Film

The Last Tycoon

1976 2 godz. 2 min.
6,3 1 249
ocen
6,3 10 1249
1 839
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"id":"8435","linkUrl":"/film/Ostatni+z+wielkich-1976-8435","alt":"Ostatni z wielkich","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/84/35/8435/6904566.2.jpg"}
Wzięty producent filmowy zakochuje się w młodej Brytyjce. Nie wie, że kobieta skrywa tajemnicę. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ekranizacja niedokończonej powieści F. Scotta Fitzgeralda, opowiada o Monroe Stahrze (Robert De Niro), wspaniałym fachowcu i powszechnie znanym kierowniku studia filmowego w Hollywood. Stahr produkuje wiele filmów, projekty innych odrzuca, spotyka się z nerwowymi aktorami i nieposłusznymi reżyserami, angażuje się w hollywoodzkie batalieEkranizacja niedokończonej powieści F. Scotta Fitzgeralda, opowiada o Monroe Stahrze (Robert De Niro), wspaniałym fachowcu i powszechnie znanym kierowniku studia filmowego w Hollywood. Stahr produkuje wiele filmów, projekty innych odrzuca, spotyka się z nerwowymi aktorami i nieposłusznymi reżyserami, angażuje się w hollywoodzkie batalie reklamowe i finansowe, a potajemnie ma romans z młodą Brytyjką, Kathleen Moore (Ingrid Boulting).

boxoffice
$1 819 912 w USA
na podstawie
F. Scott Fitzgerald "Ostatni z wielkich" (powieść)
studio
Academy Pictures Corporation / Paramount Pictures
data produkcji
1976
tytuł oryg.
The Last Tycoon
inne tytuły
Ostatni z wielkich Polska
Więcej...
Sam Spiegel chciał obsadzić Jacka Nicholsona w roli Monroe Stahra, ale reżyser filmu, Elia Kazan wolał na tym stanowisku Roberta De Niro.
Pierwotnie reżyserem filmu miał być Mike Nichols.
Rolę Didi odrzuciła Romy Schneider.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych