PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35804}

Płatne w całości

Paid in Full
7,1 2 430
ocen
7,1 10 1 2430
Płatne w całości
powrót do forum filmu Płatne w całości

oparte na faktach

ocenił(a) film na 10

Chciałbym tylko dodać, że film inspirowany jest autentycznymi wydarzeniami. Dotyczy życia Azie'go Faison'a, który handlował narkotykami w nowojorskim Harlemie. Po wydarzeniach ukazanych w filmie, a które miały miejsce w 1987 roku (9-krotnie postrzelony podczas napadu) porzucił narko-biznes. W 1989 roku utworzył skład rapowy MobStyle, a w 1991 nagrał album solowy (jako "AZ"). Śmierć jego przyjaciela Richa (w filmie Mitch grany przez Mekhiego Phifera) i jego młodszego brata rzeczywiście miała miejsce (w 1990 roku).

Dlatego film uważam za bardzo dobry. Tyle

ocenił(a) film na 9
Bulldogh

Dziekowka za info:) Strasznie dawno widzialem pierwszy raz ten film ale nie wiedzialem ze to na podstawie historii Az. Piona

Bulldogh

Co ty mówisz ?! To jest historia AZ ? . Nawet ostatnio słuchałem sobie jego "Pieces of a man" tak dla odświeżenia. Ten film oglądałem z 10 razy i w życiu nie pomyślałbym że to o nim. Muszę o tym poczytać, dzięki za info.

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

tylko tu nie chodzi o tego AZ, który nagrywał z Nasem i tworzył The Firm
chodzi o typa, który nagrywał wcześniej i też miał ksywę AZ
więc tutaj po prostu pojawia się zbieżność pseudonimów artystycznych
pozdro

Bulldogh

Właśnie tak pomyślałem na spokojnie i to nie mógł być on bo w latach 80tych kiedy toczy się film i ta historia miała miejsce to on się dopiero urodził. Tamtego AZ kawałków nie znam ale poszukam, bo skoro przeżył takie akcje to na pewno ma co opowiadać i niezłą nawinke. Pozdro

ocenił(a) film na 8
Bulldogh

Raper AZ nazywa się Anthony Cruz dziwne, że ten miał taki sam pseudonim

ocenił(a) film na 8
Bulldogh

Mob Style (or Mobstyle) was an American hip hop group from Harlem, New York, consisting of rappers A.Z. (not to be confused with later Brooklyn rapper AZ), Pretty Tone Capone, Gangster Lou and Whip Wop. no to dlatego byłem "confused"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones