PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237705}
6,3 23 786
ocen
6,3 10 1 23786
Outlander
powrót do forum filmu Outlander

cos nie dopracowane

użytkownik usunięty

metal z ktorego kainan kazal zrobic miecz na smoka ,, byl ponoc nie zniszczalny i owszem smok nie mogl go spalic, zgiąć czy zlamac, natomiast z tego samego metalu byl zrobiony jego dom galaktyczny i zostal zniszczony przez jednego potwora. Ogólnie film mi sie podobal fajny,;)

ocenił(a) film na 8

Istnieją różne rodzaje stopów, o różnych zastosowaniach. Wątpię by dom budowano z materiału na statek kosmiczny... :-)

użytkownik usunięty
Mangel

a skad wiesz ze tam zastosowano wiele stopów???? nie wydaje mi sie zeby mieli specialnie kilkanaście rodzajów hehhe

ocenił(a) film na 8

Ilość stopów jakie my wykorzystujemy jest kosmiczna, a co roku opatentowywane są nowe.

użytkownik usunięty
Mangel

no ale skad wiesz ze w filmie bo raczej na to wskazuje ze nie i wykorzystal ten sam metal heh =e ja rozumiem ze sie znasz na tym no ale my rozmawiamy o filmie he

ocenił(a) film na 8

Ja się na metalurgii znam tyle, co każdy facet powinien, umiem odróżnić jedne metal od drugiego. Wiem jednak, np z lekcji chemii, że są różne stopy różnych metali i stosuje się je w różnych przypadkach. Np samolotu nie buduje się z tych samych stopów wykorzystywanych w samochodach czy budynkach.

użytkownik usunięty
Mangel

no ale ja sobie nie przypominam zeby tam byly jakies roznice przynajmniej jemu chodzilo z jego planety o ten metal z filmu pamiętam

użytkownik usunięty
Mangel

zreszta wydaje mi sie ze nie byliby na tyle glupi zeby chatki robic sobie z byle badziewa,, skoro tak poszla technologia do przodu ..

ocenił(a) film na 8

Nie wiem o co Ci chodzi w pierwszym komentarzu, ale w drugim...
Czy to, że znamy stal nierdzewną czy tytan sprawia, ze całe domy stawiamy z tych materiałów? Nie, choć są wytrzymalsze to jednak droższe i cięższe w użyciu, stąd domy nadal zawierają aluminium, stal, miedź...

użytkownik usunięty
Mangel

no dobrze ale mi chodzi o film ja wiem czy dla nich moneta miala znaczenie skoro jeden koles założył akurat ta osade tam .. ze on użył tego metalu któy był na jego planecie osadzie bo jest wytrzymaly itp..a domy tez byly z metalu przynajmniej nie widze roznicy zeby byly murwane czy cos hehe o to mi chodzi no ;p

ocenił(a) film na 8

Za cholerę nie wiem o co Ci chodzi, zwyczajnie nie mam pojęcia co chcesz przekazać.
Nie da się zbudować cywilizacji używając jednego metalu do wszystkiego. Statki kosmiczne buduje sie z innych materiałów i innymi metodami niż domy, nawet (a zwłaszcza!) w światach typu sf. Koniec, kropka.

użytkownik usunięty
Mangel

a guzik prawda w filmie pokazane jest to inaczej szczegolnie ze technologia tak poszla do przodu ,, a bo ty wiesz z jakiego metalu buduja statki kosmiczne a z czego domki ,, z filmu wynika ze z jednego ... tak trudno pojac he

ocenił(a) film na 8

A w którym miejscu jest pokazane, ze z jednego? :-)

użytkownik usunięty
Mangel

on sam mowi we fimie heh to jak ogladasz film? zobcz jeszcze raz dokladnie ;p he

ocenił(a) film na 8

A może ty mi powiesz gdzie o tym mówi? Nie musisz co do sekundy, wystarczy scena.

użytkownik usunięty
Mangel

ja nie pamietam musialbym jeszcze raz to onejrzec jak tak ogladasz film no to o czym my to w ogole rozmawiamy bo mnie raczej nie interesuje ile jest rodzajow metalu i jakie zastosowanie ..ogladnij jeszcze raz dokladnie!!! to znjadziesz ..jak mam ci znalesc ta scene jak ja to ogladam chwile temu no prosze cie specialnie dla cb nie bede ogladac 2 raz film.. no wezz sam sobie obejrzyj to znajdziesz

ocenił(a) film na 8

Dziecko, wybacz ale inaczej już Cie nazwać nie umiem, czytasz co piszesz?
Pytasz się mnie jak JA oglądam film, chociaż to TY nie umiesz znaleźć fragmentu który ma potwierdzać TWOJE stanowisko? Nikt nie tłumaczył, że to na mówiącym ciąży obowiązek udowodnienia swoich teorii?
Film pamiętam dość dokładnie, nie muszę drugi raz oglądać by wiedzieć, że akurat mam rację a Ty się mylisz. Nigdzie nie było mowy o materiale z którego budowano domy na koloniach, ba! O samym materiale na statki (i zarazem miecz) mowa jest niewiele, i to raczej w kontekście zdziwionego wikinga mówiącego "Co to jest za metal?!", niż wyjaśnianie od strony technicznej.

Jeśli twierdzisz, ze nie mam rację, udowodnij, ale tak z sensem.

użytkownik usunięty
Mangel

nie nazywaj mnie dzieckiem,, bo ja nie kwestjonuje twojej osoby,, wiec nie wchodz na mnie.. bo mnie nie znasz to sie nie wypowiadaj!!! metal jest z jego planety ,,, malo tego sam ja zalozyl,,.. metal miecz robi ze swojej wiochy,,,..to skad wzial metal ze statku a skad wzieli metal na statek i domki ..i wiem ze mam racje ty nie masz dowodu ze to jest inny metal natomiast z calego kontekstu jasno wynika ze technologia takk poszla ze to samo ...zreszta mowi i opowiada jak tez nawet te stwory zniszczylo wszystko a przeciez jego statek to niby co goowno nie a caly rozpierodddolonyy wiec nie denerwuj mnie.. wogole nie kumaty ,,, nie umiesz skupic uwagi na rzeczy ,,,

użytkownik usunięty
Mangel

a metla skad wzial z rozzzpeierdolonego statku skonczylam

użytkownik usunięty
Mangel

ktory byl zrobiony nie zniszczalnego metalu wiec mnie nie wnerwiajj i laskawie nie obrazaj!!!!! bo mnie nie znasz a wypowiadaj sie na temat filmu wylacznie!!

użytkownik usunięty
Mangel

to tak jakby stwor sam przyfrunal na planete nieee a statek delikatnie zaparkowal w calosci,,.

ocenił(a) film na 8
Mangel

Odpowiem tak, żeby objąć wszystkie Twoje "wypowiedzi".

Powiedz, jak Cie nie nazywać dzieckiem, skoro piszesz jak dziecko? Znaczenia co drugiego zdania trzeba się domyślać, bo nie stosujesz żadnej znanej mi składni, interpunkcja w Twoim wydaniu też jest mi obca... Postaram sie więc odpowiedzieć na te zarzuty i pytania, które rozumiem.

Metal pochodził ze statku kosmicznego, ale sam statek nie pochodził z kolonii w której zamieszkał główny bohater. Osadnictwo na tamtej planecie trwało bardzo krótko, bo rodzimi mieszkańcy planety przeszli do kontrataku i powybijali kolonistów.
Statek, w drodze do planety macierzystej, zostaje uszkodzony przez kosmitę, który przeniknął na jego pokład i wraz z nim rozbija się na Ziemi. Szczątki tego statku zostają wykorzystane do produkcji miecza, którym główny bohater zabija kosmitów, nie jest nigdzie jednak napisane, że metal pochodzi z elementów uszkodzonych przez potwora.
Domyślać się należy, że statki kosmiczne budowano z wielu rodzajów materiałów (nawet drewniane łodzie buduje sie z kilku różnych drzew, np dębowe poszycie, sosnowy maszt, etc), wystarczyło więc, ze potwór uszkodził urządzenia pokładowe by spowodować awarię systemów i "lądowanie". Z tego co widziałem w filmie, do produkcji miecza użyto poszycia, z definicji, elementu najbardziej wytrzymałego, ale też drogiego w produkcji. Domów nie buduje sie z tytanu, ale poszycia sond już tak - nie wiem czemu nie umiesz tego zrozumieć.
Powiedz, czy wedle Ciebie w przyszłości WSZYSTKIE metale zostały zastąpione przez jeden? A może zakładasz, że przyszłość pełna jest gamoni, wykorzystujących najcenniejsze materiały do budynku domów, które mają jedynie osłonić od wiatru i zimna, bo przecież zakładali, ze wytłukli wszystkie niebezpieczne formy życia na planecie i przed nimi nie trzeba się bronić? O "zakładanie" planet już nawet nie pytam, bo domyślam się, ze miałaś na myśli coś innego, sensowniejszego.

użytkownik usunięty
Mangel

zaczynasz mnie wnewriaccc. gadasz takie badziewne glupoty ze trzymasz sie jedenj teori o roznych metalach i tylko tyle.. a zle mowisz wcalnie nie..jak njapisales zostal uszkodzony przez kosmite taaak!! zostal wiec wclanie nie taki dorby ten metal .. uszkodzony zniszczony.. tak i mysle ze to ze zniszczyli wszyskie stwory wcalnie nie znaczy ze doszli do wniosku ze nie beda uzywac badziewnych rzeczy ,,,a metal wlsanie pochodzi z elementow uszkodzonych przez potwora
wlasnie watpie zeby statek budowali z dupiasteggo metalu i dobrego .. na logike ,, zreszta samo to ze opowiadajac cala swoja historie wyraznie mowil ze wszystko zostalo zniszczone rozumiesz to co mieli rozne odmiany statkow???? a co do cb to sam jestes dzieciak kadasz jedno i to samo bez skalu i ladu bo gadamy o filmie co jest oczywiste to gadasz mi o rodzajach jakbym wiedziala tzrymaj sie filmu! a to ze pisze sobie jak chce bez przecinkow itp to cie to wilekie goowno obchodzi bede sobie pisac jak mi sie podoba !!!!! tak mysle ze jezeli potrafili zbudowac statek stak dobrego metalu to watpie zeby chaty ktore tez byly z metalu byly zbadziewnego zreszta skoro sam zalozyl osade to musi swiadczyc ze wcale kasa znaczenia nie miala bo skad by wzial tyle kasy metalu i wszystkiego jezeli tak poszla technologia to wszystko wyjaznia, i wcalnie nie gamonie bo z tyego co wiem w normlanym siwecie co widze ze nie masz zielonego pojecia ludzie wykorzystuja bardzo dobre materialy, środki do budowy domow ktore zapobiegaja wielu awariom ,, pozarom itp wiec mi nie kitujj ze z hajsu budujesz chatee bo normlanie inni cie wysmieja!!!! zakladali ze wyelminowali formy zycia ale to nie znaczy ze maja szajski metal stawiacc ten stwor stawial o tyle zagrozenie ze mogl zabic ludzka osobe nie koniecznie zniszczyc domy!!!!

użytkownik usunięty
Mangel

i jeszcze jedno ci powiem z pelna swiadomoscia stwierdzam ze to ty jestes dzieciak!!! gadasz takie glupoty ze az smiac sie chce wiec wczesniej nie komentowalam rodzajow metalu i naszej rzeczyswistosci a co do filmu to sam dobrze wiesz o co mi chodzi i ze mam racjie wiec skoncz sie bronic i gadac glupoty bo skupiamy sie na filmie bo sie jeszcze bardziej pograzysz!!! i zero wychowania bo jak mozna w dyskujo obrazac klogos nie znajac co swiadczy o malej inteligencji bo zeby obrazac trzeba najpier znac osobe zeby sie wypowiedziec a glupimi wyzwiskami nic nie osiagniesz wrecz na odwrot!!!

użytkownik usunięty
Mangel

fakt jest jeden kluczowy metal ze statku ktory zostal zniszczony przez stwora ( do tego stopnia ze az sie rozbili i cala historia i wizja jego wioski)) tyle !!! i nie chce sie smiac z roznych metali i szajskiej chatki bo to to hehe dales w dupee. ja tylko powiem ze jezeli wymyslili dobre materaly do budowy domow w naszym swiecie to tego uzwywaja bo nie po to by to wymyslali hehe

użytkownik usunięty

wymysla sie mpwpsci po to by wyelminowac wszelkie zagrozenia .. liczac sie z tym ze skoro ich nie ma to moga sie one pojawic ..

ocenił(a) film na 8

Ech...

1. Powiedz mi, jak Cie nie nazywać dzieckiem, skoro nie umiesz zastosować podstawowych praw netykiety? Słyszałaś o niej w ogóle? Osoba która się do niej nie stosuje lub jej nie zna jest albo dzieckiem, albo trollem - kim więc jesteś?
2. Nie wiem jak możesz ignorować całą obecnie znaną wiedzę na temat metali i ich właściwości. Czy wydaje Ci się, ze kable robi się z najtwardszego, najbardziej kruchego metalu jaki mamy? Odpowiadam, nie nie robi się. Znacznie lepiej do tego wykorzystać miedź, metal miękki, ale o świetnych właściwościach przewodzących. Silników nie buduje się z jednego typu metalu, ale z kilku różnych stopów, z których jeden odpowiada za przyjmowanie i odprowadzanie ciepła, inny za wytrzymałość korpusu, jeszcze inny za przewodzenie... Żaden jednak nie jest najtrwalszym znanym nam metalem, tytanem, bo metal ten, poza swoją trwałością, nie ma potrzebnych nam właściwości.
Potwór uszkodził wewnętrzne mechanizmy statku, przez co nastąpiła awaria i statek spadł na Ziemię. Gdyby potwór w kosmosie rozerwał poszycie statku zostałby wyssany w kosmos, a kosmolot by implodował, a nie rozpadł się w zderzeniu z naszą staruszką planetą - to wynika z praw fizyki, których w tym filmie nikt nie podważał.
3. Nie wiem jak oglądałaś film, że uważasz, ze kolonia na obcej planecie byłą własnością głównego bohatera... On był najemnikiem zatrudnionym do eksterminacji miejscowych form życia, za co dostał prawo osiedlenia się w koloni.
Słowem, był robolem (żołnierzem), któremu zapłacono w ziemi. Nie, domów dla roboli nie stawia się z najdroższych materiałów jakie są dostępne.

użytkownik usunięty
Mangel

ale zmyślasz! jego ziemia jego wioska wyraźnie mówi i nie podważaj moich słów. jesteś osobą arbitralną! negujesz moją osobę, opowiadasz bzdury na temat filmu co jest widocznym zaprzeczeniem twoich racji. A opowiadanie na temat rodzajów metali to jest zbędne i śmieszne. Samo to że mój dom wg cb jest zrobiony z najtańszych produktów i inne domy to już w ogóle jest po prostu śmieszne no. A nie opowiadaj mi głupot że statek został uszkodzony narzędzia masz na myśli dzięki którym statek ma możliwość sie poruszać to też jest śmieszne bo nie wiesz tak naprawdę do jakiego stopnia został uszkodzony i gdzie .Lecz widać wyraźnie i jak mówione statek zniszczył potwór! A że jestem widzem i oglądam film to mnie domniemywać i zastanawiać się o budowie i zawartości statku kosmicznego, tylko łącze fakty i oceniam to co widzę! A widać wyraźne że mam racje i wiele rzeczy o tym świadczy. Wydaje mi sie żę technologia do tego stopnia sie posunela jeżęli mam sie zastanawiać iż to jest niemożliwością żeby z bardzo dziadoskich surowców budowali domy.. jeżeli materiał w statku był niezniszczalny to ludzką rzeczą musiał być wszędzie a przede wszystkim, w tych miejscach które są najważniejsze wg cb. "wewn. mechanizmy statku"" .Więc nie kompromituj się bardziej, bo twoje wyjaśnienia są bardzo asteniczne! i bez żadnego poparcia, także jesteś mało bagatelny. he a nawet bardzo!!

użytkownik usunięty
Mangel

Moja rada ! nigdy nie oceniaj ludzi których nie znasz bo możesz się diametralnie pomylić!! Jeżeli ty ocenasz ludzi po pisowni to ja chce ci pogratulować ilorazu inteligencji!! bo każdy może sobie pisać co chce a w rzeczywistości być innym . hehe bardziej niż ty to się zbłaźnić nie można.

ocenił(a) film na 8
Mangel

Zacznijmy od tego, że mylą Ci się pewne sprawy. Dzieckiem jesteś da mnie nie dlatego, że sie ze mną nie zgadzasz, a dlatego, ze wypowiadasz sie jak dziecko.
1. Fakt, poprawiłaś się, już nie trzeba zgadywać o co chodzi w konkretnym zdaniu, ale nadal składnia i interpunkcja po prostu leżą. Wepchnięcie na siłę czterech mądrych słów, z czego trzech kompletnie źle, a czwartego ledwo-ledwo na trzy plus, nie zmienia wydźwięku całej wypowiedzi (na końcu postu zamieszczę wyjaśnienia o jakie słowa chodzi i co jest nie tak).
2. Śmiem twierdzić, że nie masz pojęcia o otaczającym Cie świecie.
Wiesz co jest najlepszym, w sensie trwałości, surowcem d budowy czegokolwiek? Stal, ołów, tytan i różnorakie ich stopy.
Z czego budujemy domy? Z betonu, cegły, gipsu...
Czemu? Bo to są tańsze, lepiej dostępne i lepiej dostosowane do naszych potrzeb surowce. Beton świetnie uszczelnia, cegła idealnie trzyma ciepło, a gips łatwo montować, a kosztują tysiące razy taniej niż wytrzymałe i praktycznie niezniszczalne, zwykłymi metodami, metale, które nie posiadają żadnej z tych właściwości. Nawet w przyszłości, ludzkość nie wymieni raczej całego układu okresowego na rzecz niezniszczalnych metali, a nawet gdyby... nie widzieliśmy żeby tak był w filmie.
Odmawiając mi racji, odmawiasz racji współczesnej fizyce i chemii. Negujesz stwierdzenie, ze uszkodzenie poszycia w próżni kosmicznej kończy się rozhermetyzowaniem i implozją statku? A może negujesz fakt, ze uszkodzenie, bo ja wiem... silnika lub układu sterującego jest potencjalnie katastrofalne dla jakiejkolwiek jednostki mechanicznej? Już wiem, pewnie negujesz fakt, ze różne metale mają różne właściwości (wspomniana już miedź i jej świetne przewodnictwo)?
Kolejna sprawa, obejrzyj początek filmu, a potem środek, gdy Outlander opowiada Freji o tym kim jest i skąd pochodzi. Jest tam wyraźnie powiedziane, ze był tylko żołnierzem, walczącym dla nagrody, jaką była dla niego własna ziemia, pod własny dom. Oczywiście, jeśli wyraźnie mówi, to powiedz kiedy, ściągnę film i sprawdzę. :-)

A teraz, mały słowniczek i zarazem memento dla Ciebie, by nie próbować używać słów, których się nie zna lub nie używa na co dzień, celem podniesienia swojej rangi w dyskusji:
- "jesteś osobą arbitralną" - http://sjp.pwn.pl/szukaj/arbitralny - jak widać, prawie dobrze, ale lepiej pasowałoby tu "zarozumiały", brzmi mniej dorośle, ale za to oddaje to co chciałaś napisać.
- "negujesz moją osobę" - http://sjp.pwn.pl/szukaj/negować - nie, nie odmawiam Ci prawa istnienia. Domyślam się, ze chodziło Ci o "nie doceniasz mnie". Cóż, fakt, ciężko Cie cenić za wkład w dyskusję...
- "twoje wyjaśnienia są bardzo asteniczne!" - http://sjp.pwn.pl/szukaj/asteniczne - to już jest kompletnie nietrafione. Jak moje wyjaśnienia mogą być nieśmiałe i wątłej budowy? To znaczy, domyślam się o co chodziło w przekazie, ale to jest po prostu bzdura. Wystarczyłoby użyć słowa "wątłe".
- "jesteś mało bagatelny" - http://sjp.pwn.pl/szukaj/bagatelny - tak, nie uważam się za nieważnego. :-) Człowiek rzadko bywa "bagatelny", to słowo zarezerwowane raczej dla przedmiotów, sytuacji i idei (np problemu), dla ludzi właściwsze jest określenie "nieważny", ale i wtedy to zdanie nie ma sensu. Czy nie powinno brzmieć "także jesteś mało wiarygodny"?

użytkownik usunięty
Mangel

heheheh ale z cb . weszles w przykladowy slownik i interpretacjie hehhe ej pokaze to znajomym bedziemy mieli ubaw.. czlowiekk dallnie . z mila checia podyskutowalbym z toba na zywo i jak twierdzisz z dzieckiem wiec zaden problem dla cb :P hehehheehe no padne ...daj spokoj chlopie, jednak sie mylilam mozna sie bardziej skompromitowac hhehehe

użytkownik usunięty
Mangel

heheheehehheheeehehehehhe jeden slownik 2 znaczenia i to zle, pobaw sie w tym slowniku, hehehehehehe o boze,, drogi geniuszu bagatelny uzywa sie do sobowisci ludzi , mialam to na wykladzie hehehehe ja nie moge.. brak mi slow co do cb jedno ci powiem. co do filmu nie masz zadnych racji i na tym koncze wypowiedz hehehe

użytkownik usunięty
Mangel

http://megaslownik.pl/slownik/synonimy_antonimy/779,bagatelny z tym sie pobaw heheehhe

ocenił(a) film na 8

Z czym tu sie bawić? Przecież o tym właśnie pisałem...

ocenił(a) film na 8
Mangel

Hehe, hehe, hehe... Żadnej merytorycznej dyskusji? Żadnego argumentu? Tylko nieudolna próba zatuszowania własnej nieznajomości języka ojczystego? Ech... a ja się dziwiłem, że fizyka i chemia to dla Ciebie czarna magia.

Proszę, ja, student, pisarz, osoba wybitnie humanistyczna, proszę, pokaż mi inne słowniki, w których jest jakikolwiek dowód na to, że nie gadasz bezsensu.

użytkownik usunięty
Mangel

daj mi juz spokoj hhehe bo to jest bez sensu jestesmy na roznym poziomie inteligencji, rozwaliles mnie totalnie, za bradzo zrobiles z sb geniusza,, heheh ale bedzie przynajmniej wesolo dzieki tobie hehe:

ocenił(a) film na 8

Wiem, wszyscy ode mnie z roku i sporo osób w sieci przeczyta ten temat, jak myślisz, czyja postawa ich rozbawi?
Ja nie robie z siebie geniusza, ot mam skończoną szkołę średnią i jestem w trakcie studiów, co odzwierciedla mój stan wiedzy.

użytkownik usunięty
Mangel

daaj spokoj naprawde robionie z sb takiego geniusz jest smieszne. A szukanie to w slowniku w necie tym bardziej jak rozumiem ze nie znasz znaczenia a nie sugeruj sie jednym slownikiem. tamet byl o filmie ty broniac swoich racji zeszles na mnie co juz daje widoczny obraz ze to ty jestes dzieciak. wiem ze mam racjie odnosnie filmu ale mniejsza z tym za daleko to zeszlo\, wiec zakonczmy to po prostu.

ocenił(a) film na 8

1. Słownik który przedstawiam odzwierciedla stan wiedzy na temat języka w dzisiejszych czasach. PWN to nie jest byle co, ten słownik układali profesjonalni językoznawcy.
2. Znam znaczenie tych słów, by udowodnić Ci, ze ty ich nie znasz, podałem linki do słownika. Równie dobrze moge odwołać się do papierowych, chcesz?
3. Ja odszedłem od tematu? Ja tylko zwróciłem Ci uwagę na to, ze nie zachowujesz sie zgodnie z netykietą, to Ty uciekłaś w rozmowy o języku. :-)
Przecież to ja się dziwie, że nie odnosisz się do moich argumentów o fizyce, a komentujesz tylko mój stan wiedzy i mnie samego. Prawda? ;>

użytkownik usunięty
Mangel

w tym slowniku rownoczesnie ja moge dodac wlasna interpretacjie. Ale co ty masz do pisowni kazdy moze pisac sobie jak chce, to o niczym nie swiadczy, odwolaj sie do papierowych chce, ale samo to co zrobiles jest naprawde smieszne ja komentuje swoje zdanie.

ocenił(a) film na 8

W słowniku PWN możesz dodać własną interpretację? Gdzie?! XD

użytkownik usunięty
Mangel

,tak mozesz , jak ci znajde to zakonczymy pisanie i przyznasz mi racjie ze jestes nieudolny i dzieciakk ty a nie ja???

użytkownik usunięty
Mangel

po jakiego wchodzic w prawo fizyki, ty nie masz pojecia o tym jako widz zadnego! ty ogladasz film i wiesz to co jest w filmie proste

ocenił(a) film na 8

Tak, bardzo prosze, znajdź mi opcję edycji haseł na PWN. :-)

A co do praw fizyki. To dlaczego zakładasz, że on spadł na planetę? Może to była wyspa albo jakiś boski dysk, bo przecież jako widz nie wiesz nic o teorii Kopernika. :-)

użytkownik usunięty
Mangel

nie edycji a wprowadzania wlasnych jezeli to udowodnie to przyznasz mi ze jestes nieudolny i ze to ja mam racjie we wszystkim tak cxzy nie??? i ze zakonczymy to

ocenił(a) film na 8

A co ma słownik do racji w sprawach ekonomii czy fizyki?
Ale proszę, jeśli jesteś w stanie DODAĆ hasło, a nie tylko wysłać je językoznawcy do sprawdzenia, to będziesz mieć rację w sprawie słownika PWN. :-)

użytkownik usunięty
Mangel

ppytanie bylo wczesniej czy mozna cokolwiek dodac, takk ja nie mowie ze jest niezgodne ale to nie tylko jedna interpretacja slowa w tym sloniku rozumiesz

użytkownik usunięty

po prosytu mogli nie umiescic wszystkich znaczen rozumiesz ?? bo juz nie wiem jak mam gadac

ocenił(a) film na 8

Nie rozumiem, bo z tego co wiem, umieścili wszystkie. Jak pisałem, moja wiedza o języku nie pochodzi tylko ze słownika, a ze szkoły, książek, lat rozmów, etc.
Cała ta wiedza mówi jasno, bzdury gadasz i miotasz się jak chorągiew na halnym.

ocenił(a) film na 8

Ni cholery, nie rozumiem. Słownik PWN mówi jasno, to co pisałaś to bzdura lub prawie bzdura, co wskazuje na fakt, ze nie używasz i nie znasz tych słów, a tylko wygrzebałaś je na potrzeby tej dyskusji.
Napisałaś, że możesz do słownika PWN dodawać własne interpretacje (wiesz co to znaczy, tak?) , czyli własne definicje haseł już istniejących, teraz mówisz, zę możesz dodawać nowe hasła... No ok, dodaj jakieś nowe hasło, np cimćok - jak je zobacze w tym słowniku, masz rację.

użytkownik usunięty
Mangel

ty oparles sie wedlug wczesniejszego opisu co napisales tylko tego slownika nie zaden ćimpciok tylko realne prawdziewe slowo i moja inerpretacjia pytamm sie po raz kolejny tak czy nie???? ale uwierz bedziez znany odpowie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones