PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662167}
5,7 34 069
ocen
5,7 10 1 34069
5,2 19
ocen krytyków
Płynące wieżowce
powrót do forum filmu Płynące wieżowce

nie wiem, czy to mój słuch na starość zawodzi, ale obejrzałam wersję z angielskimi napisami i muszę powiedzieć, że gdyby nie one, nie zrozumiałabym połowy dialogów. to już kolejny polski film w ciągu paru tygodni, który obejrzałam, a w którym nagłośnienie/udźwiękowienie ( :D ) leży i kwiczy ; )


tak a propos: http://www.filmweb.pl/film/Nieulotne-2012-584069/discussion/za+co+si%C4%99+p%C5% 82aci+polskim+d%C5%BAwi%C4%99kowcom,2289154 ; )

milena_9

A może to nie względy techniczne tylko asekuracja? :)
Te dialogi są nic nie warte i obniżają i tak niską wartość artystyczną tego "dzieła".

madz20

hehe:)

ocenił(a) film na 8
milena_9

Kiepski dzwiek - zgadzam sie. Film godny uwagi.

ocenił(a) film na 3
milena_9

A myślałam, że mam problem ze słuchem... :)

ocenił(a) film na 6
milena_9

Dialogi były na tyle beznadziejne, że dla mnie mogłoby ich zupełnie nie być. Wtedy zresztą chyba oceniłabym wyżej ;P Także jak z racji kiepskiego udźwiękowienia ktoś nie usłyszy jakichś wypowiedzi to chociaż wiele nie straci xD

użytkownik usunięty
rose_fw

Ja przewijałem 3 razy fragment jak kubasie kuci z matką i mówi chyba wolałaś go od mnie bo che żeby Sylwia się wprowadziła.Bo filmie późnej jest mowa ze matka kuby ma albo miała faceta jak Sylwia mówi koleżance ze matka chce żeby ona się wyprowadziła a koleżanka mówi ze to jej mieszkanie( czyli matki kuby ) teraz wiem czemu dystrybutor wydaje dvd z wersję dla niesłyszących: ponieważ chce naprawić błąd dźwiękowców:)

ocenił(a) film na 7
milena_9

no chyba jednak problem ze słuchem... starość nie radość ;)

ocenił(a) film na 5
milena_9

Spokojnie - w większości polskich filmów nagłośnienie leży i kwiczy. Nie wiem czym jest to podyktowane, ale podczas seansu polskiego filmu na prawdę trzeba wysilać słuch na maksa (albo podkręcać głośność) żeby nic nie umknęło. Tutaj mnie także momentami ratowały angielskie napisy;-)
I wielu moich znajomych, także zauważyło ten problem (tak więc chyba to nie kłopoty ze słuchem;)

ocenił(a) film na 7
SickMind

Przymierzam się do filmu, ale z tym nagłośnieniem to fakt. Praktycznie w każdym polskim filmie jest tak, że dialogi ledwo słychać a muzyka wali tak, że o mało bębenki nie pękną.

ocenił(a) film na 7
milena_9

Oglądałem film w nocy bo jest 1:06:) Wszystkie teksty zrozumiałe, film przejrzysty godny uwagi, gra aktorów niekiedy smutna i godna pożałowania, sam scenariusz...hmmm gdyby być troszkę bliżej tematu...dlatego 7/10

ocenił(a) film na 1
milena_9

ja również. Po raz pierwszy w zyciu ucieszyłem sie z wklejonych angielskich napisów w polskim filmie :D

ocenił(a) film na 7
cronin35

Ale radość była krótka jak widać ;)

ocenił(a) film na 1
edi_nie_oglada_filmow

Bardzo krótka :D

ocenił(a) film na 6
milena_9

Oglądaliśmy tą samą kopię...Odczucia podobne.

ocenił(a) film na 2
milena_9

Tak, zgadzam się, ostatnio w wielu polskich filmach nie da się zrozumieć dialogów. To zapewne nie tylko względy techniczne, ale też braki w wyćwiczeniu dykcji u ludzi tam występujących, bo coraz rzadziej w filmach grają aktorzy (w rozumieniu wykształcenia i zawodu). Zatem blablają niechlujnie i później zrozumieć nic nie można.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones