PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567609}

Pan Popper i jego pingwiny

Mr. Popper's Penguins
6,2 35 484
oceny
6,2 10 1 35484
5,5 6
ocen krytyków
Pan Popper i jego pingwiny
powrót do forum filmu Pan Popper i jego pingwiny

Byłam dzisiaj na tym filmie z moimi dziewczynkami - Esterą (5 lat) i Izydą (7 lat) - i film bardzo nam się spodobał. Tak, mi także, pomimo, że w tym roku kończę 23 lata. :) Pozytywny i zabawny, sądzę, że żadne dzieciaki nie będą zawiedzione. :)

Ciekawe imiona, ale to taki offtop ;)

użytkownik usunięty
filmoradar

Chcieliśmy (ja i mój chłopak), żeby nasze małe miały oryginalne, piękne imiona i wyróżniały się w tłumie Ann i Aleksander. :)

Krótko mówiąc macie w głębokim poważaniu przyszłość swoich dzieci, które będą się z tymi dziwacznymi imionami męczyć. Zapewne będą też wyśmiewani ich rodzice o małym rozumku.

użytkownik usunięty
Treh

Uważasz, że nadawanie niekonwencjonalnych imion świadczy o małym rozumku rodziców i ich lekceważącym stosunku do przyszłości własnych dzieci?

Tak, tak uważam. Precyzyjniej: świadczy o przeroście ambicji aby się wyróżnić ekstrawagancją - o tym jak z tym dziwactwem będa żyły dzieci gdy dorosną taki rodzic z przerośniętą ambicją w ogóle nie myśli. Traktuje dziecko jak własną rzecz; moja własność to moge zrobić sobie z nią co zechcę, mogę nazwać tak jak chcę a chcę żeby się "wyróżniało". Imieniem.

użytkownik usunięty
Treh

Dziękuję za opinię.

ocenił(a) film na 8

te imiona nie sa ani piekne ani oryginalne. Swiadcza o glupocie, proznosci i wewnetrznych kompleksach rodzicow. Dawanie idiotycznych imion z poza naszego kragu kulturowego to nie oznaka bycia alternatywnym, unikatowym, luzackim czy jak wam sie wydaje. To po prostu skrajny debilizm i brak szacunku dla polskiej tradycji oraz utrudnianie zycia wlasnym dzieciom. Kiedys do was przyjda i zapytaja, mamo czemu nie mogliscie nas nazwac normalnymi ludzkimi imionami.

użytkownik usunięty
Abraxus

Twój nick też jest spoza naszego krĘgu kulturowego, hipokryto. Zero szacunku dla polskiej tradycji.

ocenił(a) film na 8

nic nie zrozumialas, prawda?

użytkownik usunięty
Abraxus

nic nie zrozumiales, prawda?

Ja byłem wczoraj z moim synkiem - Testosteron (7 lat) i usnął, a na koniec mu się jeszcze ulało.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 5

Ja byłem wczoraj z moim wnuczkiem, Gwidonem (7 latek), i chłopiec był zachwycony. I muszę powiedzieć, że mnie także się podobało, mimo że mam już 22 lata.

ocenił(a) film na 5
goral27

no no szybko zostałaś mama ;-)
Tak już nie żartując wczoraj oglądałam z synem Jackiem (lat 4) jemu podobało się tylko jak pingwin załatwił się na głowę pana Poppera potem już nie oglądał raczej go znudziło ja pomimo tego ze mam już 28 lat obejrzałam do końca - oceniam film na 5/10

Z Esterą Izydą,o ja cie...a mały Ozyrysek został w domu?

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Estera i Izyda to jeszcze ladnie ale dawac dzieciom jakies glupie imiona albo nazywac amerykanskimi imionami to juz duuza przesada.

eltoro10000

Byłem dzisiaj z synkiem Kapucynkiem,ale chyba nie oglądał,bawił się czymś.....

Za to córka Grzebdziura oglądała,ale coś ją swędziało.

ocenił(a) film na 8

Estera i Izyda. Jak dorosna to Ci to wypomna ze przez swoja "alternatywna" mame nie mialy zycia w szkole. Jak mozna tak utrudniac i okaleczac wlasne dzieci na starcie zycia. A film moze byc. Lekka historia dla calej rodziny.

użytkownik usunięty
Abraxus

A dlaczego nie krytykujecie rodziców, którzy nie uczą swoich dzieci akceptować inności? Czy dobrze wychowane dziecko będzie dworować sobie z rówieśników o oryginalnych imionach?

Krytykuję także takich rodziców. Ale wystarczy trochę zainteresowania aby dowiedzieć się jak okrutne w swojej większości są dzieci w szkole, jak drwią i szydzą z inności, ze słabości swoich koleżanek i kolegów, jak są bezwzględne w zdobywaniu pozycji, jak mało wyrozumiałe - bo właśnie są poza wpływem rodziców (nawet tych o najlepszych chęciach) a pod wpływem rówieśników.
Już nie mówię jak wielu rodziców w ogóle nie ma czasu i ochoty na staranne wychowanie dzieci. I słowem nie wspomnę jak wielu z nich z dobrym wychowaniem nie spotkało się.
Tak po prostu jest w większości szkół i w innych społecznych środowiskach dziecięcych. Mądrych, grzecznych, dobrze wychowanych jest mniejszość.

ocenił(a) film na 8
Treh

Przypomina mi sie piosenka Johnnego Casha - A Boy Named Sue.

użytkownik usunięty
Treh

Dzieci są złe.

ocenił(a) film na 6

Nie, dzieci nie są złe .. Jednak nie zawsze są świadome tego co robią .. w SP a co gorsza w gimnazjum, Twoje córki przejdą szkołę życia i to na żądanie swoich nowoczesnych rodziców .. gratulacje ..

użytkownik usunięty

Skoro chcesz, żeby twoje dzieci się wyróżniały to zmień im jeszcze nazwisko.Moja propozycja to np. P.izda, Fiut.
Jak nauczyciel w szkole będzie czytał obecność to chyba nie będzie wiedział, które to imię a które nazwisko :D

Treh

"Dzieci są zakałą ludzkości "
P.S.
Ja to bym córce dał Tradycja...

eltoro10000

A ja synkowi Światłomierz ;)

Rodziłaś w wieku 16 lat? Ładnie. Imiona dzieci polewkowe. :D

Byłem dzisiaj z synkiem Kapucynkiem,ale chyba nie oglądał,bawił się czymś.....

Za to córka Grzebdziura oglądała,ale coś ją swędziało.

Corrolek

Powiem tak, większość ludzi na tym forum to prawdziwi idioci, skończcie ten głupi temat. Rodzice nierozsądni, ale swoją rację mają, tak jak pewne osoby wypowiadające się na początku tematu, chociaż niektóre użyte epitety źle o nich świadczą, co to reszty, darujcie sobie, bo to tylko o Waszej niedojrzałości świadczy, a nie o błyskotliwym humorze. A ja myślałem, że to forum o filmach...

bartez13_17

o matko guru się znalazł.

Przepraszam sędzio Dredd,że uraziłem twe Ego.

Cały ten wpis był efektem konstrukcji pierwszego tematu.

Pani marshalek mogła oszczędzić podawania swojego wieku oraz imion swoich dzieci.Opinia i tylko opinia,wystarczy.
Zadrwiłem sobie z imion bo od początku uważam,że cały ten post pani marshalek to PROWOKACJA-zobaczymy co się stanie jak podam te dziwne(prawdziwe???) imiona i podam swój łajdaczy wiek :-)

A ja myślę,że cały post był zwykłym trollowaniem, tylko kilka periodyków w kraju tak buduje konstrukcję historii ..imię(lat)...

To normalnych imion nie było w słowniku. Mnie to wkurza jak ludzie wydziwiają żeby być oryginalni a stają się przez to śmieszni.

A propo ładnie to tak się puszczać w wieku 16 lat, przykład dla dzieci.

ocenił(a) film na 8
theart

bo puszczanie sie w pozniejszym wieku jest takie mainstrimowe...

Abraxus

Witajcie. Ludzie spokojnie, po co te nerwy i wzajemne dogryzanie sobie? Powiem tak... ja osobiście nie dał bym moim dzieciom takich imion, ponieważ uważam, że polskie są bardzo fajne i nie ma potrzeby wyszukiwać jakiś cudacznych. Cóż, każdy jednak ma prawo do tego, bo to jego indywidualna sprawa, lecz moje zdanie (a każdy ma prawo do takiego, niekoniecznie obrażając drugą osobę) jest takie, że rzeczywiście w jakimś sensie jest to krzywdzenie dzieciaków, bo wiadomo jakie inne dzieci bywają złośliwe.
Ja z moją kobietą naszej córce daliśmy imię Aleksandra i uważam, że jest ładne, polskie i w żaden sposób nie krzywdzące jej.
Na koniec powiem tak... do tej pory myślałem, że to forum filmowe, ale widocznie tylko mi się wydawało :-)
Pozdrawiam.

schmaik

To forum o życiu, uzewnętrznia nas ;). A co powiecie na to, że jak odbieraliśmy małą ze szpitala to była tam rodzina która dała synowi na imię, trzymajcie się, Gniewko. A Estera i Izyda to postacie fikcyjne.

ocenił(a) film na 8
theart

Jak juz to nie Gniewsko tylko Dobigniew bo od tego imienia jest to zdrobnienie. A imie jest pochodzenia slowianskiego, staropolskiego wiec na pewno ma wiecej wspolnego z nasza kultura niz absurdalne imiona kolezanki z posta wyzej

ocenił(a) film na 8
schmaik

Aleksandra to imie pochodzenia greckiego... w Polsce jest przyjete od dawna wiec nie budzi sensacji. Bardzo ladne imie tak na marginesie,

Abraxus

Puszczanie się ogólnie jest mainstrEAmowe, a ma nie być.

ocenił(a) film na 8
theart

nie musisz mnie poprawiac bo napisalem to tak specjalnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones