PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537177}
7,4 63 751
ocen
7,4 10 1 63751
6,9 19
ocen krytyków
Pół na pół
powrót do forum filmu Pół na pół

Przewartościowanie

ocenił(a) film na 7

"Choroba jednak sprawi, że jego świat ulegnie przewartościowaniu." Czy naprawdę aż tak się stało? Jasne, zbliżył się z matką, 'pogonił' dziewczynę (choć, gdyby był zdrowy zapewne też by to zrobił, dostrzegł, że przyjaciel naprawdę nim jest (swoją drogą myślałam, że nawali, przez cały film wręcz wyczekiwałam na ten moment, a tu mile rozczarowanie- nie doceniłam go ;)
Po przeczytaniu owego zdania z opisu nastawiłam się na całkowitą zmianę charakteru i sposobu życia. A nasz bohater jaki był grzeczny, porządny, pookładany etc., taki też pozostał. To oczywiście dobrze, choć ciut mniej realnie. Myślę, że takie przejścia jednak bardziej odciskają się na ludzkiej psychice.

ocenił(a) film na 7
m_a_c_88

A bo ja wiem. Zgodził się za namową kumpla by iść do clubu i poderwać jakąś pannę (co mu się z resztą udało, bo seks sprawiał mu ból) mimo iż pewnie jeszcze kochał swoją zdradzającą dziewczynę. Pokazał "nerwy" podczas spotkań w tej poradni,ogarynała go frustracja. Według mnie rak i walka z nim nie zawsze zmienia tak radykalnie człowieka, żeby nagle z dobrego, porządnego chłopaka zaczął terroryzować osiedle, chlać na umór i chodzić na panienki każdej nocy. No i oczywiście - przestałby segregować śmieci :)
Film bardzo mi się podobał, nie oczekiwałam zmiany. Jest to okazanie,że choroba może spotkać każdego, że prawdziwy przyjaciel, który jest tak odmienny od Ciebie zawsze będzie przy Tobie-nawet w najtrudniejszych dla Ciebie sytuacji.

Film ukazuje wspólne radzenie sobie na swój sposób z ciężką chorobą.

ocenił(a) film na 6
m_a_c_88

Co bohater miał przewartościować, skoro jeszcze przed chorobą miał odpowiednią hierarchię wartości? Liczyła się dla niego jakość pracy, relacja z przyjacielem i udany związek z partnerką. Po tym jak wyzdrowiał wrócił po prostu do normalnego trybu życia.

ocenił(a) film na 7
mike_38

Toteż się czepiam temu 'przewartościowaniu', o którym mowa w opisie. Ale właściwie to nie pierwszy raz kiedy opis niekoniecznie się pokrywa z treścią filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones