Theresa Russell I

Theresa Lynn Paup

6,9
1 073 oceny gry aktorskiej
Theresa Russell I
Uczyła się aktorstwa w nowojorskim Actor's Studio. Tu spodobała się reżyserowi Elii Kazanowi, który powierzył jej rolę Cecilii Bradyw, córki Pata (grał go Robert Mitchum) w filmie "The Last Tycoon" (1976) i od razu uznana została przez krytykę. Na planie filmu "Blackout" (1979) poznała reżysera Nicolasa Roega (późniejszego męża) i grając w jego filmach, m.in. "Eureka" (1983) i "Track 29" (1988) - za rolę Lindy Henry odebrała nagrodę MystFest na festiwalu filmowym w Cattolica (Włochy) - stworzyła znakomite kreacje zimnych, choć zdecydowanych i logicznych, zmysłowych, niebezpiecznych, inteligentnych kobiet.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 marca 1957

miejsce urodzenia: San Diego, Kalifornia, USA

wzrost: 169 cm

mąż Nicolas Roeg (od 22.02.1986, rozwód), 2 synów: Statten (ur. 1983) i Maximillian (ur. 21.10.1985)
Była brana pod uwagę do roli Elviry Hancock w filmie "Człowiek z blizną". Angaż ostatecznie otrzymała Michelle Pfeiffer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest po prostu stworzona do grania trudnych ról. Jestem pod wrażeniem kreacji jej postaci,
szczególnie Sophie w ''Ostrzu brzytwy''. Potrafi świetnie wczuć się w swoją rolę.

Gra role nietuzinkowe i kobiet z charakterem.

Ta aktorka jest znakomita. Bezbłędnie zagrała rolę "Czarnej Wdowy". Oprócz tego podobała mi się również w "Dzikich Żądzach" i "Empire Falls". Już się nie moge doczekać na "Spider Mana"

Właśnie będe zaraz oglądał z nią the box, piękna z niej kobita-pociągająca, zmysłowa/jak w opisie/ i jeszcze to spojrzenie przeszywające faceta na wylot i sprawiające, że kolana mu się uginają tylko utwierdza jej przysłowiowy seksapil. Podobała mi się w Fanatyku, świetna rola. W innych filmach jej nie pamiętam co nie...

więcej