PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8619}
8,0 18 586
ocen
8,0 10 1 18586
8,1 28
ocen krytyków
Pętla
powrót do forum filmu Pętla

Naszyjnik Kuby?

ocenił(a) film na 8

Co to była za naszyjnik czy biżuteria, którą Kuba miał ze sobą. Czy jest ona jakaś znacząca dla filmu (chyba kiedy coś takiego widziałem)?
pozdr

ocenił(a) film na 9
black_hussar

Kuba ukradł naszyjnik Krystynie, a oskarżył o to "gosposię". Przyjmuje za niego pieniądze od tej kobiety (można wnioskowac, że straszył ją sądem), chociaż wie przecież, że to nie ona ten naszyjnik ukradła i że jej sytuacja materialna nie jest najlepsza. Przed samobójstwem wyciąga ten naszyjnik z kieszeni, co przypomina o tym, do czego doprowadził go alkohol.

ocenił(a) film na 8
undula

tak wiem o tym lecz pytam się raczej o symbolikę tego naszyjnika tzn. tak jak różaniec czy szczęśliwy fant nie jest zwykłą biżuterią to ten naszyjnik jest z tego co pamiętam jakiś specjalnym mistycznym amuletem lecz jakim tego nie pamiętam?!
pozdr

black_hussar

żadnych amueatów, zajebał naszyjnik swojej dziewczynie, żeby go zapewne sprzedać, cała historia, typowe dla alkoholików.

ocenił(a) film na 8
antyliberpal

A jeśli to jakiś amulet o jakimś znaczeniu lub symbol?

użytkownik usunięty
black_hussar

To jest jedna z pętli, która prześladuje bohatera. Masz jeszcze skakankę etc. Symbol raczej rychłego upadku, poddania się, przerwania walki.

użytkownik usunięty

* które prześladują

ocenił(a) film na 8

Bardzo dziękuję, już myślałem że nikt nie odpowie na nurtujące mnie pytanie ;)

użytkownik usunięty
black_hussar

Do usług ;) Dodam tylko, że wiele tych pętli w filmie można wychwycić. Fijewski też ma swoją.

użytkownik usunięty
black_hussar

I też nosi ją przy sobie, tak że trzymałabym się tej interpretacji - może i oczywista, ale jednak wydaje mi się być najbardziej celna.

ocenił(a) film na 10

+ motyw, że po wyrzuceniu go z baru nie chcą tej biżuterii wziąć, zostawiają ją przy Kubie. Z tym, że pętla Fijewskiego jest moim zdaniem innego rodzaju, jest jakimś wspomnieniem tego co było i co mogłoby być, podczas gdy dla Kuby tego, co będzie. Może już za mocno doszukujemy się symboli tam, gdzie ich nie ma.

ocenił(a) film na 8
Improwizacja16

może tak, może nie, kto wie, lecz to jest właśnie dobre w filmie ;)

ocenił(a) film na 10
black_hussar

Obejrzysz go dziesiąty raz i i tak zobaczysz coś nowego, czego nie było wcześniej. My też się zmieniamy, może więcej widzimy, rozumiemy. A może mniej :)

użytkownik usunięty
Improwizacja16

Film oglądałam wieki temu, więc niespecjalnie wszystkie fragmenty pamiętam. Według mnie pętle obu panów są tym samym widmem rychłego końca i upadku. Czy nie jest tak, że te korale to delikatne nawiązanie do wątku utraconej miłości, czyli jednak poruszenie tego, co było i co mogłoby być (scena z kobietą w restauracji)?

użytkownik usunięty

Wchodzę i od razu muszę się poprawiać ;) Najcelniejszy, najcelniejszy, a nie najbardziej celny.

ocenił(a) film na 10

Chyba symbole w tym filmie nie są najważniejsze, mogą stanowić jakieś tło do dyskusji takiej jak ta i luźnych domysłów. Aczkolwiek fajnie wiedzieć jak Wy je rozumiecie. Każdy może mieć jakieś inne skojarzenia, ale z tego co widzę, to większość jednak przychyla się do najprostszej interpretacji - końca "istnienia" (w każdym sensie) Kuby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones