PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527134}

Pakt z diabłem

Black Mass
6,7 52 742
oceny
6,7 10 1 52742
5,1 11
ocen krytyków
Pakt z diabłem
powrót do forum filmu Pakt z diabłem

Że Depp w trailerze wygląda wypisz wymaluj jak "Dracula" Coppoli

MikeyS

No fakt, przez te błękitne soczewki ma takie przenikliwe spojrzenie.

ocenił(a) film na 5
MikeyS

Mnie bardziej przypomina Michaela Shannona z Iceman'a.

ocenił(a) film na 7
kurczakus

Nie ukrywajmy ale SHANNON w 'ICEMAN'IE' zagral lepiej i bardziej przekonujaco niz Depp tutaj. SHANNON lub OLDMAN by o niebo lepiej wcielili sie w postac ktora zagral Depp... Wielu ludzi uwaza ze z Depp'a zrobienie na sile mrocznego gangstera nie wyjdzie bo ten facet nie ma takiego talentu jak np.Nickolson, Pacino, De Niro, Oldman czy nawet SHANNON genialny w 'iceman'ie'

ocenił(a) film na 5
punisher822_filmweb

Jak dla mnie postać została słabo skrojona przez scenarzystę. Aż przykro marnować dobrych aktorów tutaj.

MikeyS

No jasne, ze tak :) Tylko że Dracula mial klimat i charakter w tej swojej uzasadnionej charakteryzacji, natomiast Deppa ucharakteryzowano komicznie robiac go pseudo groźnym-starym-gangsterem. Naprawde malo przekonywujące - w tym przypadku wybralabym poprostu innego aktora, ktory by odpowiadał wiekiem danej postaci z zalozenia starszej, anizeli upodabniala na sile jakimis wloskami i majsterkowaniem przy czole - to jakies nieporozumienie. Wypowiadalam się juz na ten temat, ale powtórzę to; film niezaleznie od b. ciekawej obsady (nie pisze o Deppie) bedzie mnie konkretnie rozpraszał przez te głupią charakteryzację ex-pirata z karaibów.

ocenił(a) film na 7
qzka

Jestem swiezo po seansie i uwazam ze Depp totalnie nie pasowal i nie pasuje do rol tego typu. Depp jest aktorem stworzonym do dramatow, obyczajowych i tych basniowych-burtonowskich. Nawet nie wiesz jaka jest masa aktorow tanszych od niego ktorzy by te role odegrali o niebo lepiej i to bez masy charakteryzacji bo i wiekem sa zblizeni do WHITEY'A. Jestem tego pewien ze gdyby GARY OLDMAN dostal te role bysmy mieli fenomenalny film z zapadajaca kreacja aktorska. Oldman ma do dzis w sobie cos z szalenca i te dzikosc ktora pokazal w kilku swoich filmach gdzie gral 'ZŁEGO' no i wazna rzecz ze OLDMAN urodzil sie w LONDYNIE wiec akcent irlandzki duzo latwiej by mu bylo wypowiadac. Smutno mi ze nie OLDMAN a Depp dostal angaz...

ocenił(a) film na 5
punisher822_filmweb

Nie zmarnowałabym talentu Oldmana na ten film.

ocenił(a) film na 5
evusick

Oldman niestety grał w dużo gorszych. Ja też uważam, że byłoby super zobaczyć tu Garego. Depp wygląda maksymalnie sztucznie. Kompletnie nie przypomina oryginalnego Bulgera. Wygląda jak jakaś postać z filmu fantasy czy bo ja wiem? No po prostu nie wygląda nijak naturalnie. Charakteryzacja fatalna, a sam Depp też nie za bardzo nadaje się do odgrywania takich postaci, choć w sumie ma też niedużą rolę zbira/gangstera w "Polach Londynu" i tam spisał się bardzo dobrze. Z tymże tam pasował taki na swój sposób przerysowany styl, a to robi dużą różnicę. Tutaj miał być naturalnie wyglądającą postacią i to już nie działa w jego przypadku.

ocenił(a) film na 7
MikeyS

Dziwnie wygląda, szczególnie od razu rzucają się te oczy. Trzeba będzie się przyzwyczaić aby tylko film był dobry.

MikeyS

mi przypomina mojego nieżyjącego dziadka. nie, żebym coś miała do dziadka, ale ughhh.

ocenił(a) film na 5
MikeyS

przez te soczewki mógłby zasilić armię Białych Wędrowców z got i też by było dobrze

ocenił(a) film na 6
MikeyS

dokladnie - tez tak pomyslalem, ze niezlego Vampira z niego zrobili... Lekko przegieli z ta mistyfikacja - tak bardzo chcieli w tym calym ukryc prawdziwy fejs Johnnego "Captain Jack Sparrow" Deppa ze im wyszedl jakis makabryczny vampir z niego.... To przeciez nieomal groteska tak jak on wyglada - jeszcze nigdy nie widzialem czlowieka z taka maska - bo to twarza chyba nie jest... I to jeszcze, ze jakas w nim sie mogla zakochac i go poslubic.. Albo ta zona jego byla slepa? A ona jeszcze do niego - popatrz na mnie, spojrz mi Whitey w oczy... Loooo maaatko - i on spojrzal.... Doslownie ciary... ;D

Wikus_Van_De_Merwe

Dla mnie zrobili go jak Brada Pitta w filmie Benjamin Button, tylko ze tam scenariusz wymagał takiej charakteryzacji.
Wyglada to bardzo sztucznie i ciężko bedzie na to patrzeć, ale moze film nam ten defekt wynagrodzi.

KRISPO_DE_PALMA

Dobre porównanie.

ocenił(a) film na 6
KRISPO_DE_PALMA

heheee.... no cos w tym jest - w tym Benjamine Button'ie - lecz ja jeszcze bym do tego dorzucil krecje ale tym razem samego Deppa - na niejakiego Raoula Duke'a - tego zweriowanego sportreportera z "Las Vegas Parano".. Mysle ze ten Whitey - to wlasnie taki miszung z tych dwoch postaci... Oczywiscie tylko co do zewnetrznosci - bo co innego wypadlo czy wyglada - jak sie porowna sam poziom aktorstwa Deppa w tych dwoch filmach, bowiem ja juz jestem po seansie - i moim zdaniem nie bylo niczego rewelacyjnego w tym co ex-pirat tym razem pokazal (w LV Parano byl za to wysmienity!) - raczej wypadl w moich oczach jako tylko przystawka do Edgertona - i to dla mnie wlasnie on bardziej mi podchodzi pod miano glownej postaci niz ten ex-pirat Depp. W ogole gdyby nie to jego "przebranie twarzowe" - to by nawet zaden "pies z kulawa noga" o nim nie wspomnial.
I tak samo jak istnieje pojecie "overacting" czyli mocna przesadzistosc w odgrywaniu jakiejs roli tak jak np. w mocno przesadzonej, tzw. teatralnej gestykulacji, mimice etc.- to chyba tak samo musi tez istniec taki jakis "overmasking" czy "over-Make-UPing".... "overszminking"? ;) ....

Choc z drugiej strony musze tez przyznac, ze po ogladnieciu oryginalnych foci Whiteya z WiKi - to ta charakteryzacja Deppa na niego - powiedzmy miejscami to wypadla w sumie calkiem niezle...

MikeyS

Wygląda bardzo nierealistycznie, zwłaszcza z bliska.

MikeyS

Powinni byli wziąć np. Jacka Nicholsona i zbytnia charakteryzacja nie byłaby potrzebna ;) ale nie...musieli wziąć Deepa. Charakteryzacja głównej postaci to jakaś kpina :/ poza ty "drobnym" szkopułem uważam, że film był całkiem dobry...szczególnie muzyka podpasowała pod me gusta :)

ocenił(a) film na 7
kororek

Jestem swiezo po seansie i uwazam ze Depp totalnie nie pasowal i nie pasuje do rol tego typu. Depp jest aktorem stworzonym do dramatow, obyczajowych i tych basniowych-burtonowskich. Nawet nie wiesz jaka jest masa aktorow tanszych od niego ktorzy by te role odegrali o niebo lepiej i to bez masy charakteryzacji bo i wiekem sa zblizeni do WHITEY'A. Jestem tego pewien ze gdyby GARY OLDMAN dostal te role bysmy mieli fenomenalny film z zapadajaca kreacja aktorska. Oldman ma do dzis w sobie cos z szalenca i te dzikosc ktora pokazal w kilku swoich filmach gdzie gral 'ZŁEGO' no i wazna rzecz ze OLDMAN urodzil sie w LONDYNIE wiec akcent irlandzki duzo latwiej by mu bylo wypowiadac. Smutno mi ze nie OLDMAN a Depp dostal angaz...

ocenił(a) film na 8
MikeyS

Dokładnie...

MikeyS

Mi przypomina naszego rodzimego gangstera Perszinga, wielokrotnie w filmie nasuwało mi się to skojarzenie.

ocenił(a) film na 6
MikeyS

zgadzam się, przesadzili z charakteryzacją

MikeyS

moim zdaniem wygląda jak generał Jaruzelski

kurwiszon

ja również tak uważam

ocenił(a) film na 7
MikeyS

ZIOMUS nie tylko ty to zauwazyles ale w jednym ze swoich vlogow sam ARTUR KINOMANIAK PIETRAS stwierdzil ze:'Depp wyglada w tym filmie troche jak Dracula Oldman hehehe'.Jestem swiezo po seansie i uwazam ze Depp totalnie nie pasowal i nie pasuje do rol tego typu. Depp jest aktorem stworzonym do dramatow, obyczajowych i tych basniowych-burtonowskich. Nawet nie wiesz jaka jest masa aktorow tanszych od niego ktorzy by te role odegrali o niebo lepiej i to bez masy charakteryzacji bo i wiekem sa zblizeni do WHITEY'A. Jestem tego pewien ze gdyby GARY OLDMAN dostal te role bysmy mieli fenomenalny film z zapadajaca kreacja aktorska. Oldman ma do dzis w sobie cos z szalenca i te dzikosc ktora pokazal w kilku swoich filmach gdzie gral 'ZŁEGO' no i wazna rzecz ze OLDMAN urodzil sie w LONDYNIE wiec akcent irlandzki duzo latwiej by mu bylo wypowiadac. Smutno mi ze nie OLDMAN a Depp dostal angaz...

MikeyS

Trochę jak Drakula, a trochę jak samuraje z japońskich filmów, zwłaszcza tych, gdzie zamiast ogolić im głowę, aktorzy biegają po planie w czepkach odcinających się kolorem od reszty twarzy...;-)

ocenił(a) film na 4
MikeyS

no jak nie jak tak! tylko gorzej. obrzydzili mi Deepa. blee

ocenił(a) film na 5
MikeyS

W scenie, w której Deep podnosi "Bostone Globe" mówię: kogo on mi przypomina? Teraz już wiem. Dziękuję
Natomiast, gdy już wszedł z gazetą do auta to normalnie herr Flick z "Allo, allo"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones