saurel). Tłumaczy, że podając się za jego córkę podbiła serce Christiana. Prawdziwa córka przedsiębiorcy, Colette (Agathe Natanson), jest natomiast nieszczęśliwie zakochana w szoferze Bertranda, Oscarze (Roger Van Hool). Oświadcza ojcu, że jest w ciąży z jego kierowcą. Bertrand postanawia ją wydać za maż.

 • Bertranda Barniera budzi wizyta urzędnika z jego firmy, który domaga się podwyżki i ręki córki pryncypała. Oznajmia też, że okradł pracodawcę z ponad 60 mln franków. Zaraz po wyjściu młodzieńca w rezydencji pojawia się dziewczyna z prośbą o pomoc. To ona, podając się za córkę Bertranda, podbiła serce jego pracownika.

 • Poranek z życia Bernarda Barniera.
  Wspomniany Barnier zostaje obudzony rano przez swego księgowego, który domaga się podwyżki i ręki jego córki. Oburzony Barnier zdecydowanie odmawia. Okazuje się jednak, że Martin tak sprytnie zaksięgował przychody firmy swego pryncypała, że udało mu się przywłaszczyć sobie 60 milionów franków, kótre wrócą do Barniera tylko jako wkład w małżeństwo z jego córką.
  Bernard jest załamany, tym bardziej, że na horyzoncie zaczynają się pojawiać kolejne kłopoty- okazuje się, że Colette jest w ciąży ze służącym Oskarem, który miesiąc temu został zwolniony z pracy, pokojówka odchodzi, aby poślubić milionera z sąsiedztwa, a żona bohatera oskarża go o zdradę...

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe