PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 403
oceny
7,5 10 1 86403
6,8 18
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

8.5/10

ocenił(a) film na 8

Świetna rola McAvoya, KAPITALNA rola Whitakera, bardzo dobry film. Chciałbym przede wszystkim skomentować rolę Whitakera.. On zagrał tak prawdziwie i tak realistycznie wcielił się w rolę Amina, że czasami się zastanawiałem czy to nie prawdziwy Amin. Teraz tak sobie myślę co by było gdyby w tym roku Whitaker był nominowany do Oscara za rolę w filmie "Ostatni król Szkocji" razem z Day-Lewisem, który jak dobrze każdemu wiadomo zagrał w "Aż poleje się krew" .. Ja osobiście postawił bym na Whitakera...Kapitalny aktor oczywiście nie ujmując nic Day-Lewisowi....

Chciałbym jeszcze dodać, że cieszy mnie to, że powstają takie filmy jak "Ostatni król Szkocji", "Shooting Dogs" czy "Hotel Ruanda"... Dzięki takim filmom można zobaczyć co działo się w Afryce wcześniej.. Ja osobiście przed obejrzeniem "Ostatni król Szkocji" nie wiedziałem kim był Idi Amin.. Tyle się mówi o Hitlerze, Mussolinim czy Stalinie tylko dlatego, że to byli europejczycy. A tak naprawdę teraz i wcześniej w afrykańskich państwach było wielu takich "przywódców"...A w niektórych państwach nadal tak jest..

Co do samego filmu zdecydowanie polecam !!!!

ocenił(a) film na 8
PraPraPraPraBabka

Aaa chciałbym dodać, że czekam na film o poprzedniku Idiego Amina - Miltonie Obote.. Z chęcią bym zobaczył jaki on był chociaż pewnie nikt nie nakręci tego filmu..

Jeszcze dodam, że ten Amin to były dwie osobowości.. Inna w życiu prywatnym a inna w życiu politycznym..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones