PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863454}
5,8 8 840
ocen
5,8 10 1 8840
7,0 34
oceny krytyków
Ostatni komers
powrót do forum filmu Ostatni komers

Wyjaśni mi ktoś skąd ten zachwyt? Prócz kilku ładnych kadrów nie znalazłem w tym filmie nic ciekawego, ani odkrywczego

ocenił(a) film na 2
Heatler

Też się zastanawiam o czym był ten film. Zmarnowany czas. Nic nie wnoszący w pokazaniu obrazu szkoły(gimnazjum). Papierosy i wódka zawsze były w wieku dorastania.

ocenił(a) film na 4
Heatler

Typowy polskim film fabularny: bez fabuły. Nickel na swojej ostatniej klasówce ściągał od Dolana, Kieślowskiego i Skoniecznego, przez co na komersie pozostał niesmak.

ocenił(a) film na 4
Heatler

W tej produkcji nastolatkowie nawet po zielsku zachowują się jakby byli profesorami historii w sile wieku. Drętwi, zero uśmiechu. Pewnie taka była konwencja, ale tak jest w większości współczesnych polskich filmów jakie oglądałem. Jakoś inaczej zapamiętałem czasy imprez. Może nie były aż w stylu Stiflera z Warshaw Shore, ale było wesoło i często przypałowo. Zdecydowanie bardziej polecam rosyjski "Wszyscy umrą, a ja nie".

ocenił(a) film na 9
Heatler

czasem film oglada sie dla samego jego piekna i klimatu. Nie musi ze soba niesc zadnej wiedzy. Tak jak np Single Man, czy La Grande Bellezza

ocenił(a) film na 5
Radoslaw_Pujan

może, ale czy walory artystyczne w tym filmie są na tyle dobre że mogą go ciągnąć w górę?

ocenił(a) film na 9
Heatler

wlasnie widzowie w obecnych czasach filmow akcji licza glownie na porywajaca fabule pelna zwrotow i niespodzianek. dlatego ciesze sie ze takie piekne filmy jak ten tutaj powstaja, gdzie moge ogladac dla samej przyjemnosci obrazu, dzwieku i atmosfery. Tym bardziej mi sie podobal kontrast ktory tutaj pokazano - chlopaki z blokowiska i malarskie wrecz poetycko pokazane sceny.

ocenił(a) film na 5
Radoslaw_Pujan

narobiłeś mi ochoty na rewatch, poszedłem na to do kina w zasadzie nie wiedząc nic o tym filmie i może stąd mój negatywny odbiór

ocenił(a) film na 4
Radoslaw_Pujan

Za artyzmem też coś powinno stać - konkretnego albo abstrakcyjnego, treść czy emocje, ale COŚ powinno z niego wynikać, powinien na coś wskazywać. A co można wynieść z takiej na przykład sceny z goleniem głowy, z długimi zbliżeniami na kosmyk włosów opadły na ramię czy nieostry kadr przedramienia?
Moim zdaniem to w dużej mierze film-wydmuszka - może i naładowany ładnymi obrazkami, ale niewiele poza tym.

ocenił(a) film na 8
Heatler

"O niczym", "Bez fabuły", ciekawe.
Rozumiem, że taka mocno impresjonistyczna i momentami teledyskowa forma może wydawać się niektórym pierdołowata i za mało konkretna ale generalnie film porusza na prawdę sporo tematów (w większości delikatnie zarysowanych ale jednak sporo) jak na niecałe 90 minut

caroskar

Bo dla tych gówniarzy to powinien być ostatni Komers siedem

ocenił(a) film na 2
caroskar

To znaczy jakie konkretnie tematy jakoś głębiej porusza?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones