PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 426
ocen
7,4 10 1 324426
6,2 23
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

Jak dla mnie film niezły, ciekawy; odrobina magii też na miejscu. Ale na koniec kogoś poniosło. Dla mnie o wiele lepsze by było dużo prostsze zakończenie, że np. Jean-Baptiste wylewa na siebie perfumy przed egzekucją i idzie pewnie na śmierć (a ludzie w okół mają od zapachu niejednoznaczne, zamyślone miny; kat robi swoją robotę bez przekonania)

ocenił(a) film na 5
Enspirian

Jestem tego samego zdania. Reżyser był pewnie psychopatą wymyślając tak bzdurne i trywialne zakończenie tego filmu. Welu ludzi dających tak wysokie oceny temu filmowi też pewnie są psychopatami.

ocenił(a) film na 7
Enspirian

Zgodzę się. Zakończenie całkowicie zepsuło dla mnie ten film. Większość filmu jest dość realistyczna a pod koniec nagle jakieś sceny rodem z fantasy czy baśni. O wiele lepszym zakończeniem byłaby śmierć Jean'a w którym nie zdąża powąchać bądź wącha po raz ostatni swoje dzieło w postaci perfum po czym ze smutkiem idzie na szafot wiedząc, że cała jego ciężka praca idzie na marne gdyż nie może zrobić ze swych perfum użytku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones