PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567609}

Pan Popper i jego pingwiny

Mr. Popper's Penguins
6,2 35 478
ocen
6,2 10 1 35478
5,5 6
ocen krytyków
Pan Popper i jego pingwiny
powrót do forum filmu Pan Popper i jego pingwiny

Może wydać się komuś dziwne, że ktoś kto wysokie oceny daje głównie filmom ambitniejszym, zachwyca się "jakimś badziewnym filmem dla dzieci, z wygenerowanymi komputerowo pingwinami". Ja jednak otwarcie i bez wstydu przyznam się, że ten film bardzo mnie się podobał. Po pierwsze były momenty, kiedy mnie rozśmieszył, po drugie przyjemnie się go ogląda, a po trzecie i najważniejsze, oceniam go także przez pryzmat ukrytego, gdzieś tam w środku dziecka. Ostatnimi czasy bardzo zwątpiłem w popkulturę, współczesne kino i muzykę. Uważam, że żyjemy w czasach tandety i kiczu. Cieszę się jednak, że istnieją jeszcze filmy, adresowane głównie dla młodszych, które niosą ze sobą wartościowe przesłanie. Cieszy mnie to, że film dla dzieci może nieść więcej mądrości niż niejeden żałosny film adresowany do widzów dojrzałych.

Tak, ten film przywrócił mi wiarę... wiarę w to, że moje dzieci będą w przyszłości mogły pójść do kina, a ja nie będę musiał się obawiać, że na ekranie, zamiast obrazu, który skłoni ich do refleksji, który pokaże co jest w życiu ważne, (nie robiąc tego przy tym w tak oczywisty i dosłowny, że aż nudny sposób), zobaczą tandetny film, w którym pomiędzy kilkoma efektownymi wybuchami, pojawi się kilka drętwych lub wulgarnych żartów(co jest dziś dość często spotykane w kinie, nawet tym dla najmłodszych). Dziękuję Markowi Watersowi, że mogłem odzyskać tą wiarę. 8/10

ocenił(a) film na 8
Watcher92

Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Widziałam film wczoraj i spodziewałam się kolejnej głupiej komedyjki, a tutaj miłe zaskoczenie. Film bardzo wzruszający, bez głupich i wulgarnych żartów. Poprawia nastrój i tworzy niesamowity rodzinny klimat. Mnie również ten film przywrócił wiarę we współczesne kino i rolę jaką powinno ono spełniać.

Watcher92

No właśnie, dużo osób chyba zapomniało, że ten film jest przede wszystkim produkcją dla dzieci. Tłum komentarzy, że film głupi, że nieśmieszny, przeradza się dosłownie w jakiś bełkot ludzi, którzy nie wiadomo czego oczekiwali od tego filmu. Ludzie, trochę trzeźwości i rozumu. To jest kino familijne, dedykowane głównie dla dzieci i wnoszące jakieś proste, pozytywne wartości, bez zbędnej brutalności i prostackich żartów. Tego jeszcze zdążą się naoglądać w życiu, spokojnie. Jeżeli ktoś starszy się natomiast chce wybrać to odradzam dubbing, który według mnie nadaje się tylko do filmów animowanych. Oglądać i słuchać ludzi z nienaturalną barwą głosu, a szczególnie Carreya jest bardzo męczące. Podkładanie dubbingu w filmach zostawmy lepiej Niemcom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones