PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31212}

Pamiętnik księżniczki

The Princess Diaries
6,4 92 347
ocen
6,4 10 1 92347
5,1 9
ocen krytyków
Pamiętnik księżniczki
powrót do forum filmu Pamiętnik księżniczki

Według mnie beznadziejna ekranizacja, a książka 100 razy lepsza. Anne Hathaway jak dla mnie nie nadaje się do tej roli, zupełnie inaczej wyobrażałam sobię Mieę. Poza tym wiele niezgodności, jak chociażby to, że ojciec Mii umarł, a jej babka to świetna kobieta. ;p Jak dla mnie - szmira.

ocenił(a) film na 8
Latika

ale ekranizacja nie ma dokładnie kopiować wydarzeń opisanych w książce tylko przedstawici to w świetle w jakim widzi to reżyser

ocenił(a) film na 3
ania001127

tak, ale ja np. wolałabym ekranizację która aż tak nie odbiega od fabuły książki. każdy ma swoje zdanie.

Latika

Hathaway zupełnie nie nadaje się do tej roli choćby z wyglądu. Mia miała blond krótkie(!) falowane włosy, 175 cm wzrostu, stopę 41, była chuda jak patyk i zero biustu. jak dla mnie jedynie Lilly jest w miarę dobrana.

ocenił(a) film na 3
fleuve

aktor grający Michaela dopiero teraz powinien go grać, wtedy był jakiś taki za młody ;) Lilly fajnie dobrali. za to Grandmere im nie wybaczę ;/ lubię Julie Andrews ale bez przesady. jednak jestem zwolenniczką wiernych adaptacji. 3/10

ocenił(a) film na 7
miss_darko

Ekranizacja była tragiczna, jak pierwszą część z trudem przebolałam, tak druga- szkoda gadać. Masz rację miss_darko, z Grandmere to już całkowicie zepsuli sprawę- miała być wredna! :} Tak jak wam, jedynie rola Lilith przypadła mi do gustu.

ocenił(a) film na 6
Latika

Mnie się też ekranizacja średnio podobała...
Czytałam wszystkie części książki i były świetne, ale film...

Latika

mi też kompletnie nie pasował w kontekście z książką. Julie Andrews była za "miękka" do tej roli, początek z jej postacią był tragiczny. Cały film jakoś popsuli, nie wiem z czego to wynikało. na ogół podobają mi się ekranizacje, ale tą spieprzyli. A co do ojca, byłam pewna że w książce również umarł.

ocenił(a) film na 10
BloodyHello

mnie się nawet podobał ten film.Choć z Grandmere mogli zrobić wredną babcie.

Latika

B. dużo zmienili w ekranizacji, przez co film rzuca 'złe światło' na książkę, która jest rewelacyjna dla kobiet [dziewczyn] w praktycznie każdym wieku. Oczywiście - moim zdaniem opartym na obserwacjach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones